Zondag in 'Podium Klassiek': Jenny Arean en Gabriela Montero

zaterdag 22 april 2023
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Mike Boddé ontvangen zangeres Jenny Arean, pianist Gabriela Montero, dirigent en arrangeur Rolf Verbeek, Camerata RCO, Dudok Quartet Amsterdam, contrabassist James Oesi, zangeres Isabel Pronk, violist Valentine Blangé, cellist Laurence Gaudreau en pianist Vera Kooper.

Mike Boddé is al zijn hele leven fan van Jenny Arean. Haar lied De Mooie Dingen is zijn favoriet. In 'Podium Klassiek' krijgt Mike nu de eer om Jenny Arean in dit lied te begeleiden!


Te gast is de wereldberoemde Venezolaanse pianiste Gabriela Montero. Zij is behalve een meesterlijk vertolker van klassieke werken ook een groot improvisatietalent. Gabriela Montero staat er om bekend dat ze haar publiek ter plekke om muzikale thema’s vraagt, waar zij dan al improviserend een compleet nieuw stuk van maakt.

De jonge Nederlandse dirigent Rolf Verbeek is al van jongs af aan verslingerd aan de muziek van Anton Bruckner. Omdat je minstens 80 musici nodig hebt om zijn symfonieën te kunnen uitvoeren, maakte Rolf een bewerking van zijn meeslepende 6e symfonie voor slechts 10 musici van Camerata RCO. Hij ontving recent voor deze bewerking de fameuze Kersjesprijs. In 'Podium Klassiek' speelt Camerata RCO o.l.v. Rolf Verbeek het meeslepende slot van het eerste deel.

Jonge Held is deze week zangeres Isabel Pronk. Ze studeert klassiek zang aan Codarts Rotterdam en heeft een grote liefde voor tangomuziek. Begeleid door violiste Valentine Blangé, celliste Laurence Gaudreau en pianiste Vera Kooper zingt ze het beroemde lied Yo Soy Maria van Astor Piazzolla.

Het Dudok Quartet en contrabassist James Oesi spelen hemelse muziek van Jean-Philippe Rameau: Entrée de Polymnie uit zijn opera Les Boréades.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 23 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    De Columbus
    21:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    21:10
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 20:30
    Pretty Woman
    22:50
    Battleship
  • 20:30
    M3gan
    22:25
    The Bone Collector
  • 20:30
    Red Sparrow
    23:00
    Legends of the Fall
  • 19:45
    Top 20 Funniest
    22:30
    American Pie 2
  • 19:45
    S.W.A.T.
    00:35
    Suits
  • 20:15
    Nonkel Jef
    22:50
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    Blind Gekocht NL
    21:15
    Kopen Of Slopen?
  • 20:20
    NCIS
    22:35
    Criminal Minds
  • 20:10
    Two and a Half Men
    20:35
    Argo
  • 19:15
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 20:30
    Hashtag Homicide
    22:05
    Abducted: The Mary Stauffer Story: Extras
  • 20:06
    Trends Talk
    20:39
    CEO van mijn leven
  • 20:30
    De kunstenaar
    21:00
    Play That Song
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    21:10
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Confessions of a Shopaholic
    21:55
    From
  • 18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    21:15
    NOS WK Avond
  • 20:30
    Over Leven
    21:15
    Kloostergasten
  • 20:25
    Pinkpop 2026 Live Stream
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal