Willemijn Veenhoven en Menno Bentveld in nieuw seizoen 'Vroege Vogels'

donderdag 19 maart 2020

Wolharige mammoeten, hyena's, neushoorns, sneeuwuilen, reuzenherten en nog meer reusachtige dieren. In de eerste uitzending van het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' duikt het team in de ijstijden.

Wat leefde er toen in ons land en hoe weten we dat? Menno Bentveld en nieuwe Vroege Vogel Willemijn Veenhoven gaan op zoek naar fossiele botten, doen onderzoek in de kiezen van muskusossen en peuteren in hyenakeutels. Een verrassende eerste aflevering, die gevolgd wordt door uitzendingen vanuit Nederlandse natuurgebieden als de Ooijpolder, Alde Feanen en de Maashorst. Het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' is vanaf 20 maart elke vrijdag te zien, om 19.55 uur bij BNNVARA op NPO 2.


Dankzij vele deskundigen en talrijke vrijwilligers kunnen we ons nu een beeld vormen van het leven tijdens de ijstijden. En dat beeld is anders dan veel mensen wellicht zouden verwachten. Menno: 'Uiteraard duiken wij de natuur in, op zoek naar sporen van de ijstijden. De Utrechtse Heuvelrug bijvoorbeeld is het resultaat van de enorme krachten die het ijspakket uit Scandinavië op ons land heeft uitgeoefend. En ook op het strand wemelt het van de botten, wervels en stukken slagtand.'

Voor Willemijn Veenhoven wordt dit het eerste seizoen: 'Het presenteren van 'Vroege Vogels' is mijn droombaan. Ik mag gewoon twee dagen per week een beetje ravotten in de natuur! Toen dat zich aandiende, kon ik het niet laten schieten. Ik wil vooral laten zien hoe waanzinnig mooi Nederland is.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?

'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 10:24
    Beer Bo
    06:00
    Tik Tak
  • 09:50
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    09:40
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:00
    Anoniem
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:20
    Christmas on My Mind
    05:55
    Christmas in Vienna
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:55
    Castle
    02:45
    Geen uitzending
  • 10:15
    Two and a Half Men
    02:00
    Pawn Stars: Best Of
  • 09:50
    Masterchef New Zealand
    02:55
    Geen uitzending
  • 09:40
    Lucy Letby: Beyond Reasonable Doubt?
    02:15
    Geen uitzending
  • 09:22
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:28
    De perfecte oprit
    00:00
    Oh What A Night
  • 09:45
    Indian Summer
    02:00
    Meat Timon
  • 10:10
    Murdoch Mysteries
    02:25
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 09:35
    The Resident
    02:05
    NCIS
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    02:15
    NOS Journaal Laat
  • 09:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:25
    Hoi Duggee
    02:45
    Eva