Zondag in 'Podium Klassiek': Jenny Arean en Gabriela Montero

Floris Kortie en Mike Boddé ontvangen zangeres Jenny Arean, pianist Gabriela Montero, dirigent en arrangeur Rolf Verbeek, Camerata RCO, Dudok Quartet Amsterdam, contrabassist James Oesi, zangeres Isabel Pronk, violist Valentine Blangé, cellist Laurence Gaudreau en pianist Vera Kooper.
Mike Boddé is al zijn hele leven fan van Jenny Arean. Haar lied De Mooie Dingen is zijn favoriet. In 'Podium Klassiek' krijgt Mike nu de eer om Jenny Arean in dit lied te begeleiden!
Te gast is de wereldberoemde Venezolaanse pianiste Gabriela Montero. Zij is behalve een meesterlijk vertolker van klassieke werken ook een groot improvisatietalent. Gabriela Montero staat er om bekend dat ze haar publiek ter plekke om muzikale thema’s vraagt, waar zij dan al improviserend een compleet nieuw stuk van maakt.
De jonge Nederlandse dirigent Rolf Verbeek is al van jongs af aan verslingerd aan de muziek van Anton Bruckner. Omdat je minstens 80 musici nodig hebt om zijn symfonieën te kunnen uitvoeren, maakte Rolf een bewerking van zijn meeslepende 6e symfonie voor slechts 10 musici van Camerata RCO. Hij ontving recent voor deze bewerking de fameuze Kersjesprijs. In 'Podium Klassiek' speelt Camerata RCO o.l.v. Rolf Verbeek het meeslepende slot van het eerste deel.
Jonge Held is deze week zangeres Isabel Pronk. Ze studeert klassiek zang aan Codarts Rotterdam en heeft een grote liefde voor tangomuziek. Begeleid door violiste Valentine Blangé, celliste Laurence Gaudreau en pianiste Vera Kooper zingt ze het beroemde lied Yo Soy Maria van Astor Piazzolla.
Het Dudok Quartet en contrabassist James Oesi spelen hemelse muziek van Jean-Philippe Rameau: Entrée de Polymnie uit zijn opera Les Boréades.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 23 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Vier nieuwkomers beloven chaos en liefde in 'Florentina'
- SBS6 haalt spelshow 'I've Got The Music In Me' van de zaterdagavond
- Kom van dat gat af bereikt hoogtepunt
- 'Een Echte Job' keert terug met déze nieuwe deelnemers!
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































