Zondag in 'Podium Klassiek': Rami Khalifé en Silvia Lanao

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen pianist Rami Khalifé, componist Silvia Lanao, violist Cord Koss, altviolist Javier Rodas en cellist Marie Velin-Langlamet, saxofonist Tom Beek, leden van het Radio Filharmonisch Orkest en dirigent Chloe Rooke, Groot Omroepkoor en dirigent Benjamin Goodson.
De Libanees/Franse pianist en componist Rami Khalifé heeft een heel eigen stem in de hedendaagse muziekwereld. Hij componeert opwindende muziek waarin klassiek, jazz en de muziek uit het Midden-Oosten samensmelten tot iets nieuws. Zijn improvisaties op piano schieten van verstild naar extatisch. Een fenomeen!
De Catalaanse componist Silvia Lanao won vorig jaar het stipendium van het Radio Filharmonisch Orkest. De 27-jarige Lanao mocht een heel jaar meelopen met het orkest en twee stukken componeren: een groot orkestwerk en een stuk 'voor televisie', voor een kleiner ensemble, speciaal voor Podium Klassiek. Leden van het Radio Filharmonisch Orkest spelen onder leiding van dirigent Chloe Rooke de wereldpremière van ‘Medusa Reheard’!
De jonge helden zijn dit keer drie strijkers van de Academie van het Concertgebouworkest - een opleidingstraject voor jonge musici dat een brug moet vormen tussen conservatorium en orkest. Een succesvol project, want meer dan 10% van de musici in het orkest komt uit de Academie. We horen de Duitse violist Cord Koss, de Spaanse altviolist Javier Rodas en de Franse cellist Marie Velin-Langlamet in het strijktrio van Schubert.
Het Groot Omroepkoor is het grootste van alle professionele koren in Nederland. Het blinkt uit in veelzijdigheid en wordt ingezet bij grote projecten met symfonieorkesten. Eenmaal per jaar zingt het koor a capella, en dat komen ze laten horen in 'Podium Klassiek' met maar liefst 32 zangers! Het koor zingt o.l.v. zijn chef-dirigent Benjamin Goodson het dubbelkorige ‘Warum toben die Heiden’ van Felix Mendelssohn.
Mike Boddé is als componist een self-made man, maar dat heeft wel als consequentie dat hij zichzelf steeds kritisch onder de loep moet nemen om beter te worden. Voor deze zondag heeft hij een stuk geschreven waarin minder noten en meer stilte het motto vormen. Tom Beek gaat op sopraansax de uitdaging met hem aan.
In 'Podium Klassiek Extra' gaan we terug naar het moment in 2022 waarop Silvia Lanao het stipendium van het Radio Filharmonisch Orkest won. Floris Kortie gaat in gesprek met de vier componisten die geselecteerd waren om mee te dingen. De reportage sluit af met een recent gemaakte registratie van het orkestwerk dat winnaar Lanao mocht componeren. 'Podium Klassiek Extra' wordt uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Klassiek'.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 16 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Verrassing! Patrick Van Der Vorst mengt zich opnieuw onder de 'Stukken Van Mensen'-dealers
- Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO'
- NTR presenteert de eerste ramadanserie voor de hele familie 'All You Can Eid'
- NTR viert ramadan met verhalen die verbinden
- Pascale Naessens sluit het seizoen van 'De Columbus' af met een verrassende klim
- Dagelijks aandacht voor Paralympische Winterspelen 2026
- Vernieuwd seizoen voor 'Iedereen Verlicht'
- Minister Femke Wiersma bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA
Kijktip van de dag

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































