Woensdag 'KRO-NCRV 2 Doc: Nederland Fraudeland' op NPO 2

Medewerkers van de FIOD, de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst, die met dozen vol administratie uit een van fraude verdacht bedrijf naar buiten komen, het zijn beelden die iedereen kent. Een inval van de FIOD haalt vaak de voorpagina's, maar wat zich achter de schermen bij zo'n inval afspeelt blijft strikt geheim.
Voor het eerst in de geschiedenis van de dienst kreeg een filmploeg toestemming om medewerkers van de FIOD te filmen tijdens een grootschalig fraudeonderzoek. Nederland Fraudeland laat zien hoe de FIOD vermeende belastingfraude onderzoekt in een Nederlandse horecaketen en met verschillende teams binnenvalt bij verschillende horecavestigingen. In de strijd tegen fraude is heel wat geoorloofd, blijkt uit de documentaire.
Criminelen die in zonnige oorden geld witwassen, managers die zich verrijken ten koste van óns pensioen of belastinggeld, bedrijven die hun werknemers of leveranciers duperen door faillissementsfraude. Fraude vindt overal plaats. Binnen de FIOD is er een Team Criminele Inlichtingen (TCI) dat gespecialiseerd is in het opsporen en bestrijden van grootschalige fraude en georganiseerde criminaliteit, zoals het witwassen van crimineel vermogen, drugshandel, faillissementsfraude en btw-carrouselfraude. Op basis van de door de opsporingsdienst verzamelde bewijzen beslist het Openbaar Ministerie over mogelijke strafvervolging.
Na een tip over mogelijke belastingontduiking bij een Nederlandse horecaketen start de FIOD een onderzoek. In verschillende vestigingen verdwijnt volgens de FIOD op raadselachtige wijze geld uit kassa’s. De opsporingsdienst vermoedt in eerste instantie dat er gebruik gemaakt wordt van een geprepareerd kassasysteem waarmee inkomsten kunnen worden afgeroomd. In overleg met de zaakofficier van het Openbaar Ministerie worden taps geplaatst en camerabeelden geanalyseerd. FIOD medewerkers gaan incognito op bezoek bij de vestigingen om te zien of er verdachte zaken plaatsvinden. Na maanden van onderzoek valt de FIOD in een gecoördineerde actie een aantal vestigingen van de horecaketen binnen, waarbij pinautomaten, kassasystemen en brandkasten veilig worden gesteld. Na inbeslagneming van de administratie en verhoor van werknemers begint een langdurig forensisch-boekhoudkundig onderzoek ter voorbereiding van een mogelijke strafzaak door het OM tegen het van fraude verdachte bedrijf.
De documentaire 'Nederland Fraudeland' werd mede mogelijk gemaakt door CoBO-fonds.
'2 Doc: Nederland Fraudeland', woensdag 5 januari om 22.09 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wie is Banksy? Nieuwe KRO-NCRV-jeugdserie 'I AM – Investigation Art Mysteries' onderzoekt beroemde kunstmysteries
- Fans van 'De Tafel van Gert' kunnen aftellen: dit is wanneer het nieuwe seizoen start
- Ruben Van Gucht zoekt publiek voor nieuwe VTM-talkshow 'Happy Hour'
- Reportageploeg van PowNed aangevallen bij dierenasiel
- Proximus gaat opnieuw op zoek naar nieuw talent in 'Play that Song Open Stage'
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- NOS start nieuw Eredivisieseizoen
- Hondenasiel op stelten: Team 'Taakstraf' slaat weer toe!
- Camera’s volgen Beau Coppens van Zweden naar het podium van 'Tien Om Te Zien'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO
Kijktip van de dag

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Aaron Blommaert & Zoë Livay met 'Tranen van goud', Dana Winner met ' De stilte van de stad', DJ Licious x Milow met 'Forever Young', Gert Verhulst & James Cooke met 'Madiwodo' en Line De Dauw met 'Plankgas'. Ook deze artiesten maken hun opwachting: #LikeMe, KAMRAD, Glennis Grace, Rutger van Barneveld, Dressed Like Boys en Kat Deluna.
'VRT Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.



































