Zondag in 'Podium Klassiek': Hans Aarsman en het Ciconia Consort

zaterdag 8 oktober 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen fotografiekenner Hans Aarsman, de jonge trombonist Jisse Kuipers, sopraan Laetitia Gerards, bariton Raoul Steffani, pianist Daan Boertien, Matangi Quartet en het Ciconia Consort.

Fotograaf, journalist, schrijver en theatermaker Hans Aarsman buigt zich in de Volkskrant over foto’s die de wereld bezighouden. Hij analyseert ze met humor en laat zijn lezers beter kijken. In 'Podium Klassiek' vertelt Aarsman over de rages en modes die heersen over de fotografie van klassieke musici.


Jonge Held is deze week trombonist Jisse Kuipers. Hij komt uit het Friese dorp Hurdegaryp en is  als 12-jarige een van de jongste leden van het JongNBENoord, een talentenorkest van het Nederlands Blazersensemble. Voor een trombonist is Jisse Kuipers behoorlijk jong, want het is fysiek gezien een zwaar instrument. In 'Podium Klassiek' speelt hij een Cavatine van Camille Saint-Saëns.

Sopraan Laetitia Gerards, bariton Raoul Steffani en pianist Daan Boertien gaan op de Nederlandse podia het Italiaanse Liederenboek van Hugo Wolf uitvoeren – de absolute top van het liedrepertoire voor twee stemmen. Geroemd maar bij het grote publiek niet bekend. De cyclus gaat over het liefdesleven van een jongen en een meisje. Hij adoreert haar, maar zij denkt: voor jou tien anderen.

Het Matangi Quartet speelt binnenkort in Rotterdam samen met het jeugdige Viride Kwartet alle strijkkwartetten van Willem Pijper. De componist wordt in de havenstad herdacht vanwege zijn 75ste stervensjaar. De naam kennen veel mensen nog wel, maar zijn muziek? Dieuwertje gaat op onderzoek uit. De Matangi’s spelen het Scherzo uit het Eerste Strijkkwartet.

Ook Mike Boddé wil een lans breken voor een Nederlandse componist. Hij is dol op de muziek van Rogier van Otterloo en met name zijn filmmuziek voor Soldaat van Oranje. Samen met Matangi Quartet speelt hij daaruit een van de mooiste delen.

Het Ciconia Consort uit Den Haag bestaat 10 jaar en dat gaat het strijkorkest vieren met een tournee. Op het programma Slavische muziek van o.a. muziek van Josef Suk en Franz Liszt. Een goed moment om ook de Amsterdamse studio van 'Podium Klassiek' te bezoeken! We horen een stuk dat sinds zijn première in 1875 een publieksfavoriet is: de Serenade voor Strijkers van Antonín Dvořak.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 9 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.

'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:00
    Ons huis, nieuw huis
    23:05
    VRT NWS laat
  • 22:25
    Holy Spider
    00:20
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:15
    Telefacts Zomer
    23:15
    Chicago Med
  • 20:25
    Django Unchained
    23:30
    Bandidas
  • 22:30
    The Hunting Party
    23:30
    Grosse Pointe Garden Society
  • 22:25
    Shockwave
    00:05
    Most Daring
  • 22:35
    ER
    00:10
    Suits
  • 22:15
    Airwolf
    23:10
    Bompa
  • 21:35
    The Grand Tour
    22:55
    Lang Leve de Liefde
  • 20:35
    A Man Called Otto
    22:55
    Friends
  • 22:50
    Leverage: Redemption
    23:50
    Seal Team
  • 22:40
    Komen Eten
    23:35
    Hello Goodbye
  • 22:20
    Without a Trace
    23:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:43
    Z-Beurs
    22:56
    CEO van mijn leven
  • 22:51
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:35
    Toasted on wheels!
    23:00
    Lekker Messy
  • 22:00
    Doctor Foster
    23:05
    The Chelsea Detective
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Burn Notice
  • 22:05
    25 jaar Musical Awards
    23:00
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    De Marker presenteert: missie flotilla
    23:45
    Medialogica
  • 22:35
    Dertigers
    23:05
    De slimste mens België