Zondag in 'Podium Klassiek': Jenny Arean en Gabriela Montero

zaterdag 22 april 2023
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Mike Boddé ontvangen zangeres Jenny Arean, pianist Gabriela Montero, dirigent en arrangeur Rolf Verbeek, Camerata RCO, Dudok Quartet Amsterdam, contrabassist James Oesi, zangeres Isabel Pronk, violist Valentine Blangé, cellist Laurence Gaudreau en pianist Vera Kooper.

Mike Boddé is al zijn hele leven fan van Jenny Arean. Haar lied De Mooie Dingen is zijn favoriet. In 'Podium Klassiek' krijgt Mike nu de eer om Jenny Arean in dit lied te begeleiden!


Te gast is de wereldberoemde Venezolaanse pianiste Gabriela Montero. Zij is behalve een meesterlijk vertolker van klassieke werken ook een groot improvisatietalent. Gabriela Montero staat er om bekend dat ze haar publiek ter plekke om muzikale thema’s vraagt, waar zij dan al improviserend een compleet nieuw stuk van maakt.

De jonge Nederlandse dirigent Rolf Verbeek is al van jongs af aan verslingerd aan de muziek van Anton Bruckner. Omdat je minstens 80 musici nodig hebt om zijn symfonieën te kunnen uitvoeren, maakte Rolf een bewerking van zijn meeslepende 6e symfonie voor slechts 10 musici van Camerata RCO. Hij ontving recent voor deze bewerking de fameuze Kersjesprijs. In 'Podium Klassiek' speelt Camerata RCO o.l.v. Rolf Verbeek het meeslepende slot van het eerste deel.

Jonge Held is deze week zangeres Isabel Pronk. Ze studeert klassiek zang aan Codarts Rotterdam en heeft een grote liefde voor tangomuziek. Begeleid door violiste Valentine Blangé, celliste Laurence Gaudreau en pianiste Vera Kooper zingt ze het beroemde lied Yo Soy Maria van Astor Piazzolla.

Het Dudok Quartet en contrabassist James Oesi spelen hemelse muziek van Jean-Philippe Rameau: Entrée de Polymnie uit zijn opera Les Boréades.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 23 april van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    Het weer
  • 00:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:15
    Rich Kids Go Skint
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    How I Met Your Mother
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:55
    This Is Us
  • 02:40
    Pawn Stars
    02:00
    Highway Thru Hell
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:00
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:19
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:28
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 02:25
    Lekker Messy
    02:15
    Peppe's Toscane
  • 02:40
    The Count of Monte Cristo
    02:15
    Lynley
  • 02:30
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 00:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    NOS Studio Sport
  • 02:20
    Nieuwsuur
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:10
    EenVandaag