Wielertalkshow 'De Proloog' terug bij BNNVARA op NPO Radio 1

zondag 7 juli 2019

Vanaf maandag 8 juli kleurt NPO Radio 1 geel. Patrick Lodiers en Roelof de Vries presenteren elke werkdag 'De Proloog', de wielertalkshow die helemaal in het teken staat van de Tour de France.

Zij blikken met hun gasten vooruit op de etappe van de dag en bespreken alle facetten van de koers. Waarom wringt een wielrenner zich drie weken lang helemaal uit om Parijs te halen? Wat maakt dat Tour-kijkers overdag de gordijnen thuis dichttrekken om urenlang naar magere mannen in lycra te koekeloeren? 'De Proloog' is iedere maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.00 uur te horen bij BNNVARA op NPO Radio 1. 'De Nieuws BV' is in deze weken te beluisteren van 12.00 tot 13.00 uur.


Columnist en schrijver Bert Wagendorp schuift de eerste uitzending aan. Hij schreef onlangs het vervolg op zijn bestseller Ventoux en staat bekend om zijn eigenzinnige kijk op de wielrennerij. Ook Astrid Schop komt langs. In 1991 was zij de eerste Nederlandse winnares van de Tour Féminin, maar op Wikipedia zul je tevergeefs naar haar zoeken. Paul Merkes verhuisde naar Australië om daar op onderzoek te gaan naar het verbeteren van sprints. Hij is voor het eerst in twee jaar weer in Nederland en schuift ook aan in 'De Proloog'. Topschaatsster Antoinette de Jong komt langs: de racefiets is voor haar training onontbeerlijk en fotograaf Sigfrid Eggers is al meer dan een jaar een fly on the wall bij Deceunink-Quick-Step. Dat is ook de ploeg van sprintkanon en kersvers Nederlands kampioen Fabio Jakobsen, die 23 juli langskomt.

Op vrijdag 12 juli speelt Rowwen Hèze live in de studio. De band staat bijna synoniem voor de Tour op Radio 1. Natuurlijk spelen de Limburgers ‘Nar Boave’, de ode van zanger Jack Poels aan de wielersport.

Alles klinkt beter in het Frans, is een dagelijkse rubriek waarin Roelof de Vries een bekende hit vertaalt naar het Frans. Simpelweg omdat alles beter klinkt in het Frans. Het is aan de luisteraar om het originele liedje te raden en zo kans te maken op een paar prachtige fietssokken. ‘Is het al koers?’ Dat is de vraag waarop wielerverslaggever Gio Lippens vanuit zijn commentaarhokje elke uitzending antwoord geeft.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:25
    Sporza: Baanwielrennen
    15:30
    Winterbeelden
  • 12:45
    Waiko: reis door de ruimte
    12:55
    Mega Mindy
  • 12:20
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:45
    Geen uitzending
    12:55
    Helicopter ER
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:20
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:35
    De Tafel van Gert
    13:50
    Komen eten
  • 12:05
    NCIS
    12:55
    Neighbours: A New Chapter
  • 12:00
    Borderforce USA: The Bridges
    13:00
    See
  • 12:20
    Botched
    13:10
    Streetfood
  • 12:30
    Murder: Fight for the Truth
    13:30
    Cold Justice
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:50
    Hallo Roger
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 12:35
    Toasted!
    12:55
    Bon Appetit
  • 12:10
    The Chelsea Detective
    13:10
    Murdoch Mysteries
  • 12:00
    NCIS: New Orleans
    12:55
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:50
    Socutera
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:45
    Casper en Emma
    12:58
    Zin in Zappelin