Zondag in 'Podium Klassiek': Boris Giltburg & Lavinia Meijer

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen pianist Boris Giltburg, harpist Lavinia Meijer, sopraan Rachel Redmond en leden van de Bachvereniging, violist Lucien Renette en het Otilka Kwartet, fluitist Lucas Figueiredo Santana, bassist Pedro Ivo Ferreira en percussionist Waguinho Vasconcelos.
Elke klassieke pianist kan de muziek Frédéric Chopin dromen. Zo ook meesterpianist Boris Giltburg. Maar toen Giltburg gevraagd werd om in een speelfilm de rol van Chopin te spelen dook hij opnieuw in het leven en werk van de Pools/Franse componist. Hij ontdekte veel nieuws en bekeek zijn muziek met nieuwe ogen. Met fenomenaal resultaat!
Harpiste Lavinia Meijer heeft in haar rijke carrière al zoveel meegemaakt en gedaan. Haar reikwijdte strekt zich uit van het volledige klassieke repertoire voor harp tot boeiende samenwerkingen met DJ’s en artiesten uit de pop, jazz en wereldmuziek. Op haar laatste album Are You Still Somewhere? combineert ze werken van haarzelf met stukken van artiesten uit de hippe neoklassiek, zoals de gemaskerde pianist Lambert en Alexandra Stréliski. Dieuwertje is nieuwsgierig wat Lavinia aan het componeren heeft gebracht.
Als Jonge Held ontvangen we deze week het Otilka Strijkkwartet. De vier strijkers kwamen in coronatijd op het conservatorium bij elkaar en raakten zo enthousiast voor het kwartetspel dat ze dit niet meer willen opgeven. Dieuwertje spreekt met 2de violist Lucien Renette en we luisteren naar het prachtige Andante Cantabile van Tsjaikovski.
De Engelse sopraan Rachel Redmond is in het land voor een voorstelling met de Nederlandse Bachvereniging. Floris Kortie heeft haar voor het eerst gehoord tijdens een zomervakantie in Frankrijk. Een eerste indruk die hem altijd is bijgebleven. Rachel Redmond zingt een aria van Johann Sebastian Bach, begeleid door leden van de Bachvereniging.
Mike Boddé heeft een diepe liefde voor Braziliaanse muziek. In het bijzonder voor de choro, de negentiende-eeuwse voorloper van de samba. In 'Podium Klassiek' voert hij een chorinho van eigen makelij uit, met fluitist Lucas Figueiredo Santana, bassist Pedro Ivo Ferreira en percussionist Waguinho Vasconcelos.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 25 september van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Telenet pompt 45 miljoen euro extra in Play Media
- VRT NWS-documentaire 'Oekraïne na het front' volgt zwaargewonde militairen op kantelmoment tussen oorlog en gewone leven
- Verlenging samenwerking New8 garandeert groot Europees publiek voor Nederlandse topfictie
- Acht publieke omroepen zetten samenwerking verder voor Europese topfictie
- Mooie liedjes duren levenslang: nieuw seizoen van 'Ik Vraag Het Aan' met Niels Destadsbader
- Els van Doesburg over haar liefde voor Peter De Roover in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' donderdag over internationale zaadhandel
- Limburgse kasteelheer raakt verzeild in drugsdossier door verhuur duivenhok
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Super Switch: de allesbeslissende UEFA Champions League-ontknoping bij Ziggo Sport
- 538 Koningsdag keert terug naar Breda met meer dan 30 artiesten
- Radiozender JOE eert voetbalhistorie met unieke 'Legend-badge' tijdens PSV - Feyenoord
- Ja, poit! De Jordy kaapt wekelijks digitale themazender Q-Foute Radio met zijn 'Happy Hour'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden'
Kijktip van de dag

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.
'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.




































