Zes uur cultuur op NPO Radio 1 vanuit Tivoli Vredenburg

zondag 20 december 2020

Aangezien het een jaar vol hindernissen en teleurstellingen was, maar desondanks ook een jaar vol nieuwe initiatieven in de cultuursector, staat NPO Radio 1 op maandag 21 december van 19.00 tot 01.00 uur een hele avond in het teken van kunst en cultuur.

Kunst verbindt, kunst onderscheidt, kunst geeft hoop, kunst geeft inzicht, kunst geeft uitzicht, kunst geeft inspiratie, kunst verwart, kunt geeft troost. Dat bieden de NTR en de VPRO deze avond op NPO Radio 1.


Samen met makers wordt vanuit Tivoli Vredenburg het belang van kunst en cultuur in een samenleving besproken, wat er is gebeurd het afgelopen jaar en hoe we met z’n allen het nieuwe jaar invaren. Vanaf 19.00 uur spreken Jellie Brouwer ('Kunststof'| NTR) en Pieter van der Wielen ('Nooit Meer Slapen' | VPRO) met een divers gezelschap makers uit de wereld van de muziek, de literatuur, het theater, de musical en het cabaret. Samen met Minister Ingrid van Engelshoven (OC&W) bespreken we de reactie vanuit de politiek op het afgelopen jaar. Ook te gast is componist Stephen Emmer. De NPO ondersteunt zijn initiatief voor extra zendtijd cultuur.

In deze zes uur laten we vooral veel horen, opdat we getroost, geïnspireerd en gevoed raken. Muziek, theater, spoken word, poëzie, literatuur, het komt allemaal aan bod. Presentator Atze de Vrieze (VPRO) praat ons elk uur bij over de laatste stand van zaken in de betreffende sector. Presentator Elisabeth van Nimwegen (NTR) zoekt als een heuse soulsearcher in den lande naar de verhalen die niet vanuit TivoliVredenburg verteld kunnen worden. Ook zij is elk uur te horen.

Tussen 23.00 en 00.00 uur staat 'Met het Oog op Morgen' ook zoveel mogelijk in het teken van cultuur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Superrijke mensen nemen niet zomaar een vliegtuig, maar een privéjet die ingericht is als een appartement. Of ze nemen een helikoptertaxi om enkele honderden kilometers verderop een hobby te gaan uitoefenen. Wanneer ze op een lijnvliegtuig stappen, dan willen ze een privé-suite met salon, slaapkamer en badkamer. En als ze nog exclusiever willen, dan vliegen ze naar de ruimte.

'Telefacts Zomer', om 22.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 22:05
    The Favourite
    00:00
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:20
    Welkom Aan Boord
    22:25
    Telefacts Zomer
  • 21:15
    Doctor Odyssey
    22:10
    Will Trent
  • 20:30
    The Menu
    22:25
    The Mauritanian
  • 20:35
    Sahara
    22:45
    Ozark Law
  • 21:35
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:35
    Tegen de Sterren Op
    22:25
    Airwolf
  • 21:40
    Blind Gekocht NL
    23:05
    Lang Leve de Liefde
  • 20:35
    Cast Away
    23:05
    Friends
  • 20:35
    Detective Knight: Redemption
    22:30
    Leverage: Redemption
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:57
    Z-Nieuws
    22:08
    Z-Beurs
  • 21:56
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Meat Timon
    22:15
    Beach Barbecue
  • 21:55
    Grantchester
    23:45
    Scott & Bailey
  • 21:45
    Prison Break
    22:40
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:40
    NOS De Avondetappe
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Het Uur van de Wolf: Paul McCartney en de vermiste bas
  • 21:40
    Au Pairs
    22:35
    Dertigers