Zondag in 'Podium Witteman': Daniel Rowland, Joey Roukens & Emma van der Schalie

zaterdag 8 februari 2020

Paul Witteman ontvangt violist Daniel Rowland, componist Joey Roukens, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss, pianist Shane van Neerden, pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams, cellist Maja Bogdanovic; en Fuse!

Violist Daniel Rowland is een graag geziene gast in 'Podium Witteman'. Op verzoek van Paul komt hij met een Melodie van de Maand: Marietta’s Lied van de Amerikaanse componist Erich Wolfgang Korngold. Dit lied is het hoogtepunt van de opera Die tote Stadt, die Korngold als 23-jarige schreef. Daniel Rowland speelt de zanglijn op viool, begeleid door pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams en cellist Maja Bogdanovic.


In Pauls Jonge Helden horen we pianist Shane van Neerden. Amerikaan van geboorte, maar met Nederlandse roots. Shane woont in Nederland om te studeren aan het Conservatorium van Amsterdam. In 'Podium Witteman' speelt hij muziek van de Russische componist Nikolai Medtner.

Fuse speelt dit seizoen de een na de andere wereldpremière in 'Podium Witteman'. Dit keer spelen ze nieuwe noten van Joey Roukens, een van belangrijkste Nederlandse componisten van deze tijd. In haar studietijd was Emma van Fuse al fan van hem. Roukens staat bekend om zijn liefde voor zowel pop als klassiek. Oftewel, zijn muzikale stijl is geknipt voor Fuse!

Cappella Amsterdam zingt o.l.v. Daniël Reuss de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré! Een in Nederland bijzonder geliefd koorwerk dat elk jaar hoog eindigt in de Hart en Ziel Lijst van Radio 4.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 9 februari van 18.10 tot 19.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Cynthia vliegt vol enthousiasme naar New York met vriendin Nora Gharib, terwijl hoofdstewardess Katrien een vlucht naar Lourdes begeleidt met veel rolstoelgebruikers. Axelle vliegt intussen mee naar Barcelona, waar een koppel hun zestigjarig huwelijk viert.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    08:10
    Kapot gaan
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:10
    Timbalo
    07:00
    Sam & Julia
  • 09:05
    Heidi
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:30
    Parks and Recreation
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:00
    De Tafel van Gert
  • 09:00
    Neighbours: A New Chapter
    06:55
    Friends
  • 08:35
    Seal Team
    11:55
    See
  • 09:10
    The Real Housewives of Amsterdam
    12:50
    Body Shockers
  • 08:50
    Snapped
    12:05
    Murder: Fight for the Truth
  • 06:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:06
    Zo doe je het!
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 08:30
    De Chalet aan zee
    12:35
    Toasted!
  • 09:00
    Midsomer Murders
    06:55
    Ghosts
  • 08:45
    Below Deck
    12:45
    Storage Wars
  • 09:00
    NOS Journaal
    13:10
    NOS Sportjournaal
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    13:00
    NOS Journaal
  • 09:05
    Sarah en Eend
    13:00
    Saïd & Anna