Zondag in 'Podium Klassiek': Ayanna Witter-Johnson en Julian Schneemann

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen zangeres en cellist Ayanna Witter-Johnson, barokviolist Théotime Langlois de Swarte, pianist Julian Schneemann, violist Emmy Storms, de Griekse muzikantenbroers Adonis en Nikos Xylouris, de Ierse percussionist Joe Kelly, het Cello Biënnale Quintet, en Holland Baroque.
Jonge Held is deze week de kersverse winnaar van het Internationale Franz Liszt Pianoconcours dat van 22-29 september plaats vindt in Utrecht. Dit concours is een van de meest prestigieuze pianocompetities ter wereld.
Ayanna Witter-Johnson is een Britse singer-songwriter en cellist die zowel populaire als klassieke muziek speelt. Zo heeft ze opgetreden met zowel sitarspeelster Anoushka Shanka als het London Symphony Orchestra. In haar eigen composities zingt ze en speelt ze tegelijkertijd cello. En haar stijl is een mix van o.a. soul, hip-hop en reggae en klassiek. Kortom, echt een musicus van deze tijd!
Fransman Théotime Langlois de Swarte is dé barokviolist van de toekomst. Hij maakt wereldwijd furore, o.a. door een album met onbekende Franse barokmuziek dat hij opnam met de 77-jarige dirigent en klavecinist William Christie. Théotime Langlois de Swarte is in Nederland voor een tournee met Holland Baroque. We horen hen samen in een virtuoos concerto van Vivaldi.
Componist en pianist Julian Schneemann treedt in zijn programma Island Songs op met de beste muzikanten uit Kreta en Ierland. De twee broers Adonis en Nikos Xylouris bespelen respectievelijk luit en lyra en komen uit de beroemdste muziekfamilie van Kreta. De Ierse John Joe Kelly bespeelt de Bodhran (een platte trommel) en is een levende legende in de Ierse muziekscene. Julian Schneemann: 'In ons eigen land is muziek weggestopt in theaters en concertzalen. In Ierland en Kreta zit muziek in de haarvaten van de samenleving.' In 'Podium Klassiek' worden de twee tradities gemixt. We horen oude volksmelodieën met opzwepende ritmes, het dak gaat eraf!
Tussen 30 september en 7 oktober kan er op Radio 4 gestemd worden voor de 'Klassieke Top 400'. Floris breekt een lans voor een stuk dat volgens hem ten onrechte nooit in de 'Top 400' stond: Crisantemi van Giacomo Puccini. In de uitzending ontvangt hij het Cello Biënnale Quintet dat bestaat uit de Nederlandse topcellisten Ella van Poucke, Alexander Warenberg, Anastasia Feruleva, Kalle de Bie en Lidy Blijdorp.
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Klassiek', zondag 2 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Pole to Pole with Will Smith' zondag nieuw op National Geographic
- Kijk de nieuwe politiedramaserie 'ALPHA 00' op NPO 3
- Dan keert 'Sturm der Liebe' terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Ziggo Sport pakt groots uit voor de Marokkaanse Afrika Cup-finale
- Petra De Sutter leert vertragen in 'De Columbus'
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- '3 Op Reis' trekt verder door Zweden
- Buitenlandminister David van Weel bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
Multimedia SPOTLIGHT
-
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten'
Kijktip van de dag

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































