Zondag in 'Podium Klassiek': Ayanna Witter-Johnson en Julian Schneemann

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen zangeres en cellist Ayanna Witter-Johnson, barokviolist Théotime Langlois de Swarte, pianist Julian Schneemann, violist Emmy Storms, de Griekse muzikantenbroers Adonis en Nikos Xylouris, de Ierse percussionist Joe Kelly, het Cello Biënnale Quintet, en Holland Baroque.
Jonge Held is deze week de kersverse winnaar van het Internationale Franz Liszt Pianoconcours dat van 22-29 september plaats vindt in Utrecht. Dit concours is een van de meest prestigieuze pianocompetities ter wereld.
Ayanna Witter-Johnson is een Britse singer-songwriter en cellist die zowel populaire als klassieke muziek speelt. Zo heeft ze opgetreden met zowel sitarspeelster Anoushka Shanka als het London Symphony Orchestra. In haar eigen composities zingt ze en speelt ze tegelijkertijd cello. En haar stijl is een mix van o.a. soul, hip-hop en reggae en klassiek. Kortom, echt een musicus van deze tijd!
Fransman Théotime Langlois de Swarte is dé barokviolist van de toekomst. Hij maakt wereldwijd furore, o.a. door een album met onbekende Franse barokmuziek dat hij opnam met de 77-jarige dirigent en klavecinist William Christie. Théotime Langlois de Swarte is in Nederland voor een tournee met Holland Baroque. We horen hen samen in een virtuoos concerto van Vivaldi.
Componist en pianist Julian Schneemann treedt in zijn programma Island Songs op met de beste muzikanten uit Kreta en Ierland. De twee broers Adonis en Nikos Xylouris bespelen respectievelijk luit en lyra en komen uit de beroemdste muziekfamilie van Kreta. De Ierse John Joe Kelly bespeelt de Bodhran (een platte trommel) en is een levende legende in de Ierse muziekscene. Julian Schneemann: 'In ons eigen land is muziek weggestopt in theaters en concertzalen. In Ierland en Kreta zit muziek in de haarvaten van de samenleving.' In 'Podium Klassiek' worden de twee tradities gemixt. We horen oude volksmelodieën met opzwepende ritmes, het dak gaat eraf!
Tussen 30 september en 7 oktober kan er op Radio 4 gestemd worden voor de 'Klassieke Top 400'. Floris breekt een lans voor een stuk dat volgens hem ten onrechte nooit in de 'Top 400' stond: Crisantemi van Giacomo Puccini. In de uitzending ontvangt hij het Cello Biënnale Quintet dat bestaat uit de Nederlandse topcellisten Ella van Poucke, Alexander Warenberg, Anastasia Feruleva, Kalle de Bie en Lidy Blijdorp.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 2 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht smokkelde uurwerk mee in 'De Verraders': extra pijnlijk na rel met Staf Coppens
- Kürt Rogiers compleet overdonderd in 'De Verraders': 'What the fuck?'
- Nieuwe spelshow Art Rooijakkers kent pijnlijke start
- 'Sing With Me' in november op SBS6
- Rust nog ver weg in tweede seizoen van 'De Bogaartjes'
- Documentaire over Eva Cassidy in 'Het Uur van de Wolf'
- Niet-sixteen-fuif voor johnny’s en marina’s en onveiligheidsgevoel bij jongeren in 'Bockie Gaat Naar School'
- Dit zijn maandag de onderwerpen in 'Radar'
- 'Dwars door de Pyreneeën' maandag in het spoor van pelgrims en speleologen
- Dit kookt Jeroen Meus deze week in 'Dagelijkse Kost'
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug!
Kijktip van de dag

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?
'Goens docu: Cel Vermiste Personen
', om 22.05 uur op VTM.



































