Zondag in 'Podium Witteman': David Dramm & Het Koninklijk Concertgebouworkest

Paul Witteman ontvangt componist David Dramm, klarinettist Calogero Palermo en 15 musici van het Concertgebouworkest, en twee winnaars van het Nederlands Vioolconcours.
Het Concertgebouworkest gaat zich deze weken onderdompelen in de Amerikaanse muziek. Het orkest heeft een online-minifestival georganiseerd met de titel 'Made in America'. Een bonte staalkaart van Amerikaanse muziek komt daarin voorbij, van de laatromantische symfonie tot de minimal music. Voor 'Podium Witteman' een ideale gelegenheid om eens flink uit te pakken!
De Amerikaanse componist David Dramm (’61) leerde tijdens zijn studie de muziek van Louis Andriessen kennen en de impact daarvan was zo groot dat hij in 1989 met zijn vrouw naar Nederland emigreerde. In zijn muziek spelen zowel de klassieke als de popmuziek een rol. In zijn bekendste werk 'Master Bop Blaster' vervult hij de rol van rapper. Hij zingspreekt zijn rol samen met enkele strijkers van het Concertgebouworkest.
Eerste klarinettist van het Concertgebouworkest Calogero Palermo speelt samen met 9 strijkers en de harpist van het orkest het schitterende klarinetconcert van Aaron Copland - een hoogtepunt in de Amerikaanse klassieke muziek. In 'Podium Witteman' horen we het eerste deel: slowly and expressively.
Floris Kortie duikt in misschien wel de allerbekendste Hollywoodmuziek: de iconische tune van filmstudio 20th Century Fox. Waar komt die tune vandaan?
Mike Boddé heeft zijn eigen kijk op Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden. Hij maakt een muzikale reis van Bach naar Stevie Wonder.
Op de avond voor 'Podium Witteman' zal de finale plaatsvinden van het Nederlands Vioolconcours. Twee finales eigenlijk: de Oskar Back Prijs (t/m 26 jaar) en de Davina van Wely Prijs (14 t/m 17 jaar. En je raadt het al: beide winnaars mogen zich komen voorstellen!
'Podium Witteman Extra' staat in het teken van het aanstormende viooltalent. Aansluitend op de reguliere 'Podium Witteman'-uitzending kan je kijken naar de finale van het Nederlands Vioolconcours die zaterdag a.s. plaatsvindt. Je ziet de optredens van de uiteindelijke winnaars van de Davina van Wely Prijs en de Oscar Back Prijs. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 30 januari van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Startdatum nieuw seizoen ‘De Mol’ bekend! Maar wie is de mysterieuze man?
- Eén tip maakte het verschil in de finale van 'Bestemming X'! Dit is de winnaar!
- Dit zijn de kandidaten van deze week in ‘De Dag van Vandaag’
- Vanaf maandag is het weer tijd voor 'Project Dans'
- 'Huis Gemaakt' start hard met blinde dropping en instant afbraakwerken
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- In maart op MTV: nieuw seizoen van 'The Challenge' en terugkeer van 'Ink Master: Redemption'
- Comedy Central warmt maart op met premières en publieksfavorieten
- Mr. Bean neemt Cartoonito over
- Nieuwe avonturen en speciale weekenden op Cartoon Network in maart
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play!
Kijktip van de dag

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?
'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.



































