Zondag in 'Podium Klassiek': Wibi Soerjadi

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen meesterpianist Wibi Soerjadi, harpist Anna Petrovich, sopraan Bauwien van der Meer, harpist Doriene Marselje, harmoniumspeler Dirk Luijmes, Helikon Quartet, en Amsterdam Sinfonietta.
Nederlands bekendste klavierleeuw Wibi Soerjadi viert dit jaar zijn 40-jarige jubileum. Als 12-jarige speelde hij voor het eerst piano op het podium. In 'Podium Klassiek' vertelt hij over zijn vele ervaringen en speelt hij het bewogen lied Widmung van Robert Schumann in de bewerking van Franz Liszt.
Sopraan Bauwien van der Meer zet zich in voor 'de muziek van excellente vrouwen', zoals zij dat zelf mooi formuleert. En terecht. Na eerdere projecten heeft ze nu een album uitgebracht met stukken van Nederlandse vrouwelijke componisten, die zich hebben laten inspireren door het Pie Jesu van de Franse Lili Boulanger. En dan met name door de bijzondere bezetting, van sopraan, strijkkwartet, harp en orgel. 'Podium Klassiek' luistert naar dat Franse juweeltje uit 1918. De begeleiding komt van harpist Doriene Marselje, harmoniumspeler Dirk Luijmes en het Helikon Quartet.
In 'Podium Klassiek'/'Witteman' werden in de loop der jaren de lengte van de muzikale optredens flink opgerekt. 4 à 5 minuten is nu het gemiddelde, maar voor meer dan 6 minuten moet er nog altijd een goede reden zijn. Dit is er een: Amsterdam Sinfonietta, een van de beste strijkorkesten van Nederland, zet zijn lijfstuk op de lessenaars: de Serenade in C groot van Tsjaikovski. Een favoriet werk voor kenners én het grote publiek. Dit is dan zo’n aanleiding waar de redactie op zit te wachten. We horen het gehele eerste deel, de volle tien minuten!
Jonge Held is de 15-jarige harpist Anna Petrovich. Zij speelt sinds 8 jaar harp en treedt al op en doet mee aan concoursen als solist en als duo met harpist Delphine Palumbo. In 'Podium Klassiek' speelt Anna het romantische La Source van Alphonse Hasselmans.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 4 december van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Witloof met kaas en hesp in de oven' is de ultieme 'Lievelingskost' van de Vlaming
- Convoi exceptionnel: deze gezinnen rijden mee in 'Konvooi'
- Een reis door het dagelijks leven van toen in 'Nederland op Film'
- Van de makers van 'De Oost': nieuwe dramaserie 'Hemelrijk'
- Ontdek het beste van Bargoens op Pickx+
- In 'Meldpunt Actueel': meer 80-plussers, minder vraag naar verpleegzorg
- 'Kirsten van Teijn: CLUB QUEERSTEN' vrijdag op NPO 3
- 'Ik Vertrek XL' neemt poolshoogte in Frankrijk en Oostenrijk
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Coen & Sander gestart met marathonuitzending 'Nederlandstalige Top 100' op JOE
- DI-RECT, Sef, Claude en jet van der steen treden op bij 3FM Awards
- Dit is de Top 5 van de RadioRing 2025
- Stem nu op de Q-top 500 van de 90s
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden
Kijktip van de dag

Kevin heeft een verrassing voor Aurore, terwijl Anne-Marie en Dirk samen de Oostenrijkse bergen intrekken. In Zermatt wil skilerares Saar een gesprek met Robbe. Ondertussen is Nicolas tijdens een romantische date eerlijk tegen Frauke.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.



































