Zondag in 'Podium Klassiek': Pieter Wispelwey

Floris Kortie, Dieuwertje Blok en Mike Boddé ontvangen cellist Pieter Wispelwey en pianist Paulo Giacometti, pianisten Pavel Kolesnikov en Samson Tsoy, Damsco String Quartet, pianist Maarten van Veen en Vivianne Cheng, pianist Sebastiaan van Bavel, en Jong NBE.
Cellist Pieter Wispelwey heeft een jaar na het tragische overlijden van zijn zoon een album uitgebracht met de titel In Memoriam. Op het album staan werken van Schubert, een gezamenlijke muzikale liefde van vader en zoon. In 'Podium Klassiek' speelt hij een van die geliefde werken, samen met zijn oude vriend, pianist Paulo Giacometti.
De Amerikaanse zwarte componist Julius Eastman was in de jaren zestig een omstreden figuur. Hij was openlijk homoseksueel en had bovendien een explosief karakter. Uiteindelijk viel Eastman in de jaren tachtig uit de gratie bij de muziekwereld. Maar werd hij niet veeleer gecanceld om wie hij was en wilde zijn? Pianisten Maarten van Veen en Vivianne Cheng spelen een van zijn bekendste stukken: Gay Guerilla.
De pianisten Pavel Kolesnikov en Samson Tsoy, afkomstig uit Rusland respectievelijk Kazachastan, zijn beiden woonachtig in Engeland. De twee heren spelen heel vaak samen, en maakten in Londen ook furore als programmeurs. In hun Ragged Music Festival (vijf sterren van The Guardian) willen ze ruimte maken voor 'eerlijke en avontuurlijke muziek'. In 'Podium Klassiek' spelen ze een deel uit de Symfonische Dansen van Rachmaninov.
Als Jonge Helden horen we deze week het Damsco String Quartet. De vier studenten van het Conservatorium van Amsterdam spelen pas een jaar samen en hebben al veel succes. Ze komen elk uit een ander land en willen zich ook richten op repertoire uit die vier landen: Georgië, Nederland, China en Frankrijk. In Podium Klassiek horen we muziek van de Georgische componist Sulkhan Tsintsadze.
Toen bleek dat er zondag twee piano’s in de studio staan, zag Mike Boddé zijn kans schoon: hij vroeg meteen een van Nederlands beste jazzpianisten, Sebastiaan van Bavel, om samen met hem te komen improviseren op twee vleugels.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 9 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Prijzenjacht' keert terug op SBS6
- Van taxidermist tot tweekoppige schildpad: 'Beestenboel' gaat van start
- '3 op Reis' voor het laatst de wereld over: van de Molukken tot Finland
- National Geographic presenteert nieuwe driedelige documentaireserie '9/11 Reunited'
- Jay & Pamela zijn terug op TLC
- Sigrid Kaag zondag te gast in 'Zomergasten'
- NET5 pakt na de zomer uit met internationale topseries
- Dit zie je in september bij RTL
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- Ontknoping nadert in 'B&B Zoekt Lief': 'Ik zie u wel zitten'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie'
Kijktip van de dag

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.
'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.



































