Zien en gezien worden in '2Doc: King of the Cruise' bij BNNVARA op NPO 2

zondag 24 mei 2020

De rijke en extravagante Schotse Baron Ronald Busch Reisinger van Inneryne brengt zijn tijd door op luxe cruiseschepen. Hij wordt omgeven door luxe en welvaart en wordt 24/7 bediend door het hardwerkende personeel.

Deze drijvende micro-gemeenschap is aantrekkelijk voor sommigen, maar afstotelijk voor anderen. In de '2Doc: King of the Cruise' volgt documentairemaakster Sophie Dros de Schotse Baron op één van zijn vele decadente vakantiecruises. Op het eerste gezicht lijkt hij een bombastische man. Hij schept op over zijn status en extravagante levensverhalen, terwijl hij in zijn schotse kilt en koninklijke cape over het dek paradeert. Gaandeweg onderzoekt en ontdekt de documentaire iets groters: een menselijk verlangen naar erkenning en zichtbaarheid.


Sophie Dros: 'De afgesloten arena van een cruiseschip is soms hysterisch, vaak absurd en altijd intrigerend, decadent en contrasterend. 'King of the Cruise' legt deze wereld onder een vergrootglas. De Baron heeft meer dan duizend dagen aan boord van cruiseschepen doorgebracht. Terwijl we hem op een van zijn cruises volgen, graaft deze documentaire naar de kern van wat het is dat hem tot deze plek aantrekt, en waar zijn verlangen vandaan komt.'

Het leven op luxe cruiseschepen is voor de meeste mensen een wereld waar ze zich van alles bij kunnen voorstellen maar die ze nooit zelf zullen beleven. 'King of the Cruise' biedt een inkijkje in deze wereld. Overal op het schip worden mensen vermaakt en toch dringt het gevoel van eenzaamheid zich onverbiddelijk op. Met een excentrieke Baron als middelpunt wordt de kijker meegenomen in het leven op een cruiseschip.

'2Doc: King of the Cruise' is een coproductie van BNNVARA en HALAL.

'2Doc: King of the Cruise', maandag 25 mei om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Thuis
    14:30
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 14:05
    Bumba
    14:10
    Timbalo
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 14:00
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:15
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:40
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Police Interceptors
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:15
    De Tafel van Gert
    14:25
    Komen Eten
  • 14:00
    The Spencer Sisters
    14:45
    Watson
  • 14:00
    The First 48
    14:50
    Seal Team
  • 13:30
    Botched
    14:15
    Tot op de Graat
  • 12:40
    Murder in a Small Town
    14:10
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:00
    PUUR Schlager
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:05
    De Dagschotel
    14:15
    Chris Cooks Cymru
  • 14:05
    The Madame Blanc Mysteries
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 13:55
    NCIS
    14:50
    Rivals
  • 14:00
    NOS Journaal
    15:30
    FIFA WK Voetbal 2026 Magazine
  • 14:05
    Close Up: Jean Paul Goude - Buiten het kader
    14:55
    Jongstof
  • 14:05
    Rubble & Crew
    14:15
    Mike de Ridder