Wat als de dochter van de dominee niet meer kan geloven?

Christine Boersma is filmmaker en domineesdochter. Het geloof en de kerk stonden centraal in haar opvoeding. Maar ze twijfelt of ze nog wel gelooft. Wie is ze eigenlijk zonder het geloof? En hoe vertelt ze haar ouders dat ze niet meer gelooft?
In de EOdoc 'De dochter van de dominee' gaat Boersma open en eerlijk in gesprek met haar broers en ouders. Dit levert emotionele en soms pijnlijke gesprekken op die ze vastlegt met haar camera. De dochter van de dominee is een afstudeerfilm voor de Nederlandse Filmacademie in Amsterdam.
Op de middelbare school schreef Christine een brief aan zichzelf met een duidelijke boodschap: ga niet twijfelen aan het geloof. Een boodschap met een dubbele lading. Het bevat de basis van haar opvoeding. Maar op dat moment namen haar broers Frans en Symen afscheid van hun geloof.
Pijn
Christine zag hoeveel pijn de beslissing van haar broers bij hun ouders veroorzaakte. Ze nam zichzelf voor om trouw te blijven aan het geloof en alles wat ze heeft meekreeg in haar opvoeding. Ze besloot zelfs belijdenis van haar geloof te doen in de kerk van haar vader. Toen ze ging studeren kwamen echter de door haar zo gevreesde vragen en gevoelens naar boven. Ze kreeg twijfels. Nu, een aantal jaren later, twijfelt ze nog steeds en wil zij net als haar broers haar eigen weg kiezen. Op zoek naar een eigen identiteit, los van het geloof.
Verhuizing
Christine stond altijd ingeschreven in de kerkelijke gemeente waar haar vader dominee was. Nu haar ouders gaan verhuizen moet ze kiezen. In het verleden zou Christine zich inschrijven bij de nieuwe kerk van haar ouders. Maar door haar twijfels, voelt ze zich hier niet comfortabel bij. Ze besluit dit moment aan te grijpen om het gesprek met haar ouders aan te gaan over de twijfels die ze heeft bij het geloof. Maar hoe doe je dat zonder hen teleur te stellen of pijn te doen? In de opbouw naar de confrontatie met haar ouders gaat Christine te rade bij haar oudere broers.
Persoonlijk
Documentairemaakster Christine Boersma over haar film: 'Het geloof waarmee ik ben grootgebracht is altijd een groot deel van mijn identiteit geweest. Dus het was voor mij duidelijk dat mijn afstudeerfilm daarover moest gaan. Dat het zo'n persoonlijke film zou worden, had ik van tevoren niet gedacht, maar is in het ontwikkelproces toch zo gegaan.'
Eigen keuzes
EOdocs-hoofdredacteur Margit Balogh: 'Het loslaten van je oude, veilige identiteit en zelf invulling geven aan het wereldbeeld dat je mee hebt gekregen van je ouders gaat vaak gepaard met teleurstellingen en pijn. Hoe ga je daar mee om? 'De dochter van de dominee' is een verhaal over volwassen worden en eigen keuzes durven maken'.
'EOdoc: De dochter van de dominee', zaterdag 23 oktober om 23.20 uur bij de EO op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een huwelijkscrisis neemt een ongeziene grootte aan in 'The Miniature Wife'
- Heerlijke Vlaamse fictie bij VRT en Streamz: opnames gestart van 'Chantal' 4, 'Kassa Kassa' 2 en 'Onder Vuur' 4
- National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough
- Muziekformat 'Play that Song' trekt deze zomer opnieuw door Vlaanderen
- Kijkcijfers: dinsdag 5 mei 2026
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.
'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.



































