Zondag in 'Podium Witteman': Bart en Julian Schneemann en Maria-Paula Majoor

zaterdag 15 februari 2020

Paul Witteman ontvangt Bart en Julian Schneemann, het Nederlands Blazers Ensemble, Maria-Paula Majoor en het Matangi Quartet en Duo Zeffiretti.

In zijn Jonge Helden-rubriek ontvangt Paul deze week Duo Zeffiretti. Het duo van zanger Maayan Licht en klavecinist Guy Maori won afgelopen weekeinde de finale van het Grachtenfestival Conservatorium Concours 2020. Het duo won zowel de vakjury- als de publieksprijs!


Het Nederlands Blazers Ensemble gaat toeren met een bijzonder project: The Unkown Chaplin. Vier componisten schrijven nieuwe muziek voor 'zes hilarische, kolderieke en melancholische stomme films van het grote universele genie Charlie Chaplin', aldus het NBE. Vader en zoon, Bart en Julian Schneemann, komen er alles over vertellen!

Het Matangi Quartet bestaat 20 jaar en heeft ter ere daarvan een opname gemaakt van Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze van Joseph Haydn. Violist Maria-Paula Majoor vertelt alles over dit diepzinnig  introverte meesterwerk. En natuurlijk blikken we ook een beetje terug.

In Podium Witteman Extra kunt u kijken naar balletten van Hans van Manen op de Gymnopédies van Erik Satie, gevolgd door een experimenteel portret van deze eigenzinnige componist. Podium Witteman Extra wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.

'Podium Witteman', zondag 16 februari van 18.10 tot 19.10 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Johny Voners als Xavier in 'F.C. De Kampioenen' (foto: Eén - © VRT 2020)

Xavier krijgt enorm veel kritiek van de ploeg en van Carmen. Na een zatte avond belandt hij bij Fernand, aan wie hij zijn nood klaagt. Wanneer Xavier onthult dat de ploeg zonder hem niet kan spelen zondag, krijgt Fernand het lumineuze idee een ontvoering te ensceneren. Zo zullen de Kampioenen leren dat ze niet zonder Xavier kunnen, en zullen Fernands duiven ongestoord door voetbalgeweld kunnen vallen.

'F.C. De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: Veldrijden
    06:00
    In bed met Olly
  • 10:00
    Herfstbeelden
    12:55
    Voetbal
  • 15:45
    Saïd & Anna
    04:50
    Geen uitzending
  • 15:30
    Verschoten & zoon
    01:00
    Geen uitzending
  • 14:00
    Darts
    01:45
    Geen uitzending
  • 14:45
    Eat, Play, Love
    01:15
    What We Do in the Shadows
  • 15:35
    The Golden Girls
    07:00
    Willy
  • 14:35
    Christmas on Mistletoe Lake
    01:35
    Joe
  • 15:25
    Matlock
    06:00
    Joe
  • 15:45
    De Tafel van de Week
    04:15
    Geen uitzending
  • 15:10
    NCIS
    02:00
    Criminal Minds
  • 15:30
    The Fresh Prince of Bel-Air
    01:40
    Les Sentinelles
  • 15:00
    The Sky is the Limit
    01:20
    Botched
  • 15:40
    Snapped
    01:15
    The First 48
  • 15:34
    Z-Weekoverzicht
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:36
    Badkamerwand
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:45
    Winterse Kost
    01:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 15:00
    Agatha Christie: Murder is Easy
    01:40
    Midsomer Murders
  • 15:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:35
    Nancy Drew
  • 14:50
    NOS Sport: UEC EK Veldrijden 2025
    01:15
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 15:30
    Fryslân Dok
    01:10
    Dit is de Week
  • 15:05
    Assepoester
    01:10
    First Dates