Zien en gezien worden in '2Doc: King of the Cruise' bij BNNVARA op NPO 2

zondag 24 mei 2020

De rijke en extravagante Schotse Baron Ronald Busch Reisinger van Inneryne brengt zijn tijd door op luxe cruiseschepen. Hij wordt omgeven door luxe en welvaart en wordt 24/7 bediend door het hardwerkende personeel.

Deze drijvende micro-gemeenschap is aantrekkelijk voor sommigen, maar afstotelijk voor anderen. In de '2Doc: King of the Cruise' volgt documentairemaakster Sophie Dros de Schotse Baron op één van zijn vele decadente vakantiecruises. Op het eerste gezicht lijkt hij een bombastische man. Hij schept op over zijn status en extravagante levensverhalen, terwijl hij in zijn schotse kilt en koninklijke cape over het dek paradeert. Gaandeweg onderzoekt en ontdekt de documentaire iets groters: een menselijk verlangen naar erkenning en zichtbaarheid.


Sophie Dros: 'De afgesloten arena van een cruiseschip is soms hysterisch, vaak absurd en altijd intrigerend, decadent en contrasterend. 'King of the Cruise' legt deze wereld onder een vergrootglas. De Baron heeft meer dan duizend dagen aan boord van cruiseschepen doorgebracht. Terwijl we hem op een van zijn cruises volgen, graaft deze documentaire naar de kern van wat het is dat hem tot deze plek aantrekt, en waar zijn verlangen vandaan komt.'

Het leven op luxe cruiseschepen is voor de meeste mensen een wereld waar ze zich van alles bij kunnen voorstellen maar die ze nooit zelf zullen beleven. 'King of the Cruise' biedt een inkijkje in deze wereld. Overal op het schip worden mensen vermaakt en toch dringt het gevoel van eenzaamheid zich onverbiddelijk op. Met een excentrieke Baron als middelpunt wordt de kijker meegenomen in het leven op een cruiseschip.

'2Doc: King of the Cruise' is een coproductie van BNNVARA en HALAL.

'2Doc: King of the Cruise', maandag 25 mei om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Stukken van Mensen' (Play)

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.

'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:30
    Journaallus
    01:00
    Dagelijkse kost
  • 00:35
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:25
    Plop & de Peppers
  • 03:30
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:00
    Wat nu weer?
  • 02:25
    Geen uitzending
    09:45
    De kunstenaar
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:55
    Geen uitzending
    01:10
    MacGyver
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:05
    Botched
  • 03:10
    Geen uitzending
    01:10
    Big Sky
  • 00:50
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:10
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:55
    Meesterlijke Klassiekers
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 04:20
    Midsomer Murders
    01:00
    Harry Wild
  • 04:20
    Below Deck Adventure
    02:10
    Grey's Anatomy
  • 03:55
    NOS Journaal
    01:05
    NOS Journaal Laat
  • 02:15
    Nieuwsuur
    01:45
    Café Kockelmann
  • 03:45
    Carrie op Vrijdag
    01:55
    First Dates