Zondag in Podium Witteman: Christiaan Bor, Godfried Hoogeveen & Dana Zemtsov

Paul Witteman ontvangt violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen, altviolist Dana Zemtsov en het Pra˛įk Quartet, pianist Huayu Gu, het Busch Trio, violist Merel Vercammen en zangeres en rietblazer Sterre Konijn.
Als Jonge Held ontvangt Paul de Chinese pianiste Huayu Gu. De 11-jarige is opgegroeid in Roermond en is in Limburg is al een beroemdheid. Binnenkort staat ze in de halve finales van maar liefst twee concoursen: het Prinses Christina Concours en het Steinway Pianoconcours. In 'Podium Witteman' speelt Huayu de Sonate in C groot van Mozart.
Violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen zijn echte soulmates. Ooit trokken beide heren naar de Verenigde Staten om les te krijgen van twee legendarische solisten: Jascha Heifetz en Gregor Piatigorsky. Ze kijken terug op een rijke carrière in de kamermuziek bij het Reizend Muziekgezelschap. Het befaamde Busch Trio komt voor hen spelen!
Altviolist Dana Zemtsov is het toonbeeld van de moderne jonge musicus. Ze reist de hele wereld rond om als solist op te treden en om te spelen met diverse kamermuziekensembles. In 'Podium Witteman' speelt Dana samen met het gerenommeerde Pra˛ák Quartet uit Tsjechië. Op de lessenaars staat het schitterende strijkkwintet van Anton Bruckner.
Floris Kortie vertelt op internationale vrouwendag het verhaal van Lili en Nadia Boulanger, twee Franse zusjes die een belangrijke rol hebben gespeeld in de muziek van de twintigste eeuw. De een als componist, de ander als docent en inspirator van beroemde mannelijke componisten. Violist Merel Vercammen speelt de Nocturne van Lili Boulanger.
Mike Boddé gaat een persoonlijk lied voordragen en wordt daarbij begeleid door Sterre Konijn op doedoek en Merel Vercammen op viool.
In 'Podium Witteman Extra' kun je kijken naar de documentaire 'Sitka, een wereld vol muziek' van Gijs Besseling. Hierin staan Christiaan Bor en Godfried Hoogeveen centraal, die na 40 jaar hun laatste optreden geven op het kamermuziekfestival van Sitka, Alaska.
'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames njam!-programma 'Bon Appétit - Provence' gestart
- Ex-VTM-correspondente Romina Van Camp wordt woordvoerder Amerikaanse ambassadeur
- Kijkcijfers: maandag 28 september 2026
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoė Livay in live-uitzending 'Nationale Lichtjesavond'
- Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer waar hun leven veranderde
- Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika'
- Mattias’ papa is niet onder de indruk van zijn kersverse schoondochter Marjan
- 'Tijd voor MAX' over de impact van borstkanker
- Documentaire 'Fataal Schot' over de verbijsterende moord binnen een vrienden-voetbalteam
- 'Als jij me had doorgelaten…': Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
- Kom naar de feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek in Brugge
- Giel Beelen keert terug in vaste programmering Radio Veronica
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck
Kijktip van de dag

Stemacteur Daniel Hillard is dol op zijn drie kinderen, maar zijn vrouw Miranda is zijn onverantwoordelijke gedrag beu en vraagt de scheiding aan. De rechter geeft Miranda het hoederecht en Daniel mag zijn kinderen voortaan alleen nog op zaterdag zien. Wanneer zijn ex een zoekertje plaatst voor een kinderoppas, besluit Daniel zich te vermommen als een Schotse nanny en te solliciteren naar de baan.
'Mrs. Doubtfire', film uit 1993 met oa. Robin Williams, om 20.35 uur op VTM 4.


































