Zien en gezien worden in '2Doc: King of the Cruise' bij BNNVARA op NPO 2

De rijke en extravagante Schotse Baron Ronald Busch Reisinger van Inneryne brengt zijn tijd door op luxe cruiseschepen. Hij wordt omgeven door luxe en welvaart en wordt 24/7 bediend door het hardwerkende personeel.
Deze drijvende micro-gemeenschap is aantrekkelijk voor sommigen, maar afstotelijk voor anderen. In de '2Doc: King of the Cruise' volgt documentairemaakster Sophie Dros de Schotse Baron op één van zijn vele decadente vakantiecruises. Op het eerste gezicht lijkt hij een bombastische man. Hij schept op over zijn status en extravagante levensverhalen, terwijl hij in zijn schotse kilt en koninklijke cape over het dek paradeert. Gaandeweg onderzoekt en ontdekt de documentaire iets groters: een menselijk verlangen naar erkenning en zichtbaarheid.
Sophie Dros: 'De afgesloten arena van een cruiseschip is soms hysterisch, vaak absurd en altijd intrigerend, decadent en contrasterend. 'King of the Cruise' legt deze wereld onder een vergrootglas. De Baron heeft meer dan duizend dagen aan boord van cruiseschepen doorgebracht. Terwijl we hem op een van zijn cruises volgen, graaft deze documentaire naar de kern van wat het is dat hem tot deze plek aantrekt, en waar zijn verlangen vandaan komt.'
Het leven op luxe cruiseschepen is voor de meeste mensen een wereld waar ze zich van alles bij kunnen voorstellen maar die ze nooit zelf zullen beleven. 'King of the Cruise' biedt een inkijkje in deze wereld. Overal op het schip worden mensen vermaakt en toch dringt het gevoel van eenzaamheid zich onverbiddelijk op. Met een excentrieke Baron als middelpunt wordt de kijker meegenomen in het leven op een cruiseschip.
'2Doc: King of the Cruise' is een coproductie van BNNVARA en HALAL.
'2Doc: King of the Cruise', maandag 25 mei om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: maandag 20 en dinsdag 21 juli 2026
- DARA, Becky Hill en Bart Peeters komen naar 'VRT Zomerhit'
- Nieuwe PowNed-serie 'Bovensloters' toont de strijd om een Brabants drugsimperium
- Pieter-Jaap Aalbersberg nieuwe voorzitter Raad van Toezicht NPO
- Art Rooijakkers presenteert psychologische kennisquiz 'Dit Weet Jij Niet?!'
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Nieuw seizoen van 'Woeste Grond' van start
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina'
Kijktip van de dag
![]()
De Verhulstjes vertrekken op welverdiende vakantie naar Saint-Tropez. Maar eerst moet er flink wat ingepakt worden. Marie toont zich specialist in het volproppen van reiskoffers. Gert vraagt zich af waarom er in godsnaam een staanlamp mee moet. Viktor eet meteen alle voorgesmeerde sandwiches op en Ellen is druk in de weer om de reis voor Leo en Marcel zo aangenaam mogelijk te maken. En dan moeten ze nog afscheid nemen van Martine.
'De Verhulstjes Saint-Tropez', om 19.35 uur op Play.



































