Zondag in 'Podium Witteman': David Dramm & Het Koninklijk Concertgebouworkest

Paul Witteman ontvangt componist David Dramm, klarinettist Calogero Palermo en 15 musici van het Concertgebouworkest, en twee winnaars van het Nederlands Vioolconcours.
Het Concertgebouworkest gaat zich deze weken onderdompelen in de Amerikaanse muziek. Het orkest heeft een online-minifestival georganiseerd met de titel 'Made in America'. Een bonte staalkaart van Amerikaanse muziek komt daarin voorbij, van de laatromantische symfonie tot de minimal music. Voor 'Podium Witteman' een ideale gelegenheid om eens flink uit te pakken!
De Amerikaanse componist David Dramm (’61) leerde tijdens zijn studie de muziek van Louis Andriessen kennen en de impact daarvan was zo groot dat hij in 1989 met zijn vrouw naar Nederland emigreerde. In zijn muziek spelen zowel de klassieke als de popmuziek een rol. In zijn bekendste werk 'Master Bop Blaster' vervult hij de rol van rapper. Hij zingspreekt zijn rol samen met enkele strijkers van het Concertgebouworkest.
Eerste klarinettist van het Concertgebouworkest Calogero Palermo speelt samen met 9 strijkers en de harpist van het orkest het schitterende klarinetconcert van Aaron Copland - een hoogtepunt in de Amerikaanse klassieke muziek. In 'Podium Witteman' horen we het eerste deel: slowly and expressively.
Floris Kortie duikt in misschien wel de allerbekendste Hollywoodmuziek: de iconische tune van filmstudio 20th Century Fox. Waar komt die tune vandaan?
Mike Boddé heeft zijn eigen kijk op Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden. Hij maakt een muzikale reis van Bach naar Stevie Wonder.
Op de avond voor 'Podium Witteman' zal de finale plaatsvinden van het Nederlands Vioolconcours. Twee finales eigenlijk: de Oskar Back Prijs (t/m 26 jaar) en de Davina van Wely Prijs (14 t/m 17 jaar. En je raadt het al: beide winnaars mogen zich komen voorstellen!
'Podium Witteman Extra' staat in het teken van het aanstormende viooltalent. Aansluitend op de reguliere 'Podium Witteman'-uitzending kan je kijken naar de finale van het Nederlands Vioolconcours die zaterdag a.s. plaatsvindt. Je ziet de optredens van de uiteindelijke winnaars van de Davina van Wely Prijs en de Oscar Back Prijs. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 30 januari van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Married At First Sight'-bruid laat man achter bij het altaar
- Kijkcijfers: dinsdag 21 april 2026
- Fred van Leer deze zomer terug bij TLC met nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- 'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- 'Meldpunt Actueel' over zelfbeschikking bij het levenseinde
- Kookavontuur Ruben Van Gucht aan zijden draadje na diepe snijwonde
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.
'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.



































