Zes uur cultuur op NPO Radio 1 vanuit Tivoli Vredenburg

zondag 20 december 2020

Aangezien het een jaar vol hindernissen en teleurstellingen was, maar desondanks ook een jaar vol nieuwe initiatieven in de cultuursector, staat NPO Radio 1 op maandag 21 december van 19.00 tot 01.00 uur een hele avond in het teken van kunst en cultuur.

Kunst verbindt, kunst onderscheidt, kunst geeft hoop, kunst geeft inzicht, kunst geeft uitzicht, kunst geeft inspiratie, kunst verwart, kunt geeft troost. Dat bieden de NTR en de VPRO deze avond op NPO Radio 1.


Samen met makers wordt vanuit Tivoli Vredenburg het belang van kunst en cultuur in een samenleving besproken, wat er is gebeurd het afgelopen jaar en hoe we met z’n allen het nieuwe jaar invaren. Vanaf 19.00 uur spreken Jellie Brouwer ('Kunststof'| NTR) en Pieter van der Wielen ('Nooit Meer Slapen' | VPRO) met een divers gezelschap makers uit de wereld van de muziek, de literatuur, het theater, de musical en het cabaret. Samen met Minister Ingrid van Engelshoven (OC&W) bespreken we de reactie vanuit de politiek op het afgelopen jaar. Ook te gast is componist Stephen Emmer. De NPO ondersteunt zijn initiatief voor extra zendtijd cultuur.

In deze zes uur laten we vooral veel horen, opdat we getroost, geïnspireerd en gevoed raken. Muziek, theater, spoken word, poëzie, literatuur, het komt allemaal aan bod. Presentator Atze de Vrieze (VPRO) praat ons elk uur bij over de laatste stand van zaken in de betreffende sector. Presentator Elisabeth van Nimwegen (NTR) zoekt als een heuse soulsearcher in den lande naar de verhalen die niet vanuit TivoliVredenburg verteld kunnen worden. Ook zij is elk uur te horen.

Tussen 23.00 en 00.00 uur staat 'Met het Oog op Morgen' ook zoveel mogelijk in het teken van cultuur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Lou
    00:00
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Herfstbeelden
  • 06:39
    Toet Toet Cory Carson
    21:25
    Geen uitzending
  • 06:35
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    01:15
    NYPD Blue
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 05:25
    Snowed in for Christmas
    05:05
    Too Close for Christmas
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:20
    Zeg Eens Euh
  • 06:30
    Friends
    02:00
    How to Get Away With Murder
  • 06:20
    Heavy Rescue: 401
    02:05
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 06:35
    Love Island UK
    01:50
    A Place in the Sun
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    Cold Case
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:39
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:35
    Becoming Meewis
    02:20
    De Dagschotel
  • 06:35
    The Hardacres
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 06:00
    First Dates Australia
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 06:40
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:40
    Kiri & Lou
    02:35
    Eva