Wat als de dochter van de dominee niet meer kan geloven?

Christine Boersma is filmmaker en domineesdochter. Het geloof en de kerk stonden centraal in haar opvoeding. Maar ze twijfelt of ze nog wel gelooft. Wie is ze eigenlijk zonder het geloof? En hoe vertelt ze haar ouders dat ze niet meer gelooft?
In de EOdoc 'De dochter van de dominee' gaat Boersma open en eerlijk in gesprek met haar broers en ouders. Dit levert emotionele en soms pijnlijke gesprekken op die ze vastlegt met haar camera. De dochter van de dominee is een afstudeerfilm voor de Nederlandse Filmacademie in Amsterdam.
Op de middelbare school schreef Christine een brief aan zichzelf met een duidelijke boodschap: ga niet twijfelen aan het geloof. Een boodschap met een dubbele lading. Het bevat de basis van haar opvoeding. Maar op dat moment namen haar broers Frans en Symen afscheid van hun geloof.
Pijn
Christine zag hoeveel pijn de beslissing van haar broers bij hun ouders veroorzaakte. Ze nam zichzelf voor om trouw te blijven aan het geloof en alles wat ze heeft meekreeg in haar opvoeding. Ze besloot zelfs belijdenis van haar geloof te doen in de kerk van haar vader. Toen ze ging studeren kwamen echter de door haar zo gevreesde vragen en gevoelens naar boven. Ze kreeg twijfels. Nu, een aantal jaren later, twijfelt ze nog steeds en wil zij net als haar broers haar eigen weg kiezen. Op zoek naar een eigen identiteit, los van het geloof.
Verhuizing
Christine stond altijd ingeschreven in de kerkelijke gemeente waar haar vader dominee was. Nu haar ouders gaan verhuizen moet ze kiezen. In het verleden zou Christine zich inschrijven bij de nieuwe kerk van haar ouders. Maar door haar twijfels, voelt ze zich hier niet comfortabel bij. Ze besluit dit moment aan te grijpen om het gesprek met haar ouders aan te gaan over de twijfels die ze heeft bij het geloof. Maar hoe doe je dat zonder hen teleur te stellen of pijn te doen? In de opbouw naar de confrontatie met haar ouders gaat Christine te rade bij haar oudere broers.
Persoonlijk
Documentairemaakster Christine Boersma over haar film: 'Het geloof waarmee ik ben grootgebracht is altijd een groot deel van mijn identiteit geweest. Dus het was voor mij duidelijk dat mijn afstudeerfilm daarover moest gaan. Dat het zo'n persoonlijke film zou worden, had ik van tevoren niet gedacht, maar is in het ontwikkelproces toch zo gegaan.'
Eigen keuzes
EOdocs-hoofdredacteur Margit Balogh: 'Het loslaten van je oude, veilige identiteit en zelf invulling geven aan het wereldbeeld dat je mee hebt gekregen van je ouders gaat vaak gepaard met teleurstellingen en pijn. Hoe ga je daar mee om? 'De dochter van de dominee' is een verhaal over volwassen worden en eigen keuzes durven maken'.
'EOdoc: De dochter van de dominee', zaterdag 23 oktober om 23.20 uur bij de EO op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De familie Froger komt thuis bij RTL en Videoland
- Kijkcijfers: donderdag 9 april 2026
- Zoektocht naar verdwenen vissersschepen in nieuwe EO-serie 'Op zee gebleven'
- Nieuw seizoen met spraakmakend oud-bekenden in 'Daar Gaan Ze Weer'
- Kijkcijfers: woensdag 8 april 2026
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Kassa' zaterdag over hoge facturen
- Laura Tesoro in tranen tijdens eerste Big Battles in 'The Voice': 'Dit is het ergste aan mijn job'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'?
Kijktip van de dag

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.
'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.



































