Zondag in 'Podium Witteman': Boudewijn Zwart en Anneleen Lenaerts

Paul Witteman ontvangt Componist des Vaderlands Martin Fondse, beiaardier Boudewijn Zwart, pianiste Evelena Vorontsova, celliste Judith Groen, harpist Anneleen Lenaerts, Trio Fidélité, en Gospelkoor G-Roots.
Om het nieuwe jaar in te luiden heeft 'Podium Witteman' onze kersverse Componist des Vaderlands Martin Fondse gevraagd een stuk te schrijven voor het mobiele carillon van beiaardier Boudewijn Zwart. Boudewijn Zwart bespeelt kerktorens in heel Nederland in Ede, Nijkerk, Dordrecht, Amsterdam en nog veel meer steden, maar bezit ook een ‘mobiel carillon’: een carillon dat op elke gewenste plek bespeeld kan worden, zo ook in de studio van 'Podium Witteman'. Niet alleen brengt hij het nieuwe stuk van Martin Fondse ten gehore, ook zal hij samen met pianiste Evelena Vorontsova en celliste Judith Groen een stuk van eigen hand gaan uitvoeren.
Harpist Anneleen Lenaerts vertrok 10 jaar geleden naar Wenen voor een proefjaar bij de Wiener Philharmoniker. Nu is Anneleen vaste harpist bij het wereldberoemde orkest en is ze helemaal ingeburgerd in de 'stad van de muziek'. Haar nieuwe album is bedacht als een eerbetoon aan haar nieuwe thuisstad: Vienna Stories.
In Pauls Jonge Helden is het Trio Fidélité te gast. Het pianotrio bestaat uit violist Alice van Binsbergen (18 jaar), cellist Jertil Oláh (18 jaar) en pianist Zara Le Clercq (19 jaar). De drie musici leerden elkaar kennen op de Sweelinck Academie in Amsterdam en stonden afgelopen jaar in de landelijke finale van het Prinses Christina Concours. In de uitzending zullen ze een deel spelen uit het Pianotrio van Germaine Tailleferre.
In het kader van Nederland Korenland duikt Floris Kortie in de geschiedenis van de Amerikaanse gospelmuziek. We horen daarbij de prachtige zang van het Gospelkoor G-Roots!
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 9 januari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht laat het tempo los in 'De Columbus'
- 'Chérie': unieke docu over volksheld en charmezanger Eddy Wally
- Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'
- Kijkcijfers: donderdag 5 februari 2026
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Minister Eelco Heinen bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Ortál Vriend is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Radio-dj’s Tom & Joe terug met eigen show op Qmusic
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.
'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.



































