Zondag in 'Podium Witteman': Daniel Rowland, Joey Roukens & Emma van der Schalie

zaterdag 8 februari 2020

Paul Witteman ontvangt violist Daniel Rowland, componist Joey Roukens, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss, pianist Shane van Neerden, pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams, cellist Maja Bogdanovic; en Fuse!

Violist Daniel Rowland is een graag geziene gast in 'Podium Witteman'. Op verzoek van Paul komt hij met een Melodie van de Maand: Marietta’s Lied van de Amerikaanse componist Erich Wolfgang Korngold. Dit lied is het hoogtepunt van de opera Die tote Stadt, die Korngold als 23-jarige schreef. Daniel Rowland speelt de zanglijn op viool, begeleid door pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams en cellist Maja Bogdanovic.


In Pauls Jonge Helden horen we pianist Shane van Neerden. Amerikaan van geboorte, maar met Nederlandse roots. Shane woont in Nederland om te studeren aan het Conservatorium van Amsterdam. In 'Podium Witteman' speelt hij muziek van de Russische componist Nikolai Medtner.

Fuse speelt dit seizoen de een na de andere wereldpremière in 'Podium Witteman'. Dit keer spelen ze nieuwe noten van Joey Roukens, een van belangrijkste Nederlandse componisten van deze tijd. In haar studietijd was Emma van Fuse al fan van hem. Roukens staat bekend om zijn liefde voor zowel pop als klassiek. Oftewel, zijn muzikale stijl is geknipt voor Fuse!

Cappella Amsterdam zingt o.l.v. Daniël Reuss de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré! Een in Nederland bijzonder geliefd koorwerk dat elk jaar hoog eindigt in de Hart en Ziel Lijst van Radio 4.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 9 februari van 18.10 tot 19.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nonkel Frans vindt dat jong talent moet worden aangemoedigd. Ondanks Niekes tegenkantingen leent hij zijn camera uit aan Rikki, die samen met de Rosse en Jeanneman een film wil maken die boven 'De Witte' uitstijgt.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Winterbeelden
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 11:00
    Winterbeelden
    18:25
    Midsomer Murders
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    18:45
    De Hoppers
  • 09:55
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:50
    De Augurkenkoning
  • 10:30
    Zorro
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:40
    Caught on Dashcam
  • 09:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:10
    Soep!
    18:45
    James & Co
  • 10:25
    My Life is Murder
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:35
    Bar Rescue
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:55
    Piet Patron
    18:55
    Komen eten
  • 10:55
    Murder: Fight for the Truth
    18:30
    Cold Justice
  • 11:15
    Business Branding Infini Nieuwpoort
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:11
    Mijn tuin
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 10:45
    Ainsley Eats The Streets
    17:45
    Het feestmenu van ..
  • 10:10
    Call the Midwife
    19:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 10:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
    17:45
    Nightcrawler
  • 10:30
    Maestro
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:35
    Podium Klassiek
    19:25
    Martin Clunes: Islands of the Pacific
  • 11:15
    Coop Troop
    18:00
    Wordt aangekondigd