Zondag in 'Podium Witteman': David Dramm & Het Koninklijk Concertgebouworkest

zaterdag 29 januari 2022
Foto: NTR - © Jean Pierre Heijmans 2018

Paul Witteman ontvangt componist David Dramm, klarinettist Calogero Palermo en 15 musici van het Concertgebouworkest, en twee winnaars van het Nederlands Vioolconcours.

Het Concertgebouworkest gaat zich deze weken onderdompelen in de Amerikaanse muziek. Het orkest heeft een online-minifestival georganiseerd met de titel 'Made in America'. Een bonte staalkaart van Amerikaanse muziek komt daarin voorbij, van de laatromantische symfonie tot de minimal music. Voor 'Podium Witteman' een ideale gelegenheid om eens flink uit te pakken!


De Amerikaanse componist David Dramm (’61) leerde tijdens zijn studie de muziek van Louis Andriessen kennen en de impact daarvan was zo groot dat hij in 1989 met zijn vrouw naar Nederland emigreerde. In zijn muziek spelen zowel de klassieke als de popmuziek een rol. In zijn bekendste werk 'Master Bop Blaster' vervult hij de rol van rapper. Hij zingspreekt zijn rol samen met enkele strijkers van het Concertgebouworkest.

Eerste klarinettist van het Concertgebouworkest Calogero Palermo speelt samen met 9 strijkers en de harpist van het orkest het schitterende klarinetconcert van Aaron Copland - een hoogtepunt in de Amerikaanse klassieke muziek. In 'Podium Witteman' horen we het eerste deel: slowly and expressively.

Floris Kortie duikt in misschien wel de allerbekendste Hollywoodmuziek: de iconische tune van filmstudio 20th Century Fox. Waar komt die tune vandaan?

Mike Boddé heeft zijn eigen kijk op Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden. Hij maakt een muzikale reis van Bach naar Stevie Wonder.

Op de avond voor 'Podium Witteman' zal de finale plaatsvinden van het Nederlands Vioolconcours. Twee finales eigenlijk: de Oskar Back Prijs (t/m 26 jaar) en de Davina van Wely Prijs (14 t/m 17 jaar. En je raadt het al: beide winnaars mogen zich komen voorstellen!

'Podium Witteman Extra' staat in het teken van het aanstormende viooltalent. Aansluitend op de reguliere 'Podium Witteman'-uitzending kan je kijken naar de finale van het Nederlands Vioolconcours die zaterdag a.s. plaatsvindt. Je ziet de optredens van de uiteindelijke winnaars van de Davina van Wely Prijs en de Oscar Back Prijs. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 30 januari van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.

'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Het weer
    20:10
    F.C. De Kampioenen
  • 20:00
    Force of Nature
    20:50
    Roman empire by train
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    B&B zoekt Lief
    20:30
    Met Vier in Bed
  • 19:40
    UEFA Europa League
    21:40
    Baywatch
  • 19:35
    S.W.A.T.
    20:30
    Speed
  • 19:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 20:00
    24
    20:50
    Departure
  • 20:00
    Keeping Up Appearances
    20:35
    Spitsbroers
  • 19:35
    De Verhulstjes
    20:35
    Komen Eten bij Over De Oceaan
  • 19:45
    FBI: International
    20:35
    Best Medicine
  • 19:40
    Most Outrageous Crimes
    20:35
    300
  • 19:30
    The Block Australia
    20:35
    Het Blok
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Death of the Party
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 20:00
    Sunset Boulevard
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:00
    De Garde van Gert
    20:25
    Veggie!
  • 20:05
    The Chelsea Detective
    21:00
    The Hardacres
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Het Familiediner
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    Mocronado's
  • 19:25
    De Goudvis
    20:25
    De slimste mens België