Zondag in 'Podium Witteman': Daniel Rowland, Joey Roukens & Emma van der Schalie

Paul Witteman ontvangt violist Daniel Rowland, componist Joey Roukens, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss, pianist Shane van Neerden, pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams, cellist Maja Bogdanovic; en Fuse!
Violist Daniel Rowland is een graag geziene gast in 'Podium Witteman'. Op verzoek van Paul komt hij met een Melodie van de Maand: Marietta’s Lied van de Amerikaanse componist Erich Wolfgang Korngold. Dit lied is het hoogtepunt van de opera Die tote Stadt, die Korngold als 23-jarige schreef. Daniel Rowland speelt de zanglijn op viool, begeleid door pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams en cellist Maja Bogdanovic.
In Pauls Jonge Helden horen we pianist Shane van Neerden. Amerikaan van geboorte, maar met Nederlandse roots. Shane woont in Nederland om te studeren aan het Conservatorium van Amsterdam. In 'Podium Witteman' speelt hij muziek van de Russische componist Nikolai Medtner.
Fuse speelt dit seizoen de een na de andere wereldpremière in 'Podium Witteman'. Dit keer spelen ze nieuwe noten van Joey Roukens, een van belangrijkste Nederlandse componisten van deze tijd. In haar studietijd was Emma van Fuse al fan van hem. Roukens staat bekend om zijn liefde voor zowel pop als klassiek. Oftewel, zijn muzikale stijl is geknipt voor Fuse!
Cappella Amsterdam zingt o.l.v. Daniël Reuss de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré! Een in Nederland bijzonder geliefd koorwerk dat elk jaar hoog eindigt in de Hart en Ziel Lijst van Radio 4.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
'Podium Witteman', zondag 9 februari van 18.10 tot 19.10 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe namen voor romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Astrid Kersseboom verteller van 'The Passion 2026'
- Peter Lubbers nieuwe Directeur Content RTL en Videoland
- Meer dan ooit dé thuishaven voor het darts: VTM verwerft rechten voor alle PDC-toernooien
- Kijkcijfers: donderdag 19 maart 2026
- Maan is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Kassa' over de dure olieprijzen en een piramidespel
- 'Ineens ben ik niet meer zo chill': Zita Wauters warmt zich op voor haar auditie in 'The Voice'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk laten zich 'Steken en Prikken op Vakantie' in Zuid-Afrika
- Documentaire 'Twee kanten van één geschiedenis' op NPO 2
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Q-dj Vincent Fierens daagt Vlaanderen uit: Wie wint de jacht op 'Vincent Live' en wint… een jacht?
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
Multimedia SPOTLIGHT
-
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.
'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.



































