Willemijn Veenhoven en Menno Bentveld in nieuw seizoen 'Vroege Vogels'

donderdag 19 maart 2020

Wolharige mammoeten, hyena's, neushoorns, sneeuwuilen, reuzenherten en nog meer reusachtige dieren. In de eerste uitzending van het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' duikt het team in de ijstijden.

Wat leefde er toen in ons land en hoe weten we dat? Menno Bentveld en nieuwe Vroege Vogel Willemijn Veenhoven gaan op zoek naar fossiele botten, doen onderzoek in de kiezen van muskusossen en peuteren in hyenakeutels. Een verrassende eerste aflevering, die gevolgd wordt door uitzendingen vanuit Nederlandse natuurgebieden als de Ooijpolder, Alde Feanen en de Maashorst. Het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' is vanaf 20 maart elke vrijdag te zien, om 19.55 uur bij BNNVARA op NPO 2.


Dankzij vele deskundigen en talrijke vrijwilligers kunnen we ons nu een beeld vormen van het leven tijdens de ijstijden. En dat beeld is anders dan veel mensen wellicht zouden verwachten. Menno: 'Uiteraard duiken wij de natuur in, op zoek naar sporen van de ijstijden. De Utrechtse Heuvelrug bijvoorbeeld is het resultaat van de enorme krachten die het ijspakket uit Scandinavië op ons land heeft uitgeoefend. En ook op het strand wemelt het van de botten, wervels en stukken slagtand.'

Voor Willemijn Veenhoven wordt dit het eerste seizoen: 'Het presenteren van 'Vroege Vogels' is mijn droombaan. Ik mag gewoon twee dagen per week een beetje ravotten in de natuur! Toen dat zich aandiende, kon ik het niet laten schieten. Ik wil vooral laten zien hoe waanzinnig mooi Nederland is.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:20
    Zee in zicht
    01:50
    Journaallus
  • 00:25
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:25
    Samson en Marie
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:25
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:20
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:00
    Police Interceptors
  • 07:25
    A Christmas Love Story
    01:35
    JOE XMAS
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 05:45
    Geen uitzending
    01:00
    De Tafel van Tine
  • 07:05
    Grey's Anatomy
  • 07:00
    Hawaii Five-0
    01:30
    See No Evil
  • 07:00
    Property Brothers
    01:45
    A Place in the Sun
  • 07:25
    My Name Is Reeva
    01:25
    Cold Case
  • 01:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:18
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:10
    Guillaume's Paris
  • 06:35
    Return to Paradise
    01:15
    Death Valley
  • 06:45
    The Resident
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 07:15
    Ik Vertrek
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 00:55
    Nieuwsuur
    00:30
    De Boeddhistische Blik: De stem van de burger
  • 07:20
    Billy de Cowboyhamster
    01:30
    Hard