Zondag in 'Podium Witteman': Adriaan van Dis en Leonard Evers

Paul Witteman ontvangt schrijver Adriaan van Dis, dirigent Leonard Evers, pianist Alexander Jansen, sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer, zangeres Amira Medunjanin, en Cappella Amsterdam.
Schrijver Adriaan van Dis heeft een grote liefde voor de opera en het lied. In zijn studententijd Amsterdam trad hij op als figurant bij De Nationale Opera en tijdens zijn jaren in Parijs ontwikkelde hij een bijzondere liefde voor de liederen van Francis Poulenc. Als schrijver is Van Dis vooral gefascineerd door de manier waarop teksten in muziek verklankt worden. Sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer voeren een lied van Poulenc uit.
Pauls Jonge Held is de 16-jarige pianist Alexander Jansen. Hij was eerder dit jaar finalist van het Prinses Christina Concours. Alexander is een groot aanstormend talent, want naast het uitvoeren van het klassieke pianorepertoire componeert hij ook! In deze uitzending speelt hij zijn eigen stuk 'When Classic meets Jazz' en een spectaculaire etude van Alexander Skrjabin.
Dirigent Leonard Evers trekt met het 24 -koppige koor Cappella Amsterdam door het land met solisten uit het Middellandse Zeegebied. Leonard Evers vindt dat er te vaak een onderscheid wordt gemaakt tussen ‘westerse’ muziek aan de ene kant en 'oosterse' of 'Arabische' muziek aan de andere kant. Dit terwijl er al eeuwenlang sprake is van vermenging van invloeden rond de kusten van de Middellandse Zee. Zo horen wij dat terug in het melancholische Bosnische liedje 'U Stambolu na Bosforu', in 'Podium Witteman' uitgevoerd door de beroemde Bosnische zangeres Amira Medunjanin, harpiste Beate Loonstra en Cappella Amsterdam.
Floris Kortie is zijn hele leven al gek op treinen. In de muzikale geschiedenis van Europa spelen treinen ook een belangrijke rol. Ze maakten in de 19de eeuw Europa kleiner en vergrootten het contact tussen componisten en musici onderling. Bovendien hebben veel componisten zich in hun werk laten inspireren door treinen. Het Goya Quartet speelt de finale uit het Amerikaanse kwartet van treinengek Antonín Dvořák.
Hoe heeft de Arabische muziek door de eeuwen heen de Westerse beïnvloedt? In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie deze prangende vraag aan oedspeler Jawa Manla en musicoloog Jan Pieter Koch. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een recent concert van de 'NTR ZaterdagMatinee', ter ere van de 85ste verjaardag van componist Steve Reich. De Amerikaanse Colin Currie Group en Synergy Vocals spelen de wereldpremière van zijn compositie 'Traveler’s Prayer', dat mede in opdracht van de 'NTR ZaterdagMatinee' is gecomponeerd. Ook op het programma een van Reichs mooiste stukken: Tehillim. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 31 oktober om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dinsdag 6 oktober 2026
- De winnaar van 'De Meestergids' is bekend
- BNNVARA mag docuserie over 'spookvoetballer' uitzenden na uitspraak rechter
- 'De Zaak Alzheimer' van Erik van Looy in een Amerikaans jasje: 'Memory of a Killer' bij Play
- Kijkcijfers: maandag 5 oktober 2026
- Veerle Dobbelaere steekt het vuur aan in 'De Verraders'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Ziggo Sport zendt afscheidswedstrijd Lionel Messi exclusief uit
- Jan Jaap Van der Wal toont voor het eerst foto’s uit zijn kindertijd met schisis in 'De Operatiekamer'
- Pintjes, Aperol en een mysterieuze badkamervondst: zware ochtend voor 'Blind Getrouwd'-koppel Matti en Ellen
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant'
Kijktip van de dag

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.
'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.



































