Zondag in 'Podium Klassiek': Tania Kross en Rick Stotijn

zaterdag 19 november 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie ontvangt mezzosopraan Tania Kross, contrabassist Rick Stotijn, violist Diana Fakour en pianist Natasja Douma, hoornist Mees Vos en basklarinettist Ana Prazeres, Jorge Losana en vocaal ensemble Cantoría, en Camerata RCO!

Mezzosopraan Tania Kross woont sinds een tijd weer op haar eiland Curaçao. Al woonde ze nog zo lang in Nederland, een gevoel van heimwee heeft haar nooit verlaten. In 'Podium Klassiek' vertelt ze over de muziek van Curaçao, over de muzikale melting pot die de Antillen zijn. Centraal staat daarbij haar liefde voor de muziek van componist Oswin ‘Chin’ Behilia.


Top-contrabassist Rick Stotijn heeft een nieuw album opgenomen met Italiaanse concerten, al dan niet origineel voor contrabas geschreven. En zoals dat is met Italiaanse muziek, de link met opera is altijd aanwezig! Camerata RCO begeleidt hem in bewerkingen van Marijn van Prooijen.

De zangers van het Spaanse Cantoría hebben zich gespecialiseerd in de Iberische muziek uit de 15de en 16de eeuw. Dat was de tijd van de polyfone muziek, meerstemmige muziek waarin elke stem, hoog en laag, een eigen melodische inbreng heeft. Oprichter Jorge Losano kan daar met veel enthousiasme over vertellen. Volgens hem is de muziek uit die periode veel minder strikt en streng dan wij denken.

Jonge Held is de 16-jarige violist Diana Fakour. Ze heeft les aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en ontving dit jaar de Coosje Wijzenbeek Prijs als halve finalist van het Nederlands Vioolconcours (Davina van Wely Prijs). Samen met pianist Natasja Douma speelt ze de Habanera van Ravel.

Mike Boddé wil een van zijn oudere composities spelen, een stuk dat hij opdroeg aan zijn vrouw: Wilskracht. In 'Podium Klassiek' horen we Mike samen met hoornist Mees Vos en basklarinettist Ana Prazeres in een nieuw arrangement van Tom Trapp.

In 'Podium Klassiek Extra' volgen we theatermaker en liedjesschrijver Steef de Jong. De Jong maakte onlangs zijn debuut bij De Nationale Opera met Operetta Land. Hij schreef en regisseerde de operette niet alleen, hij ontwierp ook de decors en kostuums, én hij  zong en speelde zelf mee. Podium Klassiek Extra wordt uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Klassiek'.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 20 november van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Tattoorist' (VRT Canvas)

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.

'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    De Ridder
    15:30
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:15
    Sarah danst
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 15:10
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 14:25
    The Motorway
    15:25
    Dream Home Australië
  • 15:05
    The Goldbergs
    15:30
    Footloose
  • 14:35
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:05
    Geen uitzending
    15:35
    Joe
  • 15:05
    Bake Off Vlaanderen
    16:15
    De Tafel van Gert
  • 14:30
    FBI: International
    16:15
    This Is Us
  • 14:45
    Seal Team
    15:40
    Doom Patrol
  • 14:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
    15:20
    The Block Australia
  • 14:55
    Killer Couples
    15:45
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:15
    Jong geleerd
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:55
    Vietnjam, met Quyên
    15:20
    Loïc: Zot van Koken
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 14:55
    Hudson & Rex
    15:50
    The Resident
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:55
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Machtige Mike
    15:25
    Interstellar Ella