Zondag in 'Podium Klassiek': Lorenzo Viotti

zaterdag 17 december 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Mike Boddé ontvangen dirigent Lorenzo Viotti, mezzosopraan Marina Viotti, sopraan Adriana Gonzalez, en het Nederlands Philharmonisch Orkest.

'Podium Klassiek' staat geheel in het teken van de 32-jarige dirigent Lorenzo Viotti en het Nederlands Philharmonisch Orkest dat met 66 musici de hele studio vult!


Sinds zijn aanstelling twee jaar geleden als chefdirigent van het Nederlands Philharmonisch Orkest en De Nationale Opera is Lorenzo Viotti de meest besproken dirigent in Nederland. De Zwitsers-Franse Viotti ziet het als zijn missie om klassieke muziek en opera toegankelijker te maken voor een divers publiek. Dat lukt alleen al door zijn vlotte look en zijn charisma, en ook door zijn nieuwsgierigheid naar andere muziekstijlen. Daarnaast zingt hij en speelt hij drums.
In 'Podium Klassiek' vertelt hij, samen met zijn zus, de mezzosopraan Marina Viotti, over zijn muzikale familie, over zijn stijl van dirigeren, en over zijn inspiraties.

Viotti brengt samen met het orkest en twee topsolisten een feestelijk programma. Zijn zus Marina zingt een beroemde aria uit Samson et Dalila van Camille Saint-Saëns. En de Spaanse sopraan Adriana Gonzalez zingt een meeslepende Romance van Sergei Rachmaninov. Omdat Viotti een grote liefde heeft voor de Weense wals dirigeert hij het orkest in het uitbundige Straussiana van Erich Wolfgang Korngold, gebaseerd op melodieën van Johan Strauss.  En hij zingt zelf ook nog even!

In 'Podium Klassiek Extra' volgen we de bijzondere samenwerking van Cello Octet Amsterdam en Orchestre Partout, een orkest bestaande uit vluchtelingen. We zien hoe de acht cellisten hun krachten bundelen met nieuwkomers uit de hele wereld. Centraal staan de zanger Alghaeth Ali uit Irak en percussionist Pouriya Jaberi uit Iran. 'Podium Klassiek Extra' wordt uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Klassiek'.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 18 december van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.

'Whitney Houston : I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie (Whitney Houston), om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    Sporza: Dwars door het Hageland
    06:00
    Mr. Magoo
  • 16:40
    Remarkable Places to Eat
    08:00
    Lentebeelden
  • 17:00
    Waiko
    04:50
    Geen uitzending
  • 16:50
    Gooische Vrouwen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    Ik Vertrek
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:20
    La Brea
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:45
    Police Interceptors
    07:00
    Willy
  • 15:50
    Picture Perfect Lies
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:50
    JAG
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:55
    Huizenjagers
    05:00
    Geen uitzending
  • 16:55
    NCIS
    02:00
    Criminal Minds
  • 16:35
    Pawn Stars: Best Of
    08:00
    MacGyver
  • 16:55
    Gordon Ramsay's Future Food Stars
  • 17:10
    World's Most Evil Killers
  • 13:54
    Herhalingslus
    11:00
    Trends Talk
  • 16:55
    Diy on wheels
    05:55
    Sixties To Six
  • 17:10
    Foodies & The City
    03:35
    Vlaamse Klassiekers
  • 17:00
    London Kills
    02:30
    Midsomer Murders
  • 16:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
    07:45
    Hudson & Rex
  • 16:40
    NOS Sport
    07:35
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 17:10
    Petrus in het land
    08:30
    De verwondering
  • 16:55
    Checkpoint
    08:00
    Stop!