Zondag in 'Podium Klassiek': Shura Lipovsky  en Jorgen van Rijen

zaterdag 11 maart 2023
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen zangeres Shura Lipovsky en haar ensemble, trombonist Jörgen van Rijen, Alma Quartet, cellist Quirine Viersen, accordeonist Vincent van Amsterdam, saxofonist António Paulo Martins Melo en pianist Maria Nemtsova.

Zangeres Shura Lipovsky heeft haar hele leven gewijd aan het Jiddische Lied. Ze zingt traditionele liederen, maar schrijft ook eigen werk, en schuwt daarbij de grote onderwerpen van deze tijd niet. In 'Podium Klassiek' vertelt Shura Lipovsky over de Jiddische taal, de muziek en haar geschiedenis, en voert natuurlijk met haar ensemble een prachtig lied uit.


Trombonist Jörgen van Rijen heeft het tot zijn missie gemaakt de trombone als instrument te emanciperen. In zijn nieuwe project met het Alma Quartet heeft hij de kamermuziek voor trombone een impuls gegeven, met nieuwe opdrachten en enkele bewerkingen. In 'Podium Klassiek' speelt Jörgen met het Alma Quartet een stuk dat speciaal voor hem is geschreven: Trombone Quintet, van de Amerikaanse componist Bryce Dessner, die grote bekendheid geniet als gitarist van popband The National.

Jonge Held is de Portugese saxofonist António Paulo Martins Melo. António studeert in Den Haag en viel onlangs tijdens het Prinses Christina Concours op door zijn gave warme toon. In 'Podium Klassiek' speelt hij samen met pianist Maria Nemtsova twee delen uit Tableaux de Provence van de Franse componiste Paule Maurice.

In 'Podium Klassiek' horen we Prière (gebed) van Camille Saint-Saëns gespeeld door cellist Quirine Viersen en accordeonist Vincent van Amsterdam. Prière is een van die pareltjes in het repertoire, onbekend bij een groot publiek, en onvergetelijk voor wie het stuk heeft leren kennen. De cello wordt vaak door orgel of piano begeleid, maar wat is er voor een intiem gebed meer geschikt dan de combinatie cello en accordeon?

Mike Boddé vermaakt zich al weken met de brieven van Mozart. Die laten een levenslustige, emotionele man zien, die met vlijmscherpe pen iemand kan neersabelen, maar ook zijn liefde voor zijn zus kan uitdrukken. En dan zijn er natuurlijk nog die schunnige grappen..

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 12 maart van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    Eviva España
    22:50
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Monsieur Spade
    22:30
    Trois couleurs : rouge
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Congé Payé
    22:50
    Chicago Med
  • 20:50
    Darts
    00:00
    Nobody
  • 20:30
    The Mummy
    22:50
    The Glass House
  • 20:35
    Lock Up
    22:30
    Hot Shots!
  • 22:05
    Based On A True Story
    22:30
    ER
  • 22:00
    Cheers
    22:30
    Bompa
  • 20:35
    Legally Blonde
    22:35
    De douane in actie
  • 22:25
    NCIS: Origins
    00:25
    FBI: International
  • 20:35
    Lethal Weapon 4
    22:55
    Man of Steel
  • 21:50
    Luxe Listings Sydney
    00:00
    Love It or List It
  • 22:10
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:20
    Trends Talk
    22:54
    Z-Nieuws
  • 22:10
    Wonen
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:25
    Meat Timon
    23:05
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 22:00
    McDonald and Dodds
    23:50
    Marie Antoinette
  • 22:25
    Underwater
    00:10
    Burn Notice
  • 21:40
    NOS De Avondetappe
    22:35
    Keuringsdienst van Waarde
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Crime: Grantchester
  • 22:10
    Michael Jackson - Een Amerikaanse tragedie
    23:15
    De slimste mens België