Yvon terug bij fruittelers Izaäk en Jantine in 'Onze Boerderij'

zaterdag 17 oktober 2020

Vorig seizoen werd het Yvon Jaspers in 'Onze Boerderij' wel duidelijk dat het boerenleven niet altíjd zo romantisch is als dat het lijkt. Nog nooit zagen we zoveel boeren als de laatste tijd in het nieuws en op de snelweg met hun trekkers onderweg naar het Malieveld.

Van stikstofproblemen en milieu-eisen tot kritiek op hoeveel vee we in ons land houden. De vraag die bij veel boeren dagelijks door het hoofd speelt is: hoe nu verder? Op die vraag zoekt Yvon het antwoord in de derde reeks Onze boerderij.


Aflevering 6: Yvon terug bij fruittelers Izaäk en Jantine
In de vorige aflevering maakten we kennis met boer Geert, parttime varkenshouder én bezig met het neerzetten van een nieuw concept: puur vlees produceren voor het kerstdiner. Hij neemt Yvon mee naar Engeland waar ze zien op welke indrukwekkende manier Paul Kelly het hele proces op zijn kalkoenenboerderij in eigen hand heeft: het grootbrengen, slachten en verkopen van de kalkoenen die speciaal voor het kerstdiner worden geproduceerd.

Boer David legt aan Yvon uit dat het niet altijd zo simpel is als dat het lijkt als mensen zeggen dat we geen chemische bestrijdingsmiddelen meer zouden moeten gebruiken.

Vorig jaar ontmoette Yvon fruittelers Izaäk en Jantine. Ze zag hoe het héle gezin de héle nacht in touw was om de appel- en perenbloesem te beschermen tegen de nachtvorst. Ze is terug bij de bevlogen familie, dit keer om te zien hoe belangrijk de bijen zijn voor de bestuiving en het maken van honing én of de oogst van de kersen en aardbeien dit jaar gelukt is.

'Onze Boerderij', zondag 18 oktober om 20.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    Casa Hogar
    22:20
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Whispers of the earth
    22:55
    Deep Deception
  • 20:00
    Slotconcert Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:10
    Huis Gemaakt
    22:25
    Telefacts Zomer
  • 21:25
    Overtreders
    22:25
    Crime Scene Cleaners
  • 20:35
    Dear John
    22:30
    Departure
  • 20:35
    The Detonator
    22:20
    Wake of Death
  • 21:50
    Fair Trade
    22:50
    ER
  • 21:25
    Tegen de Sterren Op
    22:20
    Airwolf
  • 21:15
    Gert & James Zomershow: beste vrienden
    23:15
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Horizon Line
    22:20
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:20
    Leverage: Redemption
  • 21:50
    Komen Eten
    22:45
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:46
    Car Upd8te
    21:58
    Business Branding
  • 21:42
    Lifestyle en wonen
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:30
    Ware Delicatessen
    22:00
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:00
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:35
    Ons Droomproject in Wales
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:25
    De dag dat
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:35
    Curaçao en het wonder van het WK
    22:30
    Parels voor de zwijnen