Zondag in 'Podium Klassiek': Abel Selaocoe en Ragazze Quartet

zaterdag 29 oktober 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen cellist Abel Selaocoe, pianist Youngjae Kim, slagwerker Remco Menting, Ragazze Quartet, en het Oekraïens koor Dzvinochok.

De Zuid-Afrikaanse cellist Abel Selaocoe is een van de meest besproken artiesten van dit moment. Op zijn succesvolle debuutalbum laat Abel Selaocoe horen hoe hij over de grenzen van genres en stijlen zweeft, van barokmuziek naar Afrikaanse pop, van ritmisch beatboxen tot zachtjes meezingen bij een cellosuite van Bach, zoals zijn moeder vroeger deed als hij aan het studeren was. Bij concerten in Nederland werkt hij samen met slagwerker Remco Menting en de vier dames van het Ragazze Quartet die daarbij naast hun strijktechniek ook hun zangkunsten moeten inzetten!


Het Oekraïense jeugdkoor Dzvinochok komt al sinds 1993 regelmatig naar Nederland, maar door de oorlog in hun land krijgt de tournee van dit jaar een extra dimensie. Dzvinochok werkt samen met Oekraïense musici in Nederland om zoveel mogelijk geld op te halen voor de slachtoffers van de oorlog. In 'Podium Klassiek' wil het koor laten zien en horen hoe vitaal en krachtig hun volksmuziek is.

De 20-jarige pianist Youngjae Kim kwam als 11-jarig talent naar Nederland en ging studeren aan de Sweelinck Academie. Daarna kwam hij terecht bij Jan Wijn en David Kuyken. Naast pianospelen was hij als klein jongetje al gefascineerd door de symfonieën van Beethoven. Hij stak zijn neus in alle partituren die hij tegenkwam. Nu is hij uitgegroeid tot een van Nederlands grootste pianotalenten. In 'Podium Klassiek' speelt hij de meeslepende finale van de cyclus Carnaval van Schumann.

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Klassiek', zondag 30 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.

'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    11:30
    Radio 2 aan zee
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:05
    Ridder Muis
    11:15
    Edmond & Lucy
  • 09:35
    Geen uitzending
    11:40
    Met Vier in Bed
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:20
    Rich Kids Go Skint
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    Stargate SG-1
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:15
    Oogappels
  • 10:35
    The Rookie
    11:30
    FBI: International
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:00
    Storage Wars
  • 11:10
    The Block Australia
    12:35
    Botched
  • 11:00
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:00
    Het perfecte terras
    11:55
    5-voor-12
  • 11:00
    Sarah's Sweet Table
  • 11:05
    Death in Paradise
    12:10
    The Good Ship Murder
  • 11:05
    Below Deck
    11:50
    Grey's Anatomy
  • 11:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 11:10
    Langs de Maas
    11:45
    Nu te Zien!
  • 11:05
    Sesamstraat: 10 voor...
    11:15
    Lief Monster