Zondag in Podium Witteman: Christiaan Bor, Godfried Hoogeveen & Dana Zemtsov

zaterdag 7 maart 2020

Paul Witteman ontvangt violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen, altviolist Dana Zemtsov en het Pražák Quartet, pianist Huayu Gu, het Busch Trio, violist Merel Vercammen en zangeres en rietblazer Sterre Konijn.

Als Jonge Held ontvangt Paul de Chinese pianiste Huayu Gu. De 11-jarige is opgegroeid in Roermond en is in Limburg is al een beroemdheid. Binnenkort staat ze in de halve finales van maar liefst twee concoursen: het Prinses Christina Concours en het Steinway Pianoconcours. In 'Podium Witteman' speelt Huayu de Sonate in C groot van Mozart.


Violist Christiaan Bor en cellist Godfried Hoogeveen zijn echte soulmates. Ooit trokken beide heren naar de Verenigde Staten om les te krijgen van twee legendarische solisten: Jascha Heifetz en Gregor Piatigorsky. Ze kijken terug op een rijke carrière in de kamermuziek bij het Reizend Muziekgezelschap. Het befaamde Busch Trio komt voor hen spelen!

Altviolist Dana Zemtsov is het toonbeeld van de moderne jonge musicus. Ze reist de hele wereld rond om als solist op te treden en om te spelen met diverse kamermuziekensembles. In 'Podium Witteman' speelt Dana samen met het gerenommeerde Pražák Quartet uit Tsjechië. Op de lessenaars staat het schitterende strijkkwintet van Anton Bruckner.

Floris Kortie vertelt op internationale vrouwendag het verhaal van Lili en Nadia Boulanger, twee Franse zusjes die een belangrijke rol hebben gespeeld in de muziek van de twintigste eeuw. De een als componist, de ander als docent en inspirator van beroemde mannelijke componisten. Violist Merel Vercammen speelt de Nocturne van Lili Boulanger.

Mike Boddé gaat een persoonlijk lied voordragen en wordt daarbij begeleid door Sterre Konijn op doedoek en Merel Vercammen op viool.

In 'Podium Witteman Extra' kun je kijken naar de documentaire 'Sitka, een wereld vol muziek' van Gijs Besseling. Hierin staan Christiaan Bor en Godfried Hoogeveen centraal, die na 40 jaar hun laatste optreden geven op het kamermuziekfestival van Sitka, Alaska.

'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Een verrassende wending: een geheim recensentenduo krijgt een belangrijk aandeel in de wedstrijd. Terwijl de duo's hun juryscores verwerken en de takeaway voorbereiden, bezoeken de geheime recensenten onopgemerkt al twee restaurants.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Kinderen van Dewindt
    15:25
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:15
    Sarah beweegt
    15:20
    Kabam!
  • 14:15
    Wittekerke
    15:25
    Gooische Vrouwen
  • 14:55
    MasterChef Australië
    15:55
    Kitchen Nightmares
  • 14:25
    Captain Phillips
    16:35
    Chicago P.D.
  • 15:10
    Police Interceptors
    16:05
    Xena: Warrior Princess
  • 14:45
    Good Morning Christmas!
    16:15
    Checkin' It Twice
  • 15:00
    Geen uitzending
    16:30
    Binnenstebuiten
  • 14:15
    Blind Gekocht NL
    15:25
    De Tafel van Ruben
  • 14:35
    NCIS: Sydney
    16:10
    Castle
  • 14:40
    Heavy Rescue: 401
    15:40
    Pawn Stars
  • 15:05
    Wild van Wild
    15:30
    A Place in the Sun
  • 14:25
    24 Hours in Police Custody
    15:55
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:17
    Publireportage
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:00
    Streetfood
    15:45
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 15:05
    All Creatures Great and Small
    16:05
    New Tricks
  • 14:55
    NCIS: Los Angeles
    16:45
    The Resident
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:55
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Agent Binky
    15:25
    De Smurfen