Zondag in 'Podium Klassiek': Lorenzo Viotti

Floris Kortie en Mike Boddé ontvangen dirigent Lorenzo Viotti, mezzosopraan Marina Viotti, sopraan Adriana Gonzalez, en het Nederlands Philharmonisch Orkest.
'Podium Klassiek' staat geheel in het teken van de 32-jarige dirigent Lorenzo Viotti en het Nederlands Philharmonisch Orkest dat met 66 musici de hele studio vult!
Sinds zijn aanstelling twee jaar geleden als chefdirigent van het Nederlands Philharmonisch Orkest en De Nationale Opera is Lorenzo Viotti de meest besproken dirigent in Nederland. De Zwitsers-Franse Viotti ziet het als zijn missie om klassieke muziek en opera toegankelijker te maken voor een divers publiek. Dat lukt alleen al door zijn vlotte look en zijn charisma, en ook door zijn nieuwsgierigheid naar andere muziekstijlen. Daarnaast zingt hij en speelt hij drums.
In 'Podium Klassiek' vertelt hij, samen met zijn zus, de mezzosopraan Marina Viotti, over zijn muzikale familie, over zijn stijl van dirigeren, en over zijn inspiraties.
Viotti brengt samen met het orkest en twee topsolisten een feestelijk programma. Zijn zus Marina zingt een beroemde aria uit Samson et Dalila van Camille Saint-Saëns. En de Spaanse sopraan Adriana Gonzalez zingt een meeslepende Romance van Sergei Rachmaninov. Omdat Viotti een grote liefde heeft voor de Weense wals dirigeert hij het orkest in het uitbundige Straussiana van Erich Wolfgang Korngold, gebaseerd op melodieën van Johan Strauss. En hij zingt zelf ook nog even!
In 'Podium Klassiek Extra' volgen we de bijzondere samenwerking van Cello Octet Amsterdam en Orchestre Partout, een orkest bestaande uit vluchtelingen. We zien hoe de acht cellisten hun krachten bundelen met nieuwkomers uit de hele wereld. Centraal staan de zanger Alghaeth Ali uit Irak en percussionist Pouriya Jaberi uit Iran. 'Podium Klassiek Extra' wordt uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Klassiek'.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 18 december van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van Golden Buzzer naar de overwinning: dansgroep Una Vez Squad wint ‘Got Talent 2026’
- Mats Akkerman kroont zich tot winnaar van 'De Slimste Mens'
- Margôt Ros is Scrooge in live-uitzending vanuit Drenthe
- Kijkcijfers: donderdag 5 november 2026
- Honger, zware proeven, verraad en 9 BV's die moeten overleven: 'Expeditie Robinson' is terug op VTM
- 'Klaas Kan Alles': Kan Klaas lava aanraken?
- Loes Haverkort is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Cul De Bas gaat nog een stap verder in finale 'Got Talent': 'Nog meer risico'
- 'Welkom in de jaren 50': Van Drees tot Elvis en van Greet Hofmans tot de hoelahoep
- Zaterdag zie je het 'Herinneringen Top 50 concert' op NPO 3
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+
Kijktip van de dag

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.
'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































