Zondag in 'Podium Witteman': Cameron Shahbazi en Thijs van Leer

Paul Witteman ontvangt countertenor Cameron Shahbazi en het Dudok Quartet Amsterdam, fluitist Thijs van Leer, pianist Radu Ratering, en het Nederlands Blazers Ensemble.
De Iraans/Canadese countertenor Cameron Shahbazi is een internationale 'rising star'. Na verbonden te zijn geweest aan de De Nationale Opera Studio van is hij nu regelmatig te zien in grote operaproducties in Duitsland. In Podium Witteman zingt hij het prachtige 'Caro mio ben' van Tomasso Giordani en een Iraans wiegeliedje dat zijn moeder vroeger voor hem zong. Hij wordt begeleid door het Dudok Quartet Amsterdam.
Fluitist en toetsenist Thijs van Leer is een levende legende in Nederland. Samen met gitarist Jan Akkerman richtte hij de band Focus op, die een originele mix speelde van klassiek, rock en jazz. Een hele generatie is ermee opgegroeid. Vorig jaar september kreeg hij de 'Buma Lifetime Achievement Award' uit handen van onze eigen Mike Boddé. Thijs van Leer moest dus ook een keer in 'Podium Witteman' komen als gast van Mike. Samen spelen ze de geliefde jazzklassieker 'Autumn Leaves'.
Pauls Jonge Held is de 17-jarige pianist Radu Ratering. Zijn moeder is Roemeense, vandaar de mooie naam Radu. Hoewel beide ouders niet muzikaal geschoold zijn hebben zij hun enthousiasme en liefde voor muziek weten over te brengen. Zo namen ze de 5-jarige Radu mee naar een concert van de legendarische Roemeense pianist Radu Lupu. En toen wist onze Radu: dat wil ik ook! Nu studeert hij aan de Sweelinck Academie in Amsterdam bij Frank van de Laar. Voor Paul speelt hij een deel uit de Tweede Suite voor piano van Georges Enescu.
Paul wil een monument oprichten voor een van zijn favoriete stukken, het Andante cantabile van Pjotr Iljistsj Tsjaikovski. Origineel gecomponeerd door Tsjaiokovski als langzaam deel voor zijn Eerste Strijkkwartet, maar vanwege de prachtige melodie is het stuk later vaak bewerkt en gearrangeerd. In 'Podium Witteman' speelt het Nederlands Blazers Ensemble een versie voor 14 blazers.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 23 januari van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren nieuwe reality gameshow 'De Box'
- Dit zijn de winnaars van de Kastaars 2025!
- Dit zie je tot de zomer bij The HISTORY Channel en Crime+Investigation
- Maandag zie je aflevering 6000 van 'Thuis'
- Zo volg je de vierde editie van de Kastaars op radio en tv
- Dit zie je in februari bij RTL
- 'De Verdwenen Buurt': uitgeroeide Joodse buurt in beeld gebracht door EO-documentaire van de Joodse wereld
- 'Radar' over je reisverzekering en klachten over een bezorgdienst
- 'Floortje naar het Einde van de Wereld' reist af naar Ecuador
- Dit zijn de kandidaten voor de vierde week van ‘De Dag van Vandaag’
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM Op 5' zaterdag over troubadour Ad de Laat
- De Lach van JOE is Tessa Wullaert! Sofie uit Harelbeke wint 6.400 euro
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2
Kijktip van de dag

De zes kandidaten brengen de nacht door in een afgelegen schuur, maar slapen is allesbehalve vanzelfsprekend. Er valt namelijk iets belangrijks te verdienen. De volgende dag wacht een spectaculaire uitdaging. Wie zal ontsnappen aan de volgende exit?
'Bestemming X', om 19.55 uur op VTM.



































