Zondag in 'De Boeddistische Blik': Dear Earth

zaterdag 6 juli 2024

In de film 'Dear Earth' volgen we de klimaatactivisten Vishal, Karim en Satya van de Extinction Rebellion beweging in Engeland tijdens een belegering van het business district in Londen.

In poëtische brieven geeft Satya uiting aan haar zorgen en liefde voor de aarde die als een rode draad door de film verweven zijn. De hoofdpersonages zijn een intrigerende groep mensen die in al hun menselijkheid ons een beeld geven van wat het betekent om op een betrokken manier in het leven te staan, waardoor ze zich aansluiten bij de vreedzame beweging van Extinction Rebellion. Ze zijn daarin bereid ver te gaan. Ze lijmen ze zich vast aan gebouwen, het asfalt en elkaar. Ze blokkeren wegen en pleinen, leggen het financiële en bestuurscentrum van Londen plat. Ze offeren zelfs in sommige gevallen hun glansrijke carrière op in het streven een ander bewustzijn en samenleving te creëren waarin gemeenschap, verbondenheid en compassie leidend zijn.


Wie zijn deze radicale activisten? Hoe ver willen ze gaan? Karim, één van de activisten in de film, zegt: 'Ik ben bereid de confrontatie aan te gaan met de overheid en met andere krachten die veel groter zijn dan mezelf. Ik ben bereid alles op te geven, inclusief mijn vrijheid, om het leven en alle wezens op onze mooie aarde te beschermen. Dat zal ik doen!' De maker filmt de demonstratie, de weerstand aan kritiek en de herhaalde waarschuwingen die de demonstranten van politie en omstanders over zich heen krijgen van nabij. Vraag is: hebben deze geweldloze acties het gewenste resultaat? Helpt het onze aarde te beschermen?

Regisseur Wouter Verhoeven maakt films over grote thema’s, zoals de aarde en klimaat ineenstorting, oorlog en vrede, en het menselijke streven naar geluk en welzijn. Maar altijd verteld via kleine, nabije verhalen. In zijn films gaat Wouter Verhoeven op zoek naar het innerlijk leven van zijn hoofdpersonen: de diepere motivaties en krachten van waaruit ze leven en van waaruit ze hun problemen proberen te overwinnen. De combinatie van kwetsbaarheid, geëngageerde hedendaagse thema’s en de overtuigende visuele kracht, maken de films van Wouter Verhoeven actueel, urgent, en zelfs ‘van levensbelang’.

'De Boeddhistische Blik: Dear Earth', zondag 7 juli om 15.25 uur op NPO 2. Deze documentaire is een herhaling van 31 mei 2020.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Sam en Molly zijn een gelukkig getrouwd koppel en dolverliefd als een stelletje tieners. Wanneer ze op een avond naar hun appartement terugwandelen, wordt Sam vermoord door een dief. Sams geest blijft echter verder leven. Hij beseft dat zijn dood geen toeval was. Hij wil zijn vrouw Molly waarschuwen voor het gevaar dat ook haar bedreigt, maar als geest kan hij de levenden niet bereiken. Hij probeert vervolgens te communiceren via Oda Mae Brown, een helderziende die niet eens beseft dat ze over bovennatuurlijke gaven beschikt.

'Ghost', film uit 1990 met oa. Patrick Swayze, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Goesting
    23:32
    Keno
  • 22:55
    25th Hour
    01:06
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:40
    Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club Documentaire
    23:15
    Chicago P.D.
  • 22:15
    The Rock
    00:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 20:30
    The Da Vinci Code
    23:10
    Bad Samaritan
  • 22:30
    Groundhog Day
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 22:45
    ER
    00:20
    Suits
  • 23:00
    Chez Bompa Lawijt
    23:30
    'Allo 'Allo!
  • 23:00
    De douane in actie
    00:00
    Oogappels
  • 22:20
    NCIS: Origins
    00:10
    Superman & Lois
  • 22:05
    The Godfather, Part III
    01:00
    Most Outrageous Crimes
  • 22:45
    Luxe Listings Sydney
    23:40
    Love it or List it Australia
  • 22:00
    Viewer Discretion Advised: The Story of OnlyFans and Courtney Clenney
    23:20
    Without a Trace
  • 23:04
    Z-Beurs
    23:17
    Trends Talk
  • 22:49
    De perfecte tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Lekker Messy
    23:25
    Vanavond bij ons
  • 22:55
    Wild Cherry
    00:00
    Marie Antoinette
  • 22:25
    Maze Runner: The Scorch Trials
    00:50
    Burn Notice
  • 23:00
    NOS Journaal Laat
    23:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 22:40
    Midsomer Murders
    00:10
    De Nachtzoen
  • 20:30
    NOS Sport: EK Atletiek 2026
    23:20
    Yorkshire Air 999