Zien en gezien worden in '2Doc: King of the Cruise' bij BNNVARA op NPO 2

zondag 24 mei 2020

De rijke en extravagante Schotse Baron Ronald Busch Reisinger van Inneryne brengt zijn tijd door op luxe cruiseschepen. Hij wordt omgeven door luxe en welvaart en wordt 24/7 bediend door het hardwerkende personeel.

Deze drijvende micro-gemeenschap is aantrekkelijk voor sommigen, maar afstotelijk voor anderen. In de '2Doc: King of the Cruise' volgt documentairemaakster Sophie Dros de Schotse Baron op één van zijn vele decadente vakantiecruises. Op het eerste gezicht lijkt hij een bombastische man. Hij schept op over zijn status en extravagante levensverhalen, terwijl hij in zijn schotse kilt en koninklijke cape over het dek paradeert. Gaandeweg onderzoekt en ontdekt de documentaire iets groters: een menselijk verlangen naar erkenning en zichtbaarheid.


Sophie Dros: 'De afgesloten arena van een cruiseschip is soms hysterisch, vaak absurd en altijd intrigerend, decadent en contrasterend. 'King of the Cruise' legt deze wereld onder een vergrootglas. De Baron heeft meer dan duizend dagen aan boord van cruiseschepen doorgebracht. Terwijl we hem op een van zijn cruises volgen, graaft deze documentaire naar de kern van wat het is dat hem tot deze plek aantrekt, en waar zijn verlangen vandaan komt.'

Het leven op luxe cruiseschepen is voor de meeste mensen een wereld waar ze zich van alles bij kunnen voorstellen maar die ze nooit zelf zullen beleven. 'King of the Cruise' biedt een inkijkje in deze wereld. Overal op het schip worden mensen vermaakt en toch dringt het gevoel van eenzaamheid zich onverbiddelijk op. Met een excentrieke Baron als middelpunt wordt de kijker meegenomen in het leven op een cruiseschip.

'2Doc: King of the Cruise' is een coproductie van BNNVARA en HALAL.

'2Doc: King of the Cruise', maandag 25 mei om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (laat)
    01:05
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 13:20
    Monster Shaker
    06:00
    Tik Tak
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    01:00
    Geen uitzending
  • 12:40
    De Meilandjes zonder Centen
    01:30
    Geen uitzending
  • 12:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 13:10
    Piet Patron
    01:10
    Geen uitzending
  • 12:55
    C.S.I. New York
    01:10
    Fire Country
  • 13:25
    Borderforce USA: The Bridges
    01:20
    Taxi Driver
  • 12:50
    Retour Masters
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 12:45
    Buried in the Backyard
    01:15
    C.S.I. New York
  • 13:22
    Fleet TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:11
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 13:25
    De Eregast
    01:00
    Tot op de Graat
  • 12:55
    The Good Ship Murder
    01:35
    London Kills
  • 13:10
    First Dates Australia
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 13:10
    NOS Sport: ISU EK Shorttrack 2026
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 13:20
    Fryslân Dok
    01:30
    Buitenhof
  • 13:15
    Kosmoo
    01:35
    NOS Studio Sport