Zondag in 'Podium Klassiek': Ayanna Witter-Johnson en Julian Schneemann

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen zangeres en cellist Ayanna Witter-Johnson, barokviolist Théotime Langlois de Swarte, pianist Julian Schneemann, violist Emmy Storms, de Griekse muzikantenbroers Adonis en Nikos Xylouris, de Ierse percussionist Joe Kelly, het Cello Biënnale Quintet, en Holland Baroque.
Jonge Held is deze week de kersverse winnaar van het Internationale Franz Liszt Pianoconcours dat van 22-29 september plaats vindt in Utrecht. Dit concours is een van de meest prestigieuze pianocompetities ter wereld.
Ayanna Witter-Johnson is een Britse singer-songwriter en cellist die zowel populaire als klassieke muziek speelt. Zo heeft ze opgetreden met zowel sitarspeelster Anoushka Shanka als het London Symphony Orchestra. In haar eigen composities zingt ze en speelt ze tegelijkertijd cello. En haar stijl is een mix van o.a. soul, hip-hop en reggae en klassiek. Kortom, echt een musicus van deze tijd!
Fransman Théotime Langlois de Swarte is dé barokviolist van de toekomst. Hij maakt wereldwijd furore, o.a. door een album met onbekende Franse barokmuziek dat hij opnam met de 77-jarige dirigent en klavecinist William Christie. Théotime Langlois de Swarte is in Nederland voor een tournee met Holland Baroque. We horen hen samen in een virtuoos concerto van Vivaldi.
Componist en pianist Julian Schneemann treedt in zijn programma Island Songs op met de beste muzikanten uit Kreta en Ierland. De twee broers Adonis en Nikos Xylouris bespelen respectievelijk luit en lyra en komen uit de beroemdste muziekfamilie van Kreta. De Ierse John Joe Kelly bespeelt de Bodhran (een platte trommel) en is een levende legende in de Ierse muziekscene. Julian Schneemann: 'In ons eigen land is muziek weggestopt in theaters en concertzalen. In Ierland en Kreta zit muziek in de haarvaten van de samenleving.' In 'Podium Klassiek' worden de twee tradities gemixt. We horen oude volksmelodieën met opzwepende ritmes, het dak gaat eraf!
Tussen 30 september en 7 oktober kan er op Radio 4 gestemd worden voor de 'Klassieke Top 400'. Floris breekt een lans voor een stuk dat volgens hem ten onrechte nooit in de 'Top 400' stond: Crisantemi van Giacomo Puccini. In de uitzending ontvangt hij het Cello Biënnale Quintet dat bestaat uit de Nederlandse topcellisten Ella van Poucke, Alexander Warenberg, Anastasia Feruleva, Kalle de Bie en Lidy Blijdorp.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 2 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Play zendt samen met DAZN finale Croky Cup uit
- Kijk nu de spannende nieuwe trailer van 'De Twaalf - De botoxmoorden'
- Voetbalfans winnen: Telenet brengt Jupiler Pro League en topcompetities terug op Play Sports
- Reünie-aflevering 'Een Vergetelijk Mooie Reis' bij MAX
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Wim Willaert gaat op afzondering in 'Door de Bomen'
- 4 en 5 mei 2026: herdenken en vieren bij de NOS
- TV5MONDE over Cannes Filmfestival in mei
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn'
Kijktip van de dag

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.



































