Zondag in 'Podium Witteman': Sterre Konijn en Eric Vaarzon Morel

Paul Witteman ontvangt zangeres Sterre Konijn, flamencogitarist Eric Vaarzon Morel, cellist Maya Fridman, marimbaspelers Steije Maurer & Joep de Mooij, danseres Conchita Boon, percussionisten Dámoso Escauriaza & Elías Blanco, pianist Daniël van der Hoeven, en Chimaera Trio.
Zangeres Sterre Konijn heeft samen met een aantal muzikale vrienden het album 'Een' opgenomen. De coronatijd heeft Sterre aan het denken gezet en zij heeft daarom liederen bijeengezocht die in het teken staan van verbondenheid versus eenzaamheid. Om haar boodschap kracht bij te zetten biedt Sterre de komende weken één-op-één-concerten aan: één musicus speelt voor één man of vrouw publiek. Paul Witteman werd meteen nieuwsgierig en fungeert deze week als haar eerste solopubliek!
Flamencogitarist Eric Vaarzon Morel speelt naarmate hij ouder wordt steeds vaker met jong flamenco-talent. Dit keer neemt hij drie studenten van hem mee: de aanstormende jonge danseres Conchita Boon, en twee razend virtuoze percussionisten: Dámoso Escauriaza en Elías Blanco.
In Pauls Monument speelt topcellist Maya Fridman het indrukwekkende en meeslepende 'Prayer' van de Zwitsers/Amerikaanse componist Ernest Bloch. Dit gebed voor cello komt uit zijn cyclus 'From Jewish Life', een werk uit Blochs z.g. Joodse periode, waarin hij zich liet inspireren door oude Joodse melodieën, zowel uit de volksmuziek als de religieuze muziek.
Pauls Jonge Held is de 16-jarige marimbaspeler Steije Maurer. Vijf jaar geleden was hij ook al te gast als piepjong talent, en hij maakte toen veel indruk. Steije heeft inmiddels een waslijst aan prijzen op zijn naam staan en neemt dit keer een ander groot marimbatalent mee: Joep de Mooij (18). De jongens spelen het wervelende eerste deel uit het klavierconcert in d klein, samen met pianist Daniël van der Hoeven.
Floris Kortie duikt in het leven van de veelbesproken dirigent Willem Mengelberg, de wereldberoemde chef-dirigent van het Concertgebouworkest in de eerste helft van de vorige eeuw. Mengelberg raakte na WOII in opspraak door zijn uitgesproken sympathie voor de Duitse bezetter. Maar geschiedschrijving is nooit af, zoals de nieuwe documentaire 'De lijst van Mengelberg' laat zien. We horen muziek uitgevoerd door het Chimaera Trio.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een concert uit 1980 van het Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink. Het orkest speelt de 'Tragische Ouverture' van Johannes Brahms en de cantate 'Alexander Nevsky' van Sergej Prokofjev. De laatste met medewerking van mezzosopraan Ortrun Wenkel en het Groot Omroepkoor. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 2 mei van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Top Gear' maakt mogelijk comeback bij BBC
- Op amper 8 minuten helemaal mee voor de start van het nieuwe Thuis-seizoen? Dat kan met deze recap!
- De B&B-vlinders blijven fladderen: twee koppels nog steeds samen, één zelfs verloofd
- 'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out
- 'Bij ons op de Hondenacademie' keert terug bij de EO
- Vijf comedians vs. complete chaos in ‘Taskmaster’
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Jorien Renkema naar BNNVARA met weekendprogramma op NPO Radio 2
- Judith Eijk maakt stap naar weekendprogrammering Qmusic
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
Multimedia SPOTLIGHT
-
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play
Kijktip van de dag

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.
'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.



































