Zondag in 'Podium Klassiek': Rami Khalifé en Silvia Lanao

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen pianist Rami Khalifé, componist Silvia Lanao, violist Cord Koss, altviolist Javier Rodas en cellist Marie Velin-Langlamet, saxofonist Tom Beek, leden van het Radio Filharmonisch Orkest en dirigent Chloe Rooke, Groot Omroepkoor en dirigent Benjamin Goodson.
De Libanees/Franse pianist en componist Rami Khalifé heeft een heel eigen stem in de hedendaagse muziekwereld. Hij componeert opwindende muziek waarin klassiek, jazz en de muziek uit het Midden-Oosten samensmelten tot iets nieuws. Zijn improvisaties op piano schieten van verstild naar extatisch. Een fenomeen!
De Catalaanse componist Silvia Lanao won vorig jaar het stipendium van het Radio Filharmonisch Orkest. De 27-jarige Lanao mocht een heel jaar meelopen met het orkest en twee stukken componeren: een groot orkestwerk en een stuk 'voor televisie', voor een kleiner ensemble, speciaal voor Podium Klassiek. Leden van het Radio Filharmonisch Orkest spelen onder leiding van dirigent Chloe Rooke de wereldpremière van ‘Medusa Reheard’!
De jonge helden zijn dit keer drie strijkers van de Academie van het Concertgebouworkest - een opleidingstraject voor jonge musici dat een brug moet vormen tussen conservatorium en orkest. Een succesvol project, want meer dan 10% van de musici in het orkest komt uit de Academie. We horen de Duitse violist Cord Koss, de Spaanse altviolist Javier Rodas en de Franse cellist Marie Velin-Langlamet in het strijktrio van Schubert.
Het Groot Omroepkoor is het grootste van alle professionele koren in Nederland. Het blinkt uit in veelzijdigheid en wordt ingezet bij grote projecten met symfonieorkesten. Eenmaal per jaar zingt het koor a capella, en dat komen ze laten horen in 'Podium Klassiek' met maar liefst 32 zangers! Het koor zingt o.l.v. zijn chef-dirigent Benjamin Goodson het dubbelkorige ‘Warum toben die Heiden’ van Felix Mendelssohn.
Mike Boddé is als componist een self-made man, maar dat heeft wel als consequentie dat hij zichzelf steeds kritisch onder de loep moet nemen om beter te worden. Voor deze zondag heeft hij een stuk geschreven waarin minder noten en meer stilte het motto vormen. Tom Beek gaat op sopraansax de uitdaging met hem aan.
In 'Podium Klassiek Extra' gaan we terug naar het moment in 2022 waarop Silvia Lanao het stipendium van het Radio Filharmonisch Orkest won. Floris Kortie gaat in gesprek met de vier componisten die geselecteerd waren om mee te dingen. De reportage sluit af met een recent gemaakte registratie van het orkestwerk dat winnaar Lanao mocht componeren. 'Podium Klassiek Extra' wordt uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Klassiek'.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 16 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens première in Cannes
- Tom Egbers onderzoekt onbekend oorlogsverhaal in EO-documentaire 'De Brief'
- 'De Bi-Kwestie': over identiteit, liefde en biseksualiteit
- Andy Peelman ontmaskert ondernemer achter malafide webshop in 'Ze Zeggen Dat'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De ondergrondse bank
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max
Kijktip van de dag

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.


































