Zondag in 'Onze Boerderij': Toekomstdromen

zaterdag 11 december 2021

Staat de consument er weleens bij stil dat wanneer 'ie een glas melk drinkt of een bakje yoghurt eet daar altijd een kalfje voor is geboren? Een koe geeft pas melk als ze een kalf heeft gekregen. In Nederland worden jaarlijks zo'n 1,5 miljoen kalfjes geslacht: stierkalfjes en het overschot aan vaarskalfjes die niet op de boerderij kunnen blijven.

Het vlees is voornamelijk bedoeld voor de export omdat in Nederland weinig kalfsvlees wordt gegeten. Yvon Jaspers praat met kalverhouders Bert en Trees over hun passie voor de kalveren en het werk op de boerderij. Het jonge gezin kreeg een flinke klap door corona: de export viel voor een groot deel weg en ze besloten het bedrijf te verkopen. Hoe moeten zij verder?


Boerenzonen Bart en Tom groeien op op het melkveebedrijf van hun ouders in Twente. Wanneer ze naar de Randstad trekken om te studeren zien ze daar hoe de soy-lattes en plantaardige zuivel hun opmars maken. Ze besluiten zelf soja te gaan verbouwen op het land van hun ouders om hun eigen plantaardige melk te produceren. En dat valt nog niet mee.

Yvon begon jaren geleden aan 'Onze Boerderij' omdat ze wilde weten welke keuzes boeren moeten maken, of het echt zo leuk en romantisch is als ze altijd denkt. Het is tijd om de opgedane kennis in de praktijk te gaan brengen. Ze vraagt buurboer Gijsbert om hulp.

'Onze Boerderij', zondag 12 december om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De McCallisters hebben een reis geboekt naar Frankrijk, waar ze Kerstmis zullen vieren. Tijdens de vlucht breekt Kate opeens het angstzweet uit: ze is iets vergeten, maar wat? Het blijkt haar achtjarige zoontje Kevin te zijn. De jongen vindt het helemaal niet akelig in het grote huis. Hij heeft er immers altijd van gedroomd om alleen thuis te zijn. Terwijl Kate al het mogelijke doet om een vlucht naar de Verenigde Staten te bemachtigen, beleeft Kevin de tijd van zijn leven.

'Home Alone', film uit 1990 met oa. Macaulay Culkin, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:10
    De Warmste Week
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 14:10
    Winterbeelden
    01:02
    Het weer (laat)
  • 14:55
    Cirkelhoek
    06:35
    Dropje
  • 14:25
    Wittekerke
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:25
    999: Emergency Call Out
    03:05
    Geen uitzending
  • 14:30
    Angel
    06:00
    Qmusic
  • 14:20
    Baywatch
    02:05
    Geen uitzending
  • 14:40
    Engaged by Christmas
    05:20
    Once Upon a Main Street
  • 10:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 14:25
    De Redders
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 14:20
    The Rookie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Hawaii Five-0
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    Under the Christmas Sky
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:10
    Snapped
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 13:00
    Z-Extra
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:43
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 14:55
    Chris Cooks Cymru
    06:55
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 14:25
    McDonald and Dodds
    01:30
    Granite Harbour
  • 14:55
    Below Deck Mediterranean
    06:55
    Storage Wars
  • 14:40
    NOS Journaal
    06:45
    Vacant
  • 14:55
    VPRO Tegenlicht
    07:00
    Kook mee met MAX
  • 13:55
    Het kleine spookje
    06:50
    Ezel Chiel