Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?

woensdag 25 november 2020

In de KRO-NCRV serie 'Waarom Werken Vrouwen Niet?' onderzoekt journalist Liesbeth Staats een oer-Hollands fenomeen: het parttime paradijs.

Balanstrutjes, parttime prinsesjes, deeltijd-diva’s, het debat over arbeidsparticipatie van vrouwen staat al jaren op scherp.


Aflevering 3: Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?
Nederlandse vrouwen werken het minst aantal uren van Europa. Liesbeth Staats reist naar België, Frankrijk en Finland, drie landen waar verreweg de meeste vrouwen wel fulltime werken.

In België is het verschil met Nederland al enorm. Werkende moeders noemen zichzelf ploetermoeder omdat zij naast hun baan vaak ook voor het huishouden en de zorg opdraaien. In Frankrijk spreekt Liesbeth advocate Emily, moeder van vier kinderen die zonder enig schuldgevoel vijf dagen werkt en de zorg voor haar kinderen aan anderen overlaat. Op de crèche is het in ieder geval goed geregeld. Veel minder duur dan in Nederland en de peuters krijgen iedere dag een driegangenmaaltijd.

De Nederlandse Renée heeft jarenlang in Parijs gewoond, volgens haar kunnen Nederlandse vrouwen best wat opsteken van de Françaises. Liesbeth was ooit au-pair bij een Frans gezin, ze spreekt met een aantal jonge meiden die nu au-pair zijn. Met verbazing kijken ze naar de Franse vrouwen, die geen moeite lijken te hebben om voor zichzelf te kiezen.

In Finland krijgen jonge ouders een babybox met gender neutrale kleding. Want gelijkheid tussen man en vrouw, daar kan je niet vroeg mee beginnen. Daarover spreekt Liesbeth met de Finse 34-jarige minister van Binnenlandse Zaken, een van de vier jonge vrouwen van het Finse kabinet.

'Waarom Werken Vrouwen Niet?', donderdag 26 november om 21.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Elixer' (NTR)

Het bestuur heeft Isabelles onderzoek in Roemenië met Hamza ontdekt en ontslaat haar. Dit, in combinatie met het feit dat ze Art al dagen niet kan bereiken, zorgt ervoor dat ze hevig protesteert. Om reputatieschade te voorkomen, wordt Isabelle gedwongen opgenomen. Art ondervindt nog steeds bijwerkingen van het abrupt stoppen met Aspergon en komt op Bali in ernstige problemen. Julien stelt orde op zaken binnen het bedrijf, terwijl Riekje naar Indonesië afreist om haar kleinzoon te redden. Quinten wil niets meer met de familie te maken hebben. Isabelle vindt belangrijke informatie in Lola's dagboek.

'Elixir', om 22.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:25
    Flikken Maastricht
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:00
    Dag Sinterklaas
    07:00
    Kaatje zingt
  • 15:25
    NYPD Blue
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 15:30
    Dirty Home Rescue
    03:00
    Geen uitzending
  • 15:25
    Total Recall
    11:50
    Geen uitzending
  • 16:05
    Stargate Atlantis
    07:00
    Willy
  • 14:50
    Grumpy Cat's Worst Christmas Ever
  • 16:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 16:00
    Mijn Slechtste Beste Vriendin
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 14:10
    Judy
    06:40
    Friends
  • 15:25
    Heavy Rescue: 401
    06:50
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    The Block Australia
    12:45
    Winters Grillen
  • 15:50
    The First 48 Presents Critical Minutes
    12:50
    Cold Justice
  • 14:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:14
    Publireportage
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:10
    Apero - Dining
    06:55
    Sarah's Sweet Table
  • 15:45
    Father Brown
    06:00
    Death in Paradise
  • 15:50
    Below Deck Sailing Yacht
    12:00
    First Dates Australia
  • 15:50
    NPO Radio 5 Evergreen Top 1000
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:55
    Rudi het racevarken
    08:13
    Zin in Zappelin