Zien en gezien worden in '2Doc: King of the Cruise' bij BNNVARA op NPO 2

zondag 24 mei 2020

De rijke en extravagante Schotse Baron Ronald Busch Reisinger van Inneryne brengt zijn tijd door op luxe cruiseschepen. Hij wordt omgeven door luxe en welvaart en wordt 24/7 bediend door het hardwerkende personeel.

Deze drijvende micro-gemeenschap is aantrekkelijk voor sommigen, maar afstotelijk voor anderen. In de '2Doc: King of the Cruise' volgt documentairemaakster Sophie Dros de Schotse Baron op één van zijn vele decadente vakantiecruises. Op het eerste gezicht lijkt hij een bombastische man. Hij schept op over zijn status en extravagante levensverhalen, terwijl hij in zijn schotse kilt en koninklijke cape over het dek paradeert. Gaandeweg onderzoekt en ontdekt de documentaire iets groters: een menselijk verlangen naar erkenning en zichtbaarheid.


Sophie Dros: 'De afgesloten arena van een cruiseschip is soms hysterisch, vaak absurd en altijd intrigerend, decadent en contrasterend. 'King of the Cruise' legt deze wereld onder een vergrootglas. De Baron heeft meer dan duizend dagen aan boord van cruiseschepen doorgebracht. Terwijl we hem op een van zijn cruises volgen, graaft deze documentaire naar de kern van wat het is dat hem tot deze plek aantrekt, en waar zijn verlangen vandaan komt.'

Het leven op luxe cruiseschepen is voor de meeste mensen een wereld waar ze zich van alles bij kunnen voorstellen maar die ze nooit zelf zullen beleven. 'King of the Cruise' biedt een inkijkje in deze wereld. Overal op het schip worden mensen vermaakt en toch dringt het gevoel van eenzaamheid zich onverbiddelijk op. Met een excentrieke Baron als middelpunt wordt de kijker meegenomen in het leven op een cruiseschip.

'2Doc: King of the Cruise' is een coproductie van BNNVARA en HALAL.

'2Doc: King of the Cruise', maandag 25 mei om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Florreke is een schat van een meisje en iedereen is over haar in de wolken. Jef en Ida's geluk kan niet meer op als Pierre en Marleen aan Jef vragen om peter te worden. Tot blijkt dat Jef geen peter kan zijn zolang hij niet getrouwd is met Ida.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:10
    Het weer
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    NYPD Blue
    02:10
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    10:25
    Achter gesloten deuren
  • 00:55
    S.W.A.T.
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:10
    Lang Leve de Liefde
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:05
    Modern Family
    01:40
    Superman & Lois
  • 01:15
    Most Outrageous Crimes
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    MasterChef UK
    02:20
    First on Scene
  • 00:50
    Cold Case
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:18
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:23
    Het perfecte terras
    01:58
    Zo doe je het!
  • 01:20
    Lekker Messy
    01:45
    Steffi's healthy pleasures
  • 01:30
    Darby and Joan
    02:15
    Ripper Street
  • 01:00
    Burn Notice
    01:45
    Below Deck Sailing Yacht
  • 01:30
    NOS Journaal met gebarentaal
    06:40
    Nederland in Beweging
  • 01:00
    Nieuwsuur
    08:00
    Sue Perkins ontdekt Alaska
  • 01:30
    Louis Theroux: Transgender Kids
    05:25
    NOS Jeugdjournaal