Zondag in 'Podium Witteman': Daniel Rowland, Joey Roukens & Emma van der Schalie

zaterdag 8 februari 2020

Paul Witteman ontvangt violist Daniel Rowland, componist Joey Roukens, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniël Reuss, pianist Shane van Neerden, pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams, cellist Maja Bogdanovic; en Fuse!

Violist Daniel Rowland is een graag geziene gast in 'Podium Witteman'. Op verzoek van Paul komt hij met een Melodie van de Maand: Marietta’s Lied van de Amerikaanse componist Erich Wolfgang Korngold. Dit lied is het hoogtepunt van de opera Die tote Stadt, die Korngold als 23-jarige schreef. Daniel Rowland speelt de zanglijn op viool, begeleid door pianist Caspar Vos, violist Tim Brackman, altviolist Benjamin Roskams en cellist Maja Bogdanovic.


In Pauls Jonge Helden horen we pianist Shane van Neerden. Amerikaan van geboorte, maar met Nederlandse roots. Shane woont in Nederland om te studeren aan het Conservatorium van Amsterdam. In 'Podium Witteman' speelt hij muziek van de Russische componist Nikolai Medtner.

Fuse speelt dit seizoen de een na de andere wereldpremière in 'Podium Witteman'. Dit keer spelen ze nieuwe noten van Joey Roukens, een van belangrijkste Nederlandse componisten van deze tijd. In haar studietijd was Emma van Fuse al fan van hem. Roukens staat bekend om zijn liefde voor zowel pop als klassiek. Oftewel, zijn muzikale stijl is geknipt voor Fuse!

Cappella Amsterdam zingt o.l.v. Daniël Reuss de Cantique de Jean Racine van Gabriel Fauré! Een in Nederland bijzonder geliefd koorwerk dat elk jaar hoog eindigt in de Hart en Ziel Lijst van Radio 4.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 9 februari van 18.10 tot 19.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:00
    World's Most Dangerous Roads
  • 18:30
    Hallo Kroket
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 18:20
    Florentina
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:35
    De Pfaffs
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:20
    Parks and Recreation
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:30
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    ER
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:00
    De Rodenburgs
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:05
    De Rechtbank
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 17:50
    My Life is Murder
    18:45
    Coroner
  • 18:20
    Two and a Half Men
    18:40
    Bar Rescue
  • 17:45
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 18:00
    The First 48 Presents Critical Minutes
    18:35
    Cold Justice
  • 18:30
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:38
    Mijn tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 17:50
    Bon Appetit
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 18:00
    Death in Paradise
    20:00
    Father Brown
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:40
    First Dates Australia
  • 18:30
    EenVandaag
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:25
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:25
    De Faker
    18:00
    Wordt aangekondigd