Zondag in 'Onze Boerderij': Toekomstdromen

zaterdag 11 december 2021

Staat de consument er weleens bij stil dat wanneer 'ie een glas melk drinkt of een bakje yoghurt eet daar altijd een kalfje voor is geboren? Een koe geeft pas melk als ze een kalf heeft gekregen. In Nederland worden jaarlijks zo'n 1,5 miljoen kalfjes geslacht: stierkalfjes en het overschot aan vaarskalfjes die niet op de boerderij kunnen blijven.

Het vlees is voornamelijk bedoeld voor de export omdat in Nederland weinig kalfsvlees wordt gegeten. Yvon Jaspers praat met kalverhouders Bert en Trees over hun passie voor de kalveren en het werk op de boerderij. Het jonge gezin kreeg een flinke klap door corona: de export viel voor een groot deel weg en ze besloten het bedrijf te verkopen. Hoe moeten zij verder?


Boerenzonen Bart en Tom groeien op op het melkveebedrijf van hun ouders in Twente. Wanneer ze naar de Randstad trekken om te studeren zien ze daar hoe de soy-lattes en plantaardige zuivel hun opmars maken. Ze besluiten zelf soja te gaan verbouwen op het land van hun ouders om hun eigen plantaardige melk te produceren. En dat valt nog niet mee.

Yvon begon jaren geleden aan 'Onze Boerderij' omdat ze wilde weten welke keuzes boeren moeten maken, of het echt zo leuk en romantisch is als ze altijd denkt. Het is tijd om de opgedane kennis in de praktijk te gaan brengen. Ze vraagt buurboer Gijsbert om hulp.

'Onze Boerderij', zondag 12 december om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:00
    Chicago Fire
    00:55
    The Good Doctor
  • 23:25
    9-1-1: Lone Star
    00:15
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:35
    The Firm
    01:10
    How I Met Your Mother
  • 23:20
    Night Coppers
    00:15
    Ultimate Police Interceptors
  • 23:55
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 23:55
    Nonkel Jef
    00:20
    Ramona
  • 23:45
    Brieven aan Samson
    00:35
    Stukken van mensen
  • 00:10
    Modern Family
    00:45
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:20
    Lost Car Rescue
  • 23:20
    Hello Goodbye
    00:15
    Interior Design Masters
  • 23:55
    The Rookie
    00:40
    FBI: International
  • 00:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:04
    De perfecte tuin
    00:52
    Mijn tuin
  • 23:45
    Het Weekmenu
    00:35
    Vanavond bij ons
  • 23:50
    Scott & Bailey
    01:25
    Signora Volpe
  • 23:25
    NCIS
    00:25
    Scrubs
  • 23:50
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:55
    Pauscast
    00:20
    De Nachtzoen
  • 00:10
    Daten in het Dorp op Texel
    01:05
    Geheime Liefde