Zondag in 'Podium Witteman': Dominic Seldis

zaterdag 9 november 2019

Paul Witteman ontvangt contrabassist Dominic Seldis, pianist Pavel Kolesnikov, het Nationaal Jongenskoor o.l.v. Irene Verburg, het Alma Quartet en Club Classique.

Deze week ontvangt Paul niet één, maar een heel koor van jonge helden: het Nationaal Jongenskoor. Op 17 november viert het koor zijn 30-jarig bestaan in TivoliVredenburg. In 'Podium Witteman' zingt het koor het feestelijke Sound the Trumpet van Henry Purcell.


In de Melodie van de Maand dit keer Nimrod, een deel uit de Enigmavariaties van Edward Elgar. De Engelse contrabassist Dominic Seldis, bekend van het televisieprogramma 'Maestro', komt vertellen over de magie van deze melodie en zijn bijzondere rol in het nationaal bewustzijn van de Engelsen. En natuurlijk speelt hij Nimrod, samen met Club Classique!

De Russische pianist Pavel Kolesnikov is een rijzende ster op de internationale podia. Kolesnikov raakt gevoelige snaren met zijn interpretaties van de muziek van Frédéric Chopin. Op speciaal verzoek van Paul komt hij zich voorstellen aan de Nederlandse televisiekijker.

Het Nederlandse Alma Quartet timmert stevig aan de weg. In 2017 werd het kwartet onderscheiden met de belangrijkste Duitse prijs voor klassieke cd’s. Dat was voor hun opname van de muziek van Ervín Schulhoff. Dit keer spelen de vier heren het Strijkkwartet in g kl.t. van Claude Debussy.

In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een ballet op de Enigmavariaties van Edward Elgar. Het gaat om een choreografie uit 1973 die speciaal voor televisie is gemaakt. Het Nationale Ballet danst en het Radio Filharmonisch Orkest speelt o.l.v. Willem van Otterloo. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 10 november om 18.10 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    De repair shop
    14:10
    Clips
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:05
    Surviving Hothouse Earth
  • 13:55
    Where's Chicky?
  • 13:35
    Liefde voor muziek
    14:45
    Cheers
  • 13:25
    Ik Vertrek
    14:20
    #TextMeWhenYouGetHome
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Marry Me
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 13:30
    Nuances
    14:05
    Daan & Jani
  • 13:10
    Big Sky
    14:00
    NCIS
  • 13:40
    Bar Rescue
    15:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 13:25
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 13:20
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 13:55
    Trends Doc
    14:55
    CEO van mijn leven
  • 13:52
    Roger
    14:00
    Vitamine 55
  • 13:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    14:30
    Becoming Meewis
  • 13:10
    Midsomer Murders
    15:00
    Death in Paradise
  • 13:35
    Grey's Anatomy
  • 13:35
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 13:55
    Meldpunt Actueel
    14:40
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
  • 13:35
    Mees Kees
    14:00
    De Faker