Woensdag in 'Het Uur van de Wolf:' het langzame leven van Kees Torn
Tien jaar geleden stond hij nog in een uitverkocht LUXOR theater, nu leeft hij al jaren een teruggetrokken bestaan. Cabaretier, dichter, denker en drinker Kees Torn houdt het in 2012 voor gezien.
Het duizend-koppig publiek heeft hij ingeruild voor twee, drie vrienden met wie hij correspondeert: 'Nu weet ik tenminste tegen wie ik het heb'. In de documentaire Het langzame leven van Kees Torn krijgt filmmaker André van der Hout toegang tot zijn leven.
Negen theaterprogramma’s maakt Kees, vol met pakkende nummers, vindingrijke taalgrappen, overpeinzingen en virtuoos pianospel. Hij doet in 1994 mee aan het Leids Cabaret Festival, waar hij de jury- en publieksprijs wint. Met het lied ‘Streepjescode’, waarin hij beschrijft hoe hij zijn vader probeert te leren kennen via de onderstreepte woorden in boeken die hij van hem heeft geërfd, wint hij de Annie M.G. Schmidtprijs 1998. Het tiende theaterprogramma van Kees Torn zal er niet meer komen: hij stopt in 2012 met optreden. Na een traumatische ervaring kan hij de noodzakelijke afzondering bij het schrijven, de dwang van een deadline en het vele reizen niet meer opbrengen.
Tussen zijn typemachines, sigarendoosjes en vulpennen in lijkt de moderne tijd niet doorgedrongen tot het leven van Kees. De documentaire volgt hem in zijn alledaagse bestaan. Ver van de roem is hij een kunstenaar van het kleine geworden. Een vogelplaatje op een brief, drie keer woordwaarde met Scrabble, een lofzang op zijn vrouw José. Maar 's nachts komen de spoken, de dienaren van het recht die een schaduw werpen over zijn nieuwe ogenschijnlijk rimpelloze bestaan. Net als zijn alcoholverslaving verhinderen die een terugkeer naar het theater waar Kees zich twee decennia zo thuis heeft gevoeld.
Zo ontstaat een intiem portret met een andere Kees Torn dan de cabaretier die we de afgelopen decennia hebben leren kennen. Wat hetzelfde is gebleven zijn de onnavolgbare gedachtekronkels, de veelzijdigheid van zijn talent, de timing en de zelfspot. Uiteindelijk kruipt het bloed echter waar het niet gaan kan en richt Kees Torn zich opnieuw tot een groter publiek, maar in een andere vorm dan we gewend zijn.
Ondanks de aanwezigheid van veel nooit vertoond archiefmateriaal is Het langzame leven van Kees Torn geen portret van een beroemdheid die teert op oude successen, of een zelfgenoegzame terugblik op een rijk cabaretverleden, maar een film die zich afspeelt in het onbarmhartige heden, met de problemen, kansen, zorgen èn genoegens van nu.
Regisseur: André van der Hout
Producent: Basalt Film
'Het Uur van de Wolf', woensdag 29 juni om 22.20 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Eerste halve finale Eurovisiesongfestival 2026 - met Essyla - vanavond live bij VRT 1
- 'Pretpark Hennie': Hennie ziet het helemaal voor zich. Nu de rest van de wereld nog
- Wie heeft de beste keuken en eetkamer in 'Huis Gemaakt'?
- Talpa Network en BN’ers in actie voor jubileumeditie Alpe d’HuZes
- Kijkcijfers: 8, 9 en 10 mei 2026
- Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt'
- AI als ideale partner? Singles trouwen met chatbot in 'Ze Zeggen Dat'
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Veiligheid onder vuur
- Spelen met vuur in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol
Kijktip van de dag

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































