Zaterdag in 'EenVandaag': War Horse - de ultieme vorm van poppenspel

vrijdag 30 mei 2014

De internationale succesproductie War Horse staat vanaf dit weekend in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Vele poppenspelers geven gestalte aan de paarden in het muziektheaterstuk.

Deze acteurs studeerden maanden op de motoriek en geluiden van paarden en liepen 'stage' bij de bereden politie om de illusie van echte paarden op te wekken.


Nederland kent een rijke poppentheatercultuur, met verschillende toonaangevende poppenspelers die internationaal flink aan de weg timmeren. Wat is het geheim van hun meesterschap om poppen leven in te blazen, ook al bestaan die soms uit niet meer dan een paar lapjes en wat rubber?

'EenVandaag' kijkt mee achter de schermen bij de repetities van War Horse. Ook spreekt 'EenVandaag' met poppenspeler Mark Haayema en theaterrecensente en kenner van poppentheater, Hanny Alkema.

Poeptransplantatie leidt tot baanbrekende doorbraken
Nieuwe inzichten en doorbraken in de medische wetenschap kunnen weleens uit een heel onverwachte bron komen: onze poep. In het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam worden al zogenaamde poeptransplantaties gedaan.

Gezonde poep inbrengen lijkt heel heilzaam voor mensen met chronische diarree en chronische dikke darmontsteking. Onderzoek naar deze behandelmethode levert bovendien inzichten voor het begrijpen en behandelen van aandoeningen als diabetes en leververvetting.

'EenVandaag' spreekt met internist Max Nieuwdorp en maag-, darm- en leverarts Cyriel Ponsioen van het AMC over de huidige stand van zaken rondom poeptransplantaties. Verder brengt verslaggever Bart Hettema een bezoek aan de Taymount Clinic in het Britse stadje Hitchin. Daar behandelen Glenn Taylor en zijn vrouw Enid al een paar jaar honderden darmpatiënten uit de hele wereld; vaak mensen die ten einde raad zijn, omdat ze in de reguliere geneeskunde geen oplossing voor hun klachten vinden.

'EenVandaag', zaterdag 31 mei om 18.15 uur bij de AVROTROS op Nederland 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:00
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:00
    Record On
    19:10
    The Tower
  • 18:00
    Ket & Doc
    18:20
    Zig & Sharko
  • 18:15
    SOS Piet XL
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 17:40
    9-1-1
    18:40
    Addams Family Values
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 18:10
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 18:10
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 17:30
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 17:40
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 18:00
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 18:05
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 17:50
    World's Most Evil Killers
  • 18:16
    CEO van mijn leven
    18:28
    Logistics TV
  • 18:18
    Kan ik het ook?
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:05
    Guillaume's Paris
  • 18:10
    McDonald and Dodds
    20:00
    Silent Witness
  • 18:05
    White Collar
    19:00
    Law & Order: Organized Crime
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:20
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:05
    De Eindmusical
    18:20
    Enkeltje Verweggistan