Zondag in Podium Witteman: Christiaan Bor, Godfried Hoogeveen & Dana Zemtsov

Paul Witteman ontvangt violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen, altviolist Dana Zemtsov en het Pražák Quartet, pianist Huayu Gu, het Busch Trio, violist Merel Vercammen en zangeres en rietblazer Sterre Konijn.
Als Jonge Held ontvangt Paul de Chinese pianiste Huayu Gu. De 11-jarige is opgegroeid in Roermond en is in Limburg is al een beroemdheid. Binnenkort staat ze in de halve finales van maar liefst twee concoursen: het Prinses Christina Concours en het Steinway Pianoconcours. In 'Podium Witteman' speelt Huayu de Sonate in C groot van Mozart.
Violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen zijn echte soulmates. Ooit trokken beide heren naar de Verenigde Staten om les te krijgen van twee legendarische solisten: Jascha Heifetz en Gregor Piatigorsky. Ze kijken terug op een rijke carrière in de kamermuziek bij het Reizend Muziekgezelschap. Het befaamde Busch Trio komt voor hen spelen!
Altviolist Dana Zemtsov is het toonbeeld van de moderne jonge musicus. Ze reist de hele wereld rond om als solist op te treden en om te spelen met diverse kamermuziekensembles. In 'Podium Witteman' speelt Dana samen met het gerenommeerde Pražák Quartet uit Tsjechië. Op de lessenaars staat het schitterende strijkkwintet van Anton Bruckner.
Floris Kortie vertelt op internationale vrouwendag het verhaal van Lili en Nadia Boulanger, twee Franse zusjes die een belangrijke rol hebben gespeeld in de muziek van de twintigste eeuw. De een als componist, de ander als docent en inspirator van beroemde mannelijke componisten. Violist Merel Vercammen speelt de Nocturne van Lili Boulanger.
Mike Boddé gaat een persoonlijk lied voordragen en wordt daarbij begeleid door Sterre Konijn op doedoek en Merel Vercammen op viool.
In 'Podium Witteman Extra' kun je kijken naar de documentaire 'Sitka, een wereld vol muziek' van Gijs Besseling. Hierin staan Christiaan Bor en Godfried Hoogeveen centraal, die na 40 jaar hun laatste optreden geven op het kamermuziekfestival van Sitka, Alaska.
'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een clubhuis vóór kerst: De Warmste Week wil al 1 van de 216 projecten samen realiseren
- 'On ira tous au paradis': Lidewij Nuitten volgt 11 jaar lang een Brussels gezin
- ‘Is ’t gelukt?’: Ward Lemmelijn en Bart Cannaerts falen, Fien Germijns haalt het op het nippertje
- 'De Verraders': Kürt Rogiers verraden door zijn eigen kompanen: 'Nu hoop ik dat de bondgenoten winnen'
- Emmy-winnaar 'KABAM!' terug met nieuwe avonturen over grote en kleine angsten
- D-Day lonkt in 'Mijn Restaurant': Thaise ribbetjes zorgen voor discussie in Halle
- Repetitie tijdens halve finale van 'Got Talent' loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama
- Dinsdag in 'Focus': waarom drinken we steeds vaker alcoholvrij?
- 'Dwars door de Pyreneeën' door Catalonië naar de zee
- Deze onderwerpen behandelt 'Radar' maandag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.
'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.




































