Zondag in 'Podium Witteman': Adriaan van Dis en Leonard Evers

Paul Witteman ontvangt schrijver Adriaan van Dis, dirigent Leonard Evers, pianist Alexander Jansen, sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer, zangeres Amira Medunjanin, en Cappella Amsterdam.
Schrijver Adriaan van Dis heeft een grote liefde voor de opera en het lied. In zijn studententijd Amsterdam trad hij op als figurant bij De Nationale Opera en tijdens zijn jaren in Parijs ontwikkelde hij een bijzondere liefde voor de liederen van Francis Poulenc. Als schrijver is Van Dis vooral gefascineerd door de manier waarop teksten in muziek verklankt worden. Sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer voeren een lied van Poulenc uit.
Pauls Jonge Held is de 16-jarige pianist Alexander Jansen. Hij was eerder dit jaar finalist van het Prinses Christina Concours. Alexander is een groot aanstormend talent, want naast het uitvoeren van het klassieke pianorepertoire componeert hij ook! In deze uitzending speelt hij zijn eigen stuk 'When Classic meets Jazz' en een spectaculaire etude van Alexander Skrjabin.
Dirigent Leonard Evers trekt met het 24 -koppige koor Cappella Amsterdam door het land met solisten uit het Middellandse Zeegebied. Leonard Evers vindt dat er te vaak een onderscheid wordt gemaakt tussen ‘westerse’ muziek aan de ene kant en 'oosterse' of 'Arabische' muziek aan de andere kant. Dit terwijl er al eeuwenlang sprake is van vermenging van invloeden rond de kusten van de Middellandse Zee. Zo horen wij dat terug in het melancholische Bosnische liedje 'U Stambolu na Bosforu', in 'Podium Witteman' uitgevoerd door de beroemde Bosnische zangeres Amira Medunjanin, harpiste Beate Loonstra en Cappella Amsterdam.
Floris Kortie is zijn hele leven al gek op treinen. In de muzikale geschiedenis van Europa spelen treinen ook een belangrijke rol. Ze maakten in de 19de eeuw Europa kleiner en vergrootten het contact tussen componisten en musici onderling. Bovendien hebben veel componisten zich in hun werk laten inspireren door treinen. Het Goya Quartet speelt de finale uit het Amerikaanse kwartet van treinengek Antonín Dvořák.
Hoe heeft de Arabische muziek door de eeuwen heen de Westerse beïnvloedt? In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie deze prangende vraag aan oedspeler Jawa Manla en musicoloog Jan Pieter Koch. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een recent concert van de 'NTR ZaterdagMatinee', ter ere van de 85ste verjaardag van componist Steve Reich. De Amerikaanse Colin Currie Group en Synergy Vocals spelen de wereldpremière van zijn compositie 'Traveler’s Prayer', dat mede in opdracht van de 'NTR ZaterdagMatinee' is gecomponeerd. Ook op het programma een van Reichs mooiste stukken: Tehillim. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 31 oktober om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De gele box gaat open: mysterie én mindgames in eerste aflevering van 'De Box'
- Van de kerk naar 'The Voice': pastoorsdochter maakt indruk met haar stem én met een song in het Lingala
- Kijkcijfers: 27 en 28 februari & 1 maart 2026
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- Nieuw seizoen van 'Ugliest House in America' op HGTV
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- 'Ik Vertrek' volgt Loes en Bart naar Spanje
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.
'De Box', om 20.40 uur op VTM.



































