Zondag in 'Podium Witteman': David Dramm & Het Koninklijk Concertgebouworkest

Paul Witteman ontvangt componist David Dramm, klarinettist Calogero Palermo en 15 musici van het Concertgebouworkest, en twee winnaars van het Nederlands Vioolconcours.
Het Concertgebouworkest gaat zich deze weken onderdompelen in de Amerikaanse muziek. Het orkest heeft een online-minifestival georganiseerd met de titel 'Made in America'. Een bonte staalkaart van Amerikaanse muziek komt daarin voorbij, van de laatromantische symfonie tot de minimal music. Voor 'Podium Witteman' een ideale gelegenheid om eens flink uit te pakken!
De Amerikaanse componist David Dramm (’61) leerde tijdens zijn studie de muziek van Louis Andriessen kennen en de impact daarvan was zo groot dat hij in 1989 met zijn vrouw naar Nederland emigreerde. In zijn muziek spelen zowel de klassieke als de popmuziek een rol. In zijn bekendste werk 'Master Bop Blaster' vervult hij de rol van rapper. Hij zingspreekt zijn rol samen met enkele strijkers van het Concertgebouworkest.
Eerste klarinettist van het Concertgebouworkest Calogero Palermo speelt samen met 9 strijkers en de harpist van het orkest het schitterende klarinetconcert van Aaron Copland - een hoogtepunt in de Amerikaanse klassieke muziek. In 'Podium Witteman' horen we het eerste deel: slowly and expressively.
Floris Kortie duikt in misschien wel de allerbekendste Hollywoodmuziek: de iconische tune van filmstudio 20th Century Fox. Waar komt die tune vandaan?
Mike Boddé heeft zijn eigen kijk op Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden. Hij maakt een muzikale reis van Bach naar Stevie Wonder.
Op de avond voor 'Podium Witteman' zal de finale plaatsvinden van het Nederlands Vioolconcours. Twee finales eigenlijk: de Oskar Back Prijs (t/m 26 jaar) en de Davina van Wely Prijs (14 t/m 17 jaar. En je raadt het al: beide winnaars mogen zich komen voorstellen!
'Podium Witteman Extra' staat in het teken van het aanstormende viooltalent. Aansluitend op de reguliere 'Podium Witteman'-uitzending kan je kijken naar de finale van het Nederlands Vioolconcours die zaterdag a.s. plaatsvindt. Je ziet de optredens van de uiteindelijke winnaars van de Davina van Wely Prijs en de Oscar Back Prijs. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 30 januari van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk vanaf maandag naar 'Extreme Buyers Club' op HGTV
- 'De Ideale Wereld' begint maandag aan het nieuwe seizoen
- 'Fawlty Towers'-vervolg definitief van de baan
- Erik Van Looy trapt het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Geduld van 'Kamp Jeroom'-duo's wordt op de proef gesteld door bejaarden
- Nieuw seizoen van 'The Wizards Beyond Waverly Place' in oktober op Disney Channel
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- Maandag in 'Close Up': Street Art Frankey
- 'Man en Kunst' is terug op NPO 2
- Giel Beelen keert terug in vaste programmering Radio Veronica
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
Multimedia SPOTLIGHT
-
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin
Kijktip van de dag

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.
'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.



































