Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?

woensdag 25 november 2020

In de KRO-NCRV serie 'Waarom Werken Vrouwen Niet?' onderzoekt journalist Liesbeth Staats een oer-Hollands fenomeen: het parttime paradijs.

Balanstrutjes, parttime prinsesjes, deeltijd-diva’s, het debat over arbeidsparticipatie van vrouwen staat al jaren op scherp.


Aflevering 3: Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?
Nederlandse vrouwen werken het minst aantal uren van Europa. Liesbeth Staats reist naar België, Frankrijk en Finland, drie landen waar verreweg de meeste vrouwen wel fulltime werken.

In België is het verschil met Nederland al enorm. Werkende moeders noemen zichzelf ploetermoeder omdat zij naast hun baan vaak ook voor het huishouden en de zorg opdraaien. In Frankrijk spreekt Liesbeth advocate Emily, moeder van vier kinderen die zonder enig schuldgevoel vijf dagen werkt en de zorg voor haar kinderen aan anderen overlaat. Op de crèche is het in ieder geval goed geregeld. Veel minder duur dan in Nederland en de peuters krijgen iedere dag een driegangenmaaltijd.

De Nederlandse Renée heeft jarenlang in Parijs gewoond, volgens haar kunnen Nederlandse vrouwen best wat opsteken van de Françaises. Liesbeth was ooit au-pair bij een Frans gezin, ze spreekt met een aantal jonge meiden die nu au-pair zijn. Met verbazing kijken ze naar de Franse vrouwen, die geen moeite lijken te hebben om voor zichzelf te kiezen.

In Finland krijgen jonge ouders een babybox met gender neutrale kleding. Want gelijkheid tussen man en vrouw, daar kan je niet vroeg mee beginnen. Daarover spreekt Liesbeth met de Finse 34-jarige minister van Binnenlandse Zaken, een van de vier jonge vrouwen van het Finse kabinet.

'Waarom Werken Vrouwen Niet?', donderdag 26 november om 21.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.

'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Sander tegen de tijd
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:00
    Styx
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:25
    Police Interceptors
  • 01:40
    Geen uitzending
    13:25
    Chicago Med
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Joe
    05:55
    Christmas Tree Lane
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:10
    Cheers
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:55
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    The Conjuring
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Kopen Of Slopen?
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Strike
  • 04:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:55
    De perfecte energieoplossing
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:00
    Bon Appetit
    01:40
    Winterse Kost
  • 04:25
    Midsomer Murders
    01:30
    Murdoch Mysteries
  • 04:55
    Below Deck Down Under
    01:30
    The Resident
  • 02:55
    NOS Journaal
    01:05
    Even tot hier
  • 02:25
    Nieuwsuur
    08:10
    Petrus in het land
  • 23:15
    ADE stream
    01:45
    First Dates