'Zembla' onderzoekt de slechte toestand van het boerenland

woensdag 27 januari 2021

De intensieve landbouw heeft desastreuze gevolgen voor de bodemvruchtbaarheid. Wormen-onderzoeker Jeroen Onrust steekt zijn schop in het Friese maisland. Het resultaat: één schamele, kleine worm.

'We zijn ontaard', zegt voormalig veearts Kees Scheepens. Als we willen dat ook de generaties na ons nog te eten hebben, zal het systeem fundamenteel moeten veranderen. Maar boeren die willen omschakelen naar biologisch zeggen dat hun bank en zuivelcoöperatie deze omschakeling frustreren. 'Zembla' onderzoekt wie er verantwoordelijk zijn voor de uitgeputte bodem.


'Zembla', donderdag 28 januari om 20.30 uur bij BNNVARA op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:15
    Het weer