Woensdag 'KRO-NCRV 2 Doc: Nederland Fraudeland' op NPO 2

Medewerkers van de FIOD, de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst, die met dozen vol administratie uit een van fraude verdacht bedrijf naar buiten komen, het zijn beelden die iedereen kent. Een inval van de FIOD haalt vaak de voorpagina's, maar wat zich achter de schermen bij zo'n inval afspeelt blijft strikt geheim.
Voor het eerst in de geschiedenis van de dienst kreeg een filmploeg toestemming om medewerkers van de FIOD te filmen tijdens een grootschalig fraudeonderzoek. Nederland Fraudeland laat zien hoe de FIOD vermeende belastingfraude onderzoekt in een Nederlandse horecaketen en met verschillende teams binnenvalt bij verschillende horecavestigingen. In de strijd tegen fraude is heel wat geoorloofd, blijkt uit de documentaire.
Criminelen die in zonnige oorden geld witwassen, managers die zich verrijken ten koste van óns pensioen of belastinggeld, bedrijven die hun werknemers of leveranciers duperen door faillissementsfraude. Fraude vindt overal plaats. Binnen de FIOD is er een Team Criminele Inlichtingen (TCI) dat gespecialiseerd is in het opsporen en bestrijden van grootschalige fraude en georganiseerde criminaliteit, zoals het witwassen van crimineel vermogen, drugshandel, faillissementsfraude en btw-carrouselfraude. Op basis van de door de opsporingsdienst verzamelde bewijzen beslist het Openbaar Ministerie over mogelijke strafvervolging.
Na een tip over mogelijke belastingontduiking bij een Nederlandse horecaketen start de FIOD een onderzoek. In verschillende vestigingen verdwijnt volgens de FIOD op raadselachtige wijze geld uit kassa’s. De opsporingsdienst vermoedt in eerste instantie dat er gebruik gemaakt wordt van een geprepareerd kassasysteem waarmee inkomsten kunnen worden afgeroomd. In overleg met de zaakofficier van het Openbaar Ministerie worden taps geplaatst en camerabeelden geanalyseerd. FIOD medewerkers gaan incognito op bezoek bij de vestigingen om te zien of er verdachte zaken plaatsvinden. Na maanden van onderzoek valt de FIOD in een gecoördineerde actie een aantal vestigingen van de horecaketen binnen, waarbij pinautomaten, kassasystemen en brandkasten veilig worden gesteld. Na inbeslagneming van de administratie en verhoor van werknemers begint een langdurig forensisch-boekhoudkundig onderzoek ter voorbereiding van een mogelijke strafzaak door het OM tegen het van fraude verdachte bedrijf.
De documentaire 'Nederland Fraudeland' werd mede mogelijk gemaakt door CoBO-fonds.
'2 Doc: Nederland Fraudeland', woensdag 5 januari om 22.09 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Maria vertegenwoordigt Nederland tijdens de internationale finale van het Junior Eurovisie Songfestival
- Hila Noorzai krijgt opnieuw eigen talkshow op NPO 1
- NOS zendt ook de komende vier jaar het Nederlandse schaatsen en shorttrack uit
- Douwe Bob wil 'De Beste Singer-Songwriter van Nederland' terugbrengen
- Talpa haalt Saudi Pro League exclusief naar Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Max wordt beroofd van al zijn bezittingen en kan nog net de stad Bartertown, die gerund wordt door Aunt Entity, bereiken. Hij sluit een deal met Entity en vecht namens haar in de Thunderdome, een kooi waarin gevechten op leven en dood worden gehouden. Entity belazert hem en gooit hem de woestijn in. Met de hulp van een groep kinderen, die hij bij een oase vindt, gaat Max terug naar Bartertown om met Entity af te rekenen.
'Mad Max Beyond Thunderdome', film uit 1985 met oa. Mel Gibson en Tina Turner, om 20.35 uur op Play Actie.



































