Zondag in 'Podium Witteman': Adriaan van Dis en Leonard Evers

Paul Witteman ontvangt schrijver Adriaan van Dis, dirigent Leonard Evers, pianist Alexander Jansen, sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer, zangeres Amira Medunjanin, en Cappella Amsterdam.
Schrijver Adriaan van Dis heeft een grote liefde voor de opera en het lied. In zijn studententijd Amsterdam trad hij op als figurant bij De Nationale Opera en tijdens zijn jaren in Parijs ontwikkelde hij een bijzondere liefde voor de liederen van Francis Poulenc. Als schrijver is Van Dis vooral gefascineerd door de manier waarop teksten in muziek verklankt worden. Sopraan Laetitia Gerards en pianist Thomas Beijer voeren een lied van Poulenc uit.
Pauls Jonge Held is de 16-jarige pianist Alexander Jansen. Hij was eerder dit jaar finalist van het Prinses Christina Concours. Alexander is een groot aanstormend talent, want naast het uitvoeren van het klassieke pianorepertoire componeert hij ook! In deze uitzending speelt hij zijn eigen stuk 'When Classic meets Jazz' en een spectaculaire etude van Alexander Skrjabin.
Dirigent Leonard Evers trekt met het 24 -koppige koor Cappella Amsterdam door het land met solisten uit het Middellandse Zeegebied. Leonard Evers vindt dat er te vaak een onderscheid wordt gemaakt tussen ‘westerse’ muziek aan de ene kant en 'oosterse' of 'Arabische' muziek aan de andere kant. Dit terwijl er al eeuwenlang sprake is van vermenging van invloeden rond de kusten van de Middellandse Zee. Zo horen wij dat terug in het melancholische Bosnische liedje 'U Stambolu na Bosforu', in 'Podium Witteman' uitgevoerd door de beroemde Bosnische zangeres Amira Medunjanin, harpiste Beate Loonstra en Cappella Amsterdam.
Floris Kortie is zijn hele leven al gek op treinen. In de muzikale geschiedenis van Europa spelen treinen ook een belangrijke rol. Ze maakten in de 19de eeuw Europa kleiner en vergrootten het contact tussen componisten en musici onderling. Bovendien hebben veel componisten zich in hun werk laten inspireren door treinen. Het Goya Quartet speelt de finale uit het Amerikaanse kwartet van treinengek Antonín Dvořák.
Hoe heeft de Arabische muziek door de eeuwen heen de Westerse beïnvloedt? In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie deze prangende vraag aan oedspeler Jawa Manla en musicoloog Jan Pieter Koch. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een recent concert van de 'NTR ZaterdagMatinee', ter ere van de 85ste verjaardag van componist Steve Reich. De Amerikaanse Colin Currie Group en Synergy Vocals spelen de wereldpremière van zijn compositie 'Traveler’s Prayer', dat mede in opdracht van de 'NTR ZaterdagMatinee' is gecomponeerd. Ook op het programma een van Reichs mooiste stukken: Tehillim. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 31 oktober om 18.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pieter-Jaap Aalbersberg nieuwe voorzitter Raad van Toezicht NPO
- Art Rooijakkers presenteert psychologische kennisquiz 'Dit Weet Jij Niet?!'
- Kijkcijfers: 14 miljoen volgen het WK Voetbal bij de NOS
- Nieuw seizoen van 'Deadliest Catch' op Discovery
- Dit najaar nieuw bij Veronica: 'Brandweer 010'
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Nieuw seizoen van 'Woeste Grond' van start
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam!
Kijktip van de dag
![]()
De Verhulstjes vertrekken op welverdiende vakantie naar Saint-Tropez. Maar eerst moet er flink wat ingepakt worden. Marie toont zich specialist in het volproppen van reiskoffers. Gert vraagt zich af waarom er in godsnaam een staanlamp mee moet. Viktor eet meteen alle voorgesmeerde sandwiches op en Ellen is druk in de weer om de reis voor Leo en Marcel zo aangenaam mogelijk te maken. En dan moeten ze nog afscheid nemen van Martine.
'De Verhulstjes Saint-Tropez', om 19.35 uur op Play.


































