Zondag in 'Podium Klassiek': Fokke Obbema & Leif Ove Andsnes

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen journalist Fokke Obbema en Wishful Singing, meesterpianist Leif Ove Andsnes, mezzosopraan Roza Herwig en pianist Julius Backer, Basily Gipsy Band XL, en Club Classique.
Journalist Fokke Obbema had in 2017 als gevolg van een hartstilstand een bijna-doodervaring - een ervaring die zijn perspectief op het leven compleet veranderde. Fokke ging op zoek naar de zin van het leven en schreef daar een boek over, met naast zijn eigen verhaal een serie interviews. Samen met de vocalisten van Wishful Singing heeft hij van het boek een theatervoorstelling gemaakt. Wishful Singing zingt het prachtige Northern Lights van de Noorse componist Ola Gjeilo.
De Noorse meesterpianist Leif Ove Andsnes wil naast het grote repertoire van bijvoorbeeld Beethoven en Mozart ook een lans breken voor componisten die minder snel geassocieerd worden met pianomuziek, zoals bijvoorbeeld Sibelius. Op zijn nieuwe album speelt hij de Poëtische toonschilderingen van Antonín Dvořák – een pianocyclus van een uur die volgens de componist in zijn geheel zou moeten worden gespeeld. Dat gaat in 'Podium Klassiek' niet lukken, maar een lans breken voor een onbekend werk? Graag!
Jonge held is deze week de 26-jarige mezzosopraan Roza Herwig. Roza speelt van jongs af aan viool en begon ook met dit instrument aan het conservatorium, maar na het halen van haar propedeuse besloot ze toch voor het zingen te gaan. Momenteel studeert ze voor haar master in Londen. Roza is helemaal in de ban van de liederen van Kurt Weill en zingt daarom in 'Podium Klassiek' de proloog uit Die sieben Todsünden. Pianist Julius Backer begeleidt haar.
Zondag hebben we één van de beroemdste gipsyjazz families van Nederland te gast: de familie Basily. In deze zigeunerfamilie wordt de muziek van generatie op generatie doorgegeven. Eind november organiseert de Basily familie een eigen Gipsy Festival waarin de crème de la crème van de hedendaagse zigeunermuziek bij elkaar wordt gebracht. In 'Podium Klassiek' krijgen we alvast een spetterend voorproefje van de familie Basily Gipsy Band XL!
Mike Boddé krijgt veel mail over het klassieke gehalte van zijn bijdragen aan 'Podium Klassiek'. Dat brengt hem tot de vraag, wat is dat eigenlijk, klassieke muziek? Samen met Club Classique speelt hij het lied I Loved You van Claus Ogermann, dat hij componeerde voor Barbra Streisand.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 13 november van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































