Zondag in 'Podium Witteman': Jan Beuving en Patricia Kopatchinskaja

zaterdag 18 december 2021

Paul Witteman ontvangt cabaretier Jan Beuving en pianist Tom Dicke, Patricia Kopatchinskaja en pianist Paolo Giacometti, Cappella Amsterdam, sopraan Mané Galoyan en tenor Bogdan Volkov, leden van het Nederlands Philharmonisch Orkest, en The Rijks Quartet.

Cabaretier Jan Beuving heeft een grote liefde voor koormuziek. Als kind uit een protestants-christelijk gezin zong hij mee met psalmen in de kerk. Vervolgens was hij in zijn studententijd in Utrecht lid van meerdere koren. Volgens hem is het zingen in een koor ‘een manier om gezien te worden’. Het allereerste koorwerk dat hij zong was ‘ Wandrers Nachtlied’ van de Nederlandse componist Alphons Diepenbrock. Dit ultiem romantische werk wordt speciaal voor hem uitgevoerd door het topkoor Cappella Amsterdam. Zelf treedt Jan ook op. Met pianist Tom Dicke zingt hij een lied uit zijn nieuwste show ‘Restante’.


In Pauls Jonge Helden deze week de strijkers van The Rijks Quartet. Vier jongedames uit vier verschillende landen (Nederland, Georgië, Portugal en België) die elkaar hebben leren kennen aan het Conservatorium van Amsterdam. In Podium Witteman spelen ze een deel uit het Vierde Strijkkwartet van Felix Mendelssohn.

Te gast is de Moldavische meesterviolist Patricia Kopatchinskaja die een grote liefde heeft voor volksmuziek. Ze groeide er mee op. Met haar ouders, beide volksmuzikant, trok ze de wereld rond en hoorde ze al van jongs af aan muziek uit alle windstreken. Nu speelt ze, samen met pianist Paolo Giacometti, een selectie uit de Zes Roemeense dansen van de Hongaarse componist Béla Bartók.

Floris Kortie neemt een topcast uit de operahit ‘La traviata’ mee. Deze maand wordt de opera uitgevoerd bij De Nationale Opera. In de uitzending klinkt het beroemde, ontroerende duet van Violetta en Alfredo. Uitgevoerd door de Armeense sopraan Mané Galoyan en de Oekraïense tenor Bogdan Volkov met een ensemble uit het Nederlands Philharmonisch Orkest.

In de 'Podium Witteman Podcast' werpt Floris Kortie een blik vooruit naar het nieuwe jaar. Welke jonge talenten moeten we in de gaten houden in 2022? Hij stelt deze vraag aan Lestari Scholtes, redacteur van 'Podium Witteman', en Alexander Buskermolen, directeur van het Prinses Christina Concours. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

In 'Podium Witteman Extra' kan je kijken naar een special rondom componist Louis Andriessen, die eerder dit jaar is overleden. Andriessens compositie De Tijd wordt veertig jaar na de première uitgevoerd door (oud-)studenten van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar Andriessen zelf studeerde en doceerde. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 19 december van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Na meer dan tien jaar is 'So You Think You Can Dance' terug. Ambitieuze dansers uit Vlaanderen en Nederland zetten alles op alles om de jury te overtuigen. Ze worden opgevangen door Wendy Van Dijk en Laura Tesoro, maar al snel is het tijd voor hun grote moment. Met een eigen choreografie tonen ze hun talent in hun favoriete dansstijl. De jury, met Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares, kijkt scherp toe. Wie maakt indruk en wie moet zijn droom meteen opbergen?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:15
    De regels van Floor
    01:30
    Journaallus
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:10
    Biggen Bouwers
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:05
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    23:15
    The Voice van Vlaanderen
  • 07:15
    GPs: Behind Closed Doors
    23:50
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 06:20
    Geen uitzending
    00:55
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:55
    Geen uitzending
    01:50
    De Tafel van Gert
  • 06:45
    SkyMed
    01:15
    Wordt aangekondigd
  • 06:50
    Seal Team
    01:25
    Bar Rescue
  • 06:55
    Botched
    02:35
    Geen uitzending
  • 06:35
    Cold Case
    00:15
    The Rookie
  • 04:13
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:11
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:00
    De Chalet aan zee
    01:20
    Winterse Kost
  • 06:55
    Rosemary and Thyme
    01:20
    Marie Antoinette
  • 07:10
    Cougar Town
    01:25
    First Dates Australia
  • 07:00
    Nederland in Beweging
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 03:05
    Nieuwsuur
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 07:15
    Olivia
    01:30
    Taboes