Zondag in 'Podium Witteman': Daniel Rowland, Joey Roukens & Emma van der Schalie

zaterdag 8 februari 2020

Paul Witteman ontvangt violist Daniel Rowland, componist Joey Roukens, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss, pianist Shane van Neerden, pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams, cellist Maja Bogdanovic; en Fuse!

Violist Daniel Rowland is een graag geziene gast in 'Podium Witteman'. Op verzoek van Paul komt hij met een Melodie van de Maand: Marietta’s Lied van de Amerikaanse componist Erich Wolfgang Korngold. Dit lied is het hoogtepunt van de opera Die tote Stadt, die Korngold als 23-jarige schreef. Daniel Rowland speelt de zanglijn op viool, begeleid door pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams en cellist Maja Bogdanovic.


In Pauls Jonge Helden horen we pianist Shane van Neerden. Amerikaan van geboorte, maar met Nederlandse roots. Shane woont in Nederland om te studeren aan het Conservatorium van Amsterdam. In 'Podium Witteman' speelt hij muziek van de Russische componist Nikolai Medtner.

Fuse speelt dit seizoen de een na de andere wereldpremière in 'Podium Witteman'. Dit keer spelen ze nieuwe noten van Joey Roukens, een van belangrijkste Nederlandse componisten van deze tijd. In haar studietijd was Emma van Fuse al fan van hem. Roukens staat bekend om zijn liefde voor zowel pop als klassiek. Oftewel, zijn muzikale stijl is geknipt voor Fuse!

Cappella Amsterdam zingt o.l.v. Daniël Reuss de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré! Een in Nederland bijzonder geliefd koorwerk dat elk jaar hoog eindigt in de Hart en Ziel Lijst van Radio 4.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 9 februari van 18.10 tot 19.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ik vraag het aan
    21:55
    De dag van vandaag
  • 21:25
    Op een ander
    22:10
    De ideale wereld
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Sergio Over De Grens
    23:15
    De Box
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Larry Crowne
    22:25
    The Couple Next Door
  • 20:35
    Jack Ryan: Shadow Recruit
    22:30
    Acceleration
  • 21:45
    Red Light
    22:40
    ER
  • 21:40
    De Planckaerts
    23:15
    Baywatch
  • 21:15
    Komen Eten
    22:20
    Justice For All
  • 20:35
    Boyhood
    23:50
    ACADEMY AWARDS 2026: SAMENVATTING
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    Doom Patrol
  • 21:45
    Het Beste Bod
    22:20
    Huizenjagers
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:53
    Z-Nieuws
    22:04
    Z-Beurs
  • 21:32
    Het appartement
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:55
    Bon Appetit
    22:05
    Ware Delicatessen
  • 21:00
    Father Brown
    22:00
    London Kills
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen
    00:05
    Eva
  • 21:25
    Dit is de kwestie
    22:00
    NOS Journaal Laat
  • 21:20
    Vol gas door de modder
    22:05
    NPO Doc: Enkeltje Vrijheid