Zondag in 'Podium Klassiek': Shura Lipovsky  en Jorgen van Rijen

zaterdag 11 maart 2023
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen zangeres Shura Lipovsky en haar ensemble, trombonist Jörgen van Rijen, Alma Quartet, cellist Quirine Viersen, accordeonist Vincent van Amsterdam, saxofonist António Paulo Martins Melo en pianist Maria Nemtsova.

Zangeres Shura Lipovsky heeft haar hele leven gewijd aan het Jiddische Lied. Ze zingt traditionele liederen, maar schrijft ook eigen werk, en schuwt daarbij de grote onderwerpen van deze tijd niet. In 'Podium Klassiek' vertelt Shura Lipovsky over de Jiddische taal, de muziek en haar geschiedenis, en voert natuurlijk met haar ensemble een prachtig lied uit.


Trombonist Jörgen van Rijen heeft het tot zijn missie gemaakt de trombone als instrument te emanciperen. In zijn nieuwe project met het Alma Quartet heeft hij de kamermuziek voor trombone een impuls gegeven, met nieuwe opdrachten en enkele bewerkingen. In 'Podium Klassiek' speelt Jörgen met het Alma Quartet een stuk dat speciaal voor hem is geschreven: Trombone Quintet, van de Amerikaanse componist Bryce Dessner, die grote bekendheid geniet als gitarist van popband The National.

Jonge Held is de Portugese saxofonist António Paulo Martins Melo. António studeert in Den Haag en viel onlangs tijdens het Prinses Christina Concours op door zijn gave warme toon. In 'Podium Klassiek' speelt hij samen met pianist Maria Nemtsova twee delen uit Tableaux de Provence van de Franse componiste Paule Maurice.

In 'Podium Klassiek' horen we Prière (gebed) van Camille Saint-Saëns gespeeld door cellist Quirine Viersen en accordeonist Vincent van Amsterdam. Prière is een van die pareltjes in het repertoire, onbekend bij een groot publiek, en onvergetelijk voor wie het stuk heeft leren kennen. De cello wordt vaak door orgel of piano begeleid, maar wat is er voor een intiem gebed meer geschikt dan de combinatie cello en accordeon?

Mike Boddé vermaakt zich al weken met de brieven van Mozart. Die laten een levenslustige, emotionele man zien, die met vlijmscherpe pen iemand kan neersabelen, maar ook zijn liefde voor zijn zus kan uitdrukken. En dan zijn er natuurlijk nog die schunnige grappen..

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 12 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Bea en Ben lijken de perfecte match. Na een geweldige eerste date gebeurt er echter iets waardoor hun vurige aantrekkingskracht afkoelt tot het vriespunt. Dat verandert wanneer hun paden weer kruisen op een bruiloft in Australië en ze besluiten zich voor te doen als een koppel.

'Anyone But You', film uit 2023 met oa. Sydney Sweeney en Glen Powell, om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Boomer
    21:20
    Eigen kweek
  • 20:15
    Code of Silence
    21:50
    The Whale
  • 20:50
    Geen uitzending
    21:00
    Boomer
  • 20:35
    Anyone But You
    22:30
    Expeditie Gooris
  • 20:30
    Fast & Furious 9
    22:55
    2012
  • 20:30
    The Last Duel
    23:10
    Million Dollar Baby
  • 20:40
    All New Traffic Cops
    22:30
    Chappie
  • 20:35
    The Irrational
    23:35
    Accused
  • 20:55
    Nonkel Jef
    22:15
    De Planckaerts
  • 20:00
    Stukken van mensen
    21:20
    All In
  • 20:20
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:35
    Austin Powers in Goldmember
    22:25
    The Intern
  • 20:35
    Don't Worry, Be Happy
  • 20:30
    Murder suspect
    00:15
    The Model Murders
  • 20:32
    Trends Doc
    21:35
    Z-Cocktail
  • 20:55
    Zo doe je het!
    21:00
    Concert
  • 20:40
    Bon Appetit
    21:40
    Foodies & The City
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Ripper Street
  • 18:40
    Under the Banner of Heaven
    21:50
    Bob's Burgers
  • 20:30
    Wie is de Mol?
    21:40
    De Arbeidsvitaminen Quiz
  • 20:25
    Andere Tijden Special
    21:20
    De Geknipte Gast
  • 20:15
    NOS Sport: WK Shorttrack 2026
    22:55
    Ruud Smulders: Rudiversum