Zondag in 'Podium Witteman': Hanna Shybayeva en Sasha Witteveen

Paul Witteman ontvangt pianist Hanna Shybayeva, contrabassist Sasha Witteveen en Trio Fidélité. De Wit-Russische meesterpianist Hanna Shybayeva kwam in 1998 naar Nederland en is niet meer weggegaan. Ze heeft hier een glansrijke carrière opgebouwd, maar de politieke wantoestand in haar geboorteland gaat haar natuurlijk zeer aan het hart.
Om de mensen in Belarus te helpen is zij met bevriende musici in Polen en Duitsland de beweging 'Music for Belarus' gestart. Ze vertelt er alles over en speelt een prachtig stuk dat gebaseerd is op een Wit-Russisch volksliedje van haar landgenoot Konstantin Yaskou.
Contrabassist Sasha Witteveen is een van Nederlands grootste muzikale talenten. Zij maakte ooit zeer veel indruk met haar optreden in 'Podium Witteman'. Mike Boddé was zo weg van haar dat hij contact heeft gehouden. In 'Podium Witteman' willen beiden een lans breken voor de wonderschone muziek van de Nederlandse componist Henriëtte Bosmans (1895-1952), die in een tijd leefde dat vrouwelijke componisten nauwelijks serieus genomen werden. Sasha en Mike spelen ‘Nuit calme’; origineel geschreven voor cello en piano en een miskend topstuk uit het 20ste-eeuwse repertoire!
In Pauls Jonge Helden is het Trio Fidélité te gast. Het pianotrio bestaat uit violist Alice van Binsbergen (18 jaar), cellist Jertil Oláh (18 jaar) en pianist Zara Le Clercq (19 jaar). De drie musici leerden elkaar kennen op de Sweelinck Academie in Amsterdam en stonden afgelopen jaar in de landelijke finale van het Prinses Christina Concours. In de uitzending zullen ze een deel spelen uit het Pianotrio van Germaine Tailleferre.
Floris Kortie presenteert een zeer wonderlijk historisch instrument, het componium. Museum Speelklok in Utrecht heeft een replica laten bouwen van dit 200 jaar oude instrument dat middels een ingenieus mechaniek geheel zelfstandig muziek speelt en componeert!
In de 'Podium Witteman Podcast' heeft Floris Kortie twee typen vogelspotters te gast: Arjan Dwarshuis spot vogels in het wild en Ton Oudshoorn spot vogels in de muziek. Samen met Floris gaan ze op zoek naar de muzikaalste vogel en de mooiste vogelmuziek. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
In 'Podium Witteman Extra' volop aandacht voor de legendarische Argentijnse tangocomponist Astor Piazzolla, die 100 jaar geleden is geboren. Muzikanten uit verschillende genres bespreken de invloed van zijn muziek en spelen zijn mooiste stukken. 'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 5 december van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- Sporza klaar voor WK voetbal 2026: dit mag je verwachten op tv, radio, online en VRT MAX
- 'We zijn er Bijna!' reist door het land van de goden
- Kijkcijfers: dinsdag 9 juni 2026
- Margriet Hermans binnenkort te zien in nieuw seizoen van ‘De Verraders’
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina'
Kijktip van de dag

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.
'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.



































