Zondag in 200ste 'Podium Witteman': Marjolijn van Heemstra

Paul Witteman ontvangt in deze 200ste uitzending theatermaakster Marjolijn van Heemstra, sopraan Laetitia Gerards, de winnaar van het Koninklijk Concertgebouw Concours, The Rosenbergs, en muzikantencollectief Pynarello.
De gast van Pauls Jonge Helden is nog onbekend. Uitgenodigd is de kersverse winnaar van het Koninklijk Concertgebouw Concours, waarvan de finale op zondagmiddag, vlak voor de uitzending, plaatsvindt. Zeven jonge musici tussen 10 en 14 jaar oud strijden om de titel en de winnaar komt meteen na de prijsuitreiking naar de studio.
Theatermaker Marjolijn van Heemstra brengt samen met muzikantencollectief Pynarello een nieuwe voorstelling op de planken over de twee Voyager-ruimtesondes. Marjolijn is gefascineerd geraakt door het verhaal van de Gouden Plaat die in 1977 met de sondes de ruimte in werd gestuurd. Op die plaat staan o.a. foto’s, geluiden en muziek, een soort flessenpost van de aarde. Het roept bij Marjolijn de vraag op: hoe willen wij herinnerd worden? En ook, moet die plaat niet een update krijgen? Pynarello heeft er gloednieuwe muziek bij gecomponeerd.
In deze feestelijke uitzending zijn ook The Rosenbergs te gast. Dit trio van twee gitaren en contrabas is gevormd door jongere familieleden van het fameuze Rosenberg Trio. Maar inmiddels behoren ook The Rosenbergs tot de top van de Gypsy Jazz. In 'Podium Witteman' spelen ze o.a. een razend virtuoze versie van de Badinerie van J.S. Bach.
Floris Kortie gaat op zoek naar de meest trouwe kijkers van 'Podium Witteman'. Wie zit er week in week uit met bord op schoot voor de buis? En wie heeft toen het beste opgelet? Floris speelt met deze fans een quiz met hoogtepunten uit 200 uitzendingen.
Speciaal voor deze 200ste uitzending neemt Mike Boddé sopraan Laetitia Gerards mee, voor een virtuoos jubileumlied.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.15 uur.
'Podium Witteman', zondag 20 september van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Carrie op Vrijdag' blijft dan toch bestaan
- Finaleweek in 'Huis Gemaakt': wie wint zijn eigen droomhuis?
- VTM zet 'Florentina' voor 'Familie': dit verandert er vanaf maandag
- 'Fearless Generation' verbindt 15.000 jongeren tijdens 50ste EO-Jongerendag
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- Co-sleepingkamer van Sofie en Giovanni bezorgt Daan kopzorgen: 'Heel mijn plan valt in duigen'
- Mathias Coppens uit de kleren in 'Heel Mijn Hart'
- Dit eet je deze week met 'Dagelijkse Kost'!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre!
Kijktip van de dag

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.
'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.



































