Wie worden 'De Acht' op Tien?

Vanaf zondag 27 mei volgt Tien een groep van 12 studenten die elkaar gevonden hebben in de zwaarste studentensport: roeien. Onder begeleiding van de topcoaches Nico Rienks, Geert-Jan Derksen en Henk-Jan Zwolle proberen zij in het nieuwe programma 'De Acht' om zo snel mogelijk mee te strijden om de bovenste plaatsen in het Eerstejaarsklassement.
eest belangrijke vraag is echter: wie van de 12 gaan daadwerkelijk in 'de acht' plaatsnemen? Het is een keiharde competitie en de jongens hebben daar bovenop ook nog eens een extra handicap: ze starten drie maanden later dan de concurrerende teams. Lukt het ze om in een half jaar te veranderen van een feestende student in een topsporter?
En kunnen ze hun sport wel combineren met hun studie? Om hun doel te bereiken zullen ze in een half jaar tijd alles moeten geven. Met professionele begeleiding kom je natuurlijk een heel eind. Maar een onvermoeibare wilskracht, onbegrensd doorzettingsvermogen en een ijzeren discipline zullen onontbeerlijk blijken.
De jongens hebben verschillende achtergronden en komen uit heel Nederland. Van een boomlange boerenzoon, een eigenzinnige kiteboarder tot een voormalig marinier. Totaal verschillende jongens maar met één gemeenschappelijke eigenschap: de 'drive' om een plaats te veroveren in de eerstejaars acht van Okeanos, de studentenroeivereniging van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Houden ze de loodzware trainingen vol? Hoe verloopt hun allereerste wedstrijd?
En hoe bevalt het samenwonen? Alle hoogte- én dieptepunten uit de trainingen, wedstrijden en hun gezamenlijke leven komen voorbij. Een ding staat sowieso vast. Het wordt pompen of verzuipen voor... 'De Acht'.
Bekijk hier de trailer van 'De Acht'.
'De Acht', vanaf zondag 27 mei om 18.30 uur op Tien.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Télévie breekt alle records: 13.459.073,87 euro ingezameld ten voordele van kankeronderzoek
- Verstoppertje op het hoogste niveau: kijk de eerste beelden van het RTL 4-programma 'The House of Hide & Seek'
- Anita Witzier en Joris Linssen niet meer exclusief bij KRO-NCRV
- 24Kitchen lost de eerste trailer van 'Meesterlijk Ijs' met Miljuschka en Robèrt van Beckhoven
- Dit is de 'Dagelijkse Kost' van deze week!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Weg uit de criminaliteit in nieuwe documentaire 'Credible Messengers Amsterdam'
- Ton Koopman verrijkt jubileumjaar met uitvoering van Händels Athalia
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor'
Kijktip van de dag

De familie keert terug naar Frankrijk, waar de renovatie van het kasteel eindelijk in een hogere versnelling gaat. De binnenwerken zijn gestart en dat geeft iedereen weer goede moed. Terwijl op het kasteel de hamers en het beton in het rond vliegen, ontbreekt een vertrouwd gezicht: Junior moet thuis revalideren na een nieuwe knieoperatie. Ook Elara krijgt met tegenslag te maken en belandt bij een Franse arts. Maar er valt ook wat te vieren. Iluna wordt 21 en de familie wil er een onvergetelijke dag van maken. Onvergetelijk is zeker ook het kanovaren. Eddy en Christa blijken allesbehalve natuurtalenten op het water, met hilarische momenten tot gevolg.
'Château Planckaert', om 20.05 uur op VRT 1.
































