Zondag in 'Podium Klassiek': Wibi Soerjadi

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen meesterpianist Wibi Soerjadi, harpist Anna Petrovich, sopraan Bauwien van der Meer, harpist Doriene Marselje, harmoniumspeler Dirk Luijmes, Helikon Quartet, en Amsterdam Sinfonietta.
Nederlands bekendste klavierleeuw Wibi Soerjadi viert dit jaar zijn 40-jarige jubileum. Als 12-jarige speelde hij voor het eerst piano op het podium. In 'Podium Klassiek' vertelt hij over zijn vele ervaringen en speelt hij het bewogen lied Widmung van Robert Schumann in de bewerking van Franz Liszt.
Sopraan Bauwien van der Meer zet zich in voor 'de muziek van excellente vrouwen', zoals zij dat zelf mooi formuleert. En terecht. Na eerdere projecten heeft ze nu een album uitgebracht met stukken van Nederlandse vrouwelijke componisten, die zich hebben laten inspireren door het Pie Jesu van de Franse Lili Boulanger. En dan met name door de bijzondere bezetting, van sopraan, strijkkwartet, harp en orgel. 'Podium Klassiek' luistert naar dat Franse juweeltje uit 1918. De begeleiding komt van harpist Doriene Marselje, harmoniumspeler Dirk Luijmes en het Helikon Quartet.
In 'Podium Klassiek'/'Witteman' werden in de loop der jaren de lengte van de muzikale optredens flink opgerekt. 4 à 5 minuten is nu het gemiddelde, maar voor meer dan 6 minuten moet er nog altijd een goede reden zijn. Dit is er een: Amsterdam Sinfonietta, een van de beste strijkorkesten van Nederland, zet zijn lijfstuk op de lessenaars: de Serenade in C groot van Tsjaikovski. Een favoriet werk voor kenners én het grote publiek. Dit is dan zo’n aanleiding waar de redactie op zit te wachten. We horen het gehele eerste deel, de volle tien minuten!
Jonge Held is de 15-jarige harpist Anna Petrovich. Zij speelt sinds 8 jaar harp en treedt al op en doet mee aan concoursen als solist en als duo met harpist Delphine Palumbo. In 'Podium Klassiek' speelt Anna het romantische La Source van Alphonse Hasselmans.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 4 december van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Uitreiking Edisons live op NPO 1
- Dit zijn de kandidaten van deze week in ‘De Dag van Vandaag’
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami's' op Nickelodeon
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In maart bij Film1 Premiere en Film1 on demand
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap
Kijktip van de dag

De ruwbouw gaat in alle vier de panden volop vooruit. Vandaag ontdekken de koppels uit Kessel en Aalst welke maquettes de voorkeur krijgen van de jury. De deadline komt ondertussen steeds dichterbij en Johny laat dat nog eens duidelijk voelen.
'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.



































