Zondag in 'Podium Klassiek': Hans Aarsman en het Ciconia Consort

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen fotografiekenner Hans Aarsman, de jonge trombonist Jisse Kuipers, sopraan Laetitia Gerards, bariton Raoul Steffani, pianist Daan Boertien, Matangi Quartet en het Ciconia Consort.
Fotograaf, journalist, schrijver en theatermaker Hans Aarsman buigt zich in de Volkskrant over foto’s die de wereld bezighouden. Hij analyseert ze met humor en laat zijn lezers beter kijken. In 'Podium Klassiek' vertelt Aarsman over de rages en modes die heersen over de fotografie van klassieke musici.
Jonge Held is deze week trombonist Jisse Kuipers. Hij komt uit het Friese dorp Hurdegaryp en is als 12-jarige een van de jongste leden van het JongNBENoord, een talentenorkest van het Nederlands Blazersensemble. Voor een trombonist is Jisse Kuipers behoorlijk jong, want het is fysiek gezien een zwaar instrument. In 'Podium Klassiek' speelt hij een Cavatine van Camille Saint-Saëns.
Sopraan Laetitia Gerards, bariton Raoul Steffani en pianist Daan Boertien gaan op de Nederlandse podia het Italiaanse Liederenboek van Hugo Wolf uitvoeren – de absolute top van het liedrepertoire voor twee stemmen. Geroemd maar bij het grote publiek niet bekend. De cyclus gaat over het liefdesleven van een jongen en een meisje. Hij adoreert haar, maar zij denkt: voor jou tien anderen.
Het Matangi Quartet speelt binnenkort in Rotterdam samen met het jeugdige Viride Kwartet alle strijkkwartetten van Willem Pijper. De componist wordt in de havenstad herdacht vanwege zijn 75ste stervensjaar. De naam kennen veel mensen nog wel, maar zijn muziek? Dieuwertje gaat op onderzoek uit. De Matangi’s spelen het Scherzo uit het Eerste Strijkkwartet.
Ook Mike Boddé wil een lans breken voor een Nederlandse componist. Hij is dol op de muziek van Rogier van Otterloo en met name zijn filmmuziek voor Soldaat van Oranje. Samen met Matangi Quartet speelt hij daaruit een van de mooiste delen.
Het Ciconia Consort uit Den Haag bestaat 10 jaar en dat gaat het strijkorkest vieren met een tournee. Op het programma Slavische muziek van o.a. muziek van Josef Suk en Franz Liszt. Een goed moment om ook de Amsterdamse studio van 'Podium Klassiek' te bezoeken! We horen een stuk dat sinds zijn première in 1875 een publieksfavoriet is: de Serenade voor Strijkers van Antonín Dvořak.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 9 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 23 en donderdag 24 september 2026
- Klaar voor de start? Dit zijn de nieuwe bakkers van 'Heel Holland Bakt Kids'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- Vakbonden VRT gaan over tot staking tijdens Eurovisiesongfestival: 'Medewerkers beschermen'
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- 'Play that Song' sluit zomer af in De Panne met #LikeMe, 'The Voice'-winnaar Bas Serra en Davina Michelle
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest
Kijktip van de dag

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































