Zomereditie van 'Het Marathoninterview' op NPO Radio 1

In de zomer van 2021 zet de VPRO zijn geliefde traditie van het marathoninterview voort op NPO Radio 1. Drie zomerse zaterdagavonden hoor je interessante, diverse en diepgravende gesprekken. Nadien als podcast te beluisteren via vpro.nl of de populaire podcastapps.
Eva Koreman in gesprek met Manon Uphoff
Zaterdag 24 juli van 19.00 tot 22.00 op NPO Radio 1
Eva Koreman trapt de zomerreeks af met schrijfster Manon Uphoff (1962). Haar meest recente roman Vallen is als vliegen uit 2019 maakte grote indruk als een in de werkelijkheid gewortelde roman over het almaar groter wordende, pijnlijke verleden. Het boek werd door NRC en Humo uitgeroepen tot ‘beste Nederlandstalige roman van 2019.’ Uphoff groeide op in een gezin met dertien kinderen. Bijna alle kinderen hadden ‘een verstoord grensbesef’ en de dood van een broertje hing altijd als een schaduw boven het gezin. De ervaringen uit haar jeugd spelen een belangrijke rol in haar oeuvre. Dat oeuvre omvat inmiddels een enorme stapel verhalen, romans, novellen en scenario’s waar interviewer Eva Koreman vanuit persoonlijke fascinatie voor de schrijfster haar weg vindt. Als Uphoff geen schrijfster was geworden? In de Groene Amsterdammer zegt ze: 'Ik lees nu een boek over planten, van iemand die een plantenneuroloog is. Ik had daar wel een expert in willen zijn. Of dingen die helemaal niet meer bestaan: vuurtorenwachter bijvoorbeeld.'
Ruth Joos in gesprek met Raymond van het Groenewoud
Zaterdag 31 juli van 19.00 tot 22.00 op NPO Radio 1
Geboren op Valentijnsdag in 1950, en dus werd hij in 2020 zeventig jaar oud. Raymond woont de eerste jaren van zijn leven met zijn twee uit Amsterdam gevluchte ouders in Anderlecht. Zijn beste vriend als kleine jongen is z’n teddybeer Winnie de Poeh. Op z’n zevende verhuist hij voor twee jaar naar Amsterdam met z’n moeder en stiefvader. In 1959 keert hij terug naar België, naar Deurne. Raymond van het Groenewoud maakt muziek sinds 1967 en scoorde kolossale hits in Nederland en Vlaanderen met onder meer Meisjes en Je Veux L’Amour. 2020 had een feestjaar moeten worden: Raymond wordt zeventig, maakt een nieuw album en plant een grote overzichtstournee. Filmmaker Karel Van Mileghem maakte de innemende documentaire Raymond! Eindelijk mag hij dan nu de planken op met zijn grote Raymond 70-tour. Maar niet voordat hij landgenoot Ruth Joos gesproken heeft, die geen seconde hoefde na te denken toen haar voorgesteld werd een marathoninterview met haar favoriete zanger te houden.
Lotje IJzermans in gesprek met Kaweh Modiri
Zaterdag 7 augustus van 21.00 tot 23.00 op NPO Radio 1
N.B. afwijkende uitzendtijd i.v.m. wedstrijd om De Johan Cruijff Schaal
Lotje IJzermans spreekt de Iraans-Nederlandse filmmaker Kaweh Modiri. Gebeurtenissen en personen in zijn omgeving vormen de kiem van de films van Kaweh Modiri. Hij studeerde in 2010 af aan de Gerrit Rietveld Academie. Zijn afstudeerfilm Mijn Inbreker en Ik is gebaseerd op een waargebeurd verhaal over een kunstenaar die de dief van zijn laptop uitroept tot zijn nieuwe hoofdpersoon. Omdat de dief niet mee wil werken, volgt de kunstenaar hem een jaar lang met de camera en verzint hij listen om de dief in zijn scènes te lokken. Inmiddels heeft Modiri diverse korte verhalen, romans en speelfilms op zijn naam staan. Zijn nieuwste boek Mitra kwam 12 november 2020 uit. De gelijknamige film draait vanaf 5 augustus in de bioscopen. De film én het boek zijn gebaseerd op het leven van zijn eigen moeder, en zijn zus Mitra, die tijdens de islamitische revolutie in Iran werd geëxecuteerd. Het verhaal doorkruist grenzen en generaties, van de turbulente jaren tachtig in Iran tot het Europa van nu.
Vanaf zaterdag 24 juli rond middernacht bij de VPRO op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: maandag 1 juni 2026
- Belangrijke mededeling voor de 'Thuis'-fans!
- 'Tien Om Te Zien' gaat ‘back to the 90s’ met groots concert in de AFAS Dome
- De dag dat ik mijn vrouw verloor aan een depressie: nieuwe docuserie KRO-NCRV
- Zapp Zomerfeest keert terug met indrukwekkende line-up
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE'
Kijktip van de dag

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.
'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.



































