Zondag in 'Podium Klassiek': Shura Lipovsky en Jorgen van Rijen

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen zangeres Shura Lipovsky en haar ensemble, trombonist Jörgen van Rijen, Alma Quartet, cellist Quirine Viersen, accordeonist Vincent van Amsterdam, saxofonist António Paulo Martins Melo en pianist Maria Nemtsova.
Zangeres Shura Lipovsky heeft haar hele leven gewijd aan het Jiddische Lied. Ze zingt traditionele liederen, maar schrijft ook eigen werk, en schuwt daarbij de grote onderwerpen van deze tijd niet. In 'Podium Klassiek' vertelt Shura Lipovsky over de Jiddische taal, de muziek en haar geschiedenis, en voert natuurlijk met haar ensemble een prachtig lied uit.
Trombonist Jörgen van Rijen heeft het tot zijn missie gemaakt de trombone als instrument te emanciperen. In zijn nieuwe project met het Alma Quartet heeft hij de kamermuziek voor trombone een impuls gegeven, met nieuwe opdrachten en enkele bewerkingen. In 'Podium Klassiek' speelt Jörgen met het Alma Quartet een stuk dat speciaal voor hem is geschreven: Trombone Quintet, van de Amerikaanse componist Bryce Dessner, die grote bekendheid geniet als gitarist van popband The National.
Jonge Held is de Portugese saxofonist António Paulo Martins Melo. António studeert in Den Haag en viel onlangs tijdens het Prinses Christina Concours op door zijn gave warme toon. In 'Podium Klassiek' speelt hij samen met pianist Maria Nemtsova twee delen uit Tableaux de Provence van de Franse componiste Paule Maurice.
In 'Podium Klassiek' horen we Prière (gebed) van Camille Saint-Saëns gespeeld door cellist Quirine Viersen en accordeonist Vincent van Amsterdam. Prière is een van die pareltjes in het repertoire, onbekend bij een groot publiek, en onvergetelijk voor wie het stuk heeft leren kennen. De cello wordt vaak door orgel of piano begeleid, maar wat is er voor een intiem gebed meer geschikt dan de combinatie cello en accordeon?
Mike Boddé vermaakt zich al weken met de brieven van Mozart. Die laten een levenslustige, emotionele man zien, die met vlijmscherpe pen iemand kan neersabelen, maar ook zijn liefde voor zijn zus kan uitdrukken. En dan zijn er natuurlijk nog die schunnige grappen..
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 12 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 4,7 miljoen kijkers voor Nederland-Zweden
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Plots duikt hij weer op: Gunther Levi keert terug naar 'Familie'
- Nog exact 1 week tot de seizoensfinale van 'Thuis': wat moet je weten?
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- 'Vroege Vogels' bezoekt zondag de Noardlike Fryske Wâlden
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - FINALEWEEK!
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Zomer bij Nostalgie: ex-Miss België Ellen Petri en treinconducteur Kristof nemen je mee op reis
- 'FM op 5' zaterdag over de Hoogmis van het Zuiden
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch'
Kijktip van de dag

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.
'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.



































