Zondag in 'Podium Klassiek': Shura Lipovsky  en Jorgen van Rijen

zaterdag 11 maart 2023
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen zangeres Shura Lipovsky en haar ensemble, trombonist Jörgen van Rijen, Alma Quartet, cellist Quirine Viersen, accordeonist Vincent van Amsterdam, saxofonist António Paulo Martins Melo en pianist Maria Nemtsova.

Zangeres Shura Lipovsky heeft haar hele leven gewijd aan het Jiddische Lied. Ze zingt traditionele liederen, maar schrijft ook eigen werk, en schuwt daarbij de grote onderwerpen van deze tijd niet. In 'Podium Klassiek' vertelt Shura Lipovsky over de Jiddische taal, de muziek en haar geschiedenis, en voert natuurlijk met haar ensemble een prachtig lied uit.


Trombonist Jörgen van Rijen heeft het tot zijn missie gemaakt de trombone als instrument te emanciperen. In zijn nieuwe project met het Alma Quartet heeft hij de kamermuziek voor trombone een impuls gegeven, met nieuwe opdrachten en enkele bewerkingen. In 'Podium Klassiek' speelt Jörgen met het Alma Quartet een stuk dat speciaal voor hem is geschreven: Trombone Quintet, van de Amerikaanse componist Bryce Dessner, die grote bekendheid geniet als gitarist van popband The National.

Jonge Held is de Portugese saxofonist António Paulo Martins Melo. António studeert in Den Haag en viel onlangs tijdens het Prinses Christina Concours op door zijn gave warme toon. In 'Podium Klassiek' speelt hij samen met pianist Maria Nemtsova twee delen uit Tableaux de Provence van de Franse componiste Paule Maurice.

In 'Podium Klassiek' horen we Prière (gebed) van Camille Saint-Saëns gespeeld door cellist Quirine Viersen en accordeonist Vincent van Amsterdam. Prière is een van die pareltjes in het repertoire, onbekend bij een groot publiek, en onvergetelijk voor wie het stuk heeft leren kennen. De cello wordt vaak door orgel of piano begeleid, maar wat is er voor een intiem gebed meer geschikt dan de combinatie cello en accordeon?

Mike Boddé vermaakt zich al weken met de brieven van Mozart. Die laten een levenslustige, emotionele man zien, die met vlijmscherpe pen iemand kan neersabelen, maar ook zijn liefde voor zijn zus kan uitdrukken. En dan zijn er natuurlijk nog die schunnige grappen..

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 12 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:30
    Clips
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:30
    Diana and Dodi: The Princess and The Playboy
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:30
    Florentina
    16:35
    Wie zoekt die wint
  • 15:40
    De slechtste chauffeur van Nederland
    16:35
    Costa Belgica
  • 14:25
    The Bourne Legacy
    16:50
    How I Met Your Mother
  • 15:05
    Airwolf
    17:00
    Top 20 Funniest
  • 15:30
    La Brea
    16:20
    ER
  • 15:40
    Joe
    16:10
    Geen uitzending
  • 15:50
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 15:45
    CSI: Crime Scene Investigation
    17:20
    Criminal Minds
  • 15:40
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
  • 15:20
    Next Level Chef
    17:45
    Komen Eten
  • 15:20
    Snapped: Killer Couples
    16:10
    Killer at the Crime Scene
  • 15:34
    Logistics TV
    16:08
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:51
    Publireportage
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:20
    Becoming Meewis
    16:00
    Vanavond bij ons
  • 15:10
    The Good Ship Murder
    17:05
    Murdoch Mysteries
  • 15:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    17:15
    NOS WK Avond
  • 15:15
    De Joodse wereld: De Stam
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:30
    Koning van de zwervers
    16:55
    Klaas Kan Alles Kort