Zondag in 'Podium Witteman': Dominic Seldis

Paul Witteman ontvangt contrabassist Dominic Seldis, pianist Pavel Kolesnikov, het Nationaal Jongenskoor o.l.v. Irene Verburg, het Alma Quartet en Club Classique.
Deze week ontvangt Paul niet één, maar een heel koor van jonge helden: het Nationaal Jongenskoor. Op 17 november viert het koor zijn 30-jarig bestaan in TivoliVredenburg. In 'Podium Witteman' zingt het koor het feestelijke Sound the Trumpet van Henry Purcell.
In de Melodie van de Maand dit keer Nimrod, een deel uit de Enigmavariaties van Edward Elgar. De Engelse contrabassist Dominic Seldis, bekend van het televisieprogramma 'Maestro', komt vertellen over de magie van deze melodie en zijn bijzondere rol in het nationaal bewustzijn van de Engelsen. En natuurlijk speelt hij Nimrod, samen met Club Classique!
De Russische pianist Pavel Kolesnikov is een rijzende ster op de internationale podia. Kolesnikov raakt gevoelige snaren met zijn interpretaties van de muziek van Frédéric Chopin. Op speciaal verzoek van Paul komt hij zich voorstellen aan de Nederlandse televisiekijker.
Het Nederlandse Alma Quartet timmert stevig aan de weg. In 2017 werd het kwartet onderscheiden met de belangrijkste Duitse prijs voor klassieke cd’s. Dat was voor hun opname van de muziek van Ervín Schulhoff. Dit keer spelen de vier heren het Strijkkwartet in g kl.t. van Claude Debussy.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een ballet op de Enigmavariaties van Edward Elgar. Het gaat om een choreografie uit 1973 die speciaal voor televisie is gemaakt. Het Nationale Ballet danst en het Radio Filharmonisch Orkest speelt o.l.v. Willem van Otterloo. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 november om 18.10 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Télévie breekt alle records: 13.459.073,87 euro ingezameld ten voordele van kankeronderzoek
- Verstoppertje op het hoogste niveau: kijk de eerste beelden van het RTL 4-programma 'The House of Hide & Seek'
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Deze onderwerpen komen maandag voorbij in 'Radar'
- Dit is de 'Dagelijkse Kost' van deze week!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm!
Kijktip van de dag

De familie keert terug naar Frankrijk, waar de renovatie van het kasteel eindelijk in een hogere versnelling gaat. De binnenwerken zijn gestart en dat geeft iedereen weer goede moed. Terwijl op het kasteel de hamers en het beton in het rond vliegen, ontbreekt een vertrouwd gezicht: Junior moet thuis revalideren na een nieuwe knieoperatie. Ook Elara krijgt met tegenslag te maken en belandt bij een Franse arts. Maar er valt ook wat te vieren. Iluna wordt 21 en de familie wil er een onvergetelijke dag van maken. Onvergetelijk is zeker ook het kanovaren. Eddy en Christa blijken allesbehalve natuurtalenten op het water, met hilarische momenten tot gevolg.
'Château Planckaert', om 20.05 uur op VRT 1.



































