Zaterdag in 'Langs de Rijn': de getemde stroom

vrijdag 10 januari 2020

Zaterdag 11 januari om 20.40 uur bij MAX op NPO 2 gaan schrijver en Rijnkenner Martin Hendriksma en presentator Huub Stapel verder met hun reis langs de levensader van Europa, de rivier de Rijn.

Vanaf de bron in de Zwitserse Alpen tot aan de plek waar hij bij Hoek van Holland de Noordzee instroomt.


De Rijn is een rivier vol verhalen; van verdronken dorpen en verraderlijke rotsen, van schippers, schilders en soldaten. De Rijn is een muze en een 'femme fatale' tegelijkertijd. Eeuwenlang was de loop van de Rijn bepalend voor onze economie, onze cultuur en onze identiteit. Maar wat heeft 'vader Rijn' ons vandaag nog te vertellen?

Op hun reis nemen Martin en Huub de kijker mee langs de rivier en haar bewoners. Ze ontmoeten mensen die het Rijnwater door hun bloed hebben stromen.

Aflevering 2 – De getemde stroom – zaterdag 11 januari om 20.40 uur op NPO 2
Huub en Martin reizen via de indrukwekkende oerkracht van de watervallen bij Schaffhausen verder langs het, steeds meer door de mens in toom gebrachte, water van de Rijn. Bij de Isteiner Klotz verkennen ze een stuk oorlogsverleden. In de rotswand zit een eeuwenoud kerkje, dat later onderdeel werd van de Duitse Westwall, de verdedigingslinie van de Duitsers tegen de Fransen die aan de overkant van de Rijn zaten.

In het dorpje Alt-Dettenheim ontdekken Martin en Huub de verwoestende kracht van het Rijnwater. Ooit vluchtte hier het hele dorp voor de, uit zijn oevers tredende, rivier. Het enige huis dat destijds niet is verhuisd staat nu nog steeds: de oude herberg Zum Löwen. Martin en Huub ontmoeten een verre nazaat van de herbergier die destijds niet voor het water is gevlucht. Ook nemen Martin en Huub een kijkje aan de Franse kant: in hoeverre wordt de culturele identiteit hier bepaald door de natuurlijke grens van de rivier?

'Langs de Rijn' Interactive
Kijkers kunnen zelf een tocht langs de Rijn maken, met de interactive bij het programma. Op www.maxvandaag.nl/langsderijn staat een gedetailleerde kaart, met diverse punten. Bezoekers vinden er extra video's, foto's, achtergronden en verdieping. Hoe vind je bijvoorbeeld goud in de rivier?

'Langs de Rijn', zaterdag 11 januari om 20.40 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?

'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Dopesick
    00:45
    Nachtlus
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:35
    Bestemming X
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:40
    Mission: Impossible III
    00:50
    #TextMeWhenYouGetHome
  • 22:50
    Blade
    01:00
    American Horror Story: NYC
  • 00:00
    60 Days In
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:15
    The Golden Girls
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:00
    Achter de schermen
    01:10
    De Tafel van de Week
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:15
    Geen uitzending
  • 22:45
    Mortal Kombat
    00:40
    The Winter King
  • 00:20
    Extreme Makeover: Home Edition
    01:45
    Geen uitzending
  • 23:55
    C.S.I. New York
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:23
    Z-Nieuws
    00:34
    Z-Beurs
  • 00:25
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:45
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:40
    De Chalet aan zee
  • 00:10
    The Marlow Murder Club
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 23:45
    The Kardashians
    00:45
    Below Deck Down Under
  • 23:55
    Wie is de Mol?
    01:15
    MolTalk
  • 00:15
    Nieuwsuur
    00:45
    Dit is de Week
  • 23:45
    Micha Wertheim: Nergens anders
    01:05
    First Dates