Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?

woensdag 25 november 2020

In de KRO-NCRV serie 'Waarom Werken Vrouwen Niet?' onderzoekt journalist Liesbeth Staats een oer-Hollands fenomeen: het parttime paradijs.

Balanstrutjes, parttime prinsesjes, deeltijd-diva’s, het debat over arbeidsparticipatie van vrouwen staat al jaren op scherp.


Aflevering 3: Waarom werken vrouwen in het buitenland wél fulltime?
Nederlandse vrouwen werken het minst aantal uren van Europa. Liesbeth Staats reist naar België, Frankrijk en Finland, drie landen waar verreweg de meeste vrouwen wel fulltime werken.

In België is het verschil met Nederland al enorm. Werkende moeders noemen zichzelf ploetermoeder omdat zij naast hun baan vaak ook voor het huishouden en de zorg opdraaien. In Frankrijk spreekt Liesbeth advocate Emily, moeder van vier kinderen die zonder enig schuldgevoel vijf dagen werkt en de zorg voor haar kinderen aan anderen overlaat. Op de crèche is het in ieder geval goed geregeld. Veel minder duur dan in Nederland en de peuters krijgen iedere dag een driegangenmaaltijd.

De Nederlandse Renée heeft jarenlang in Parijs gewoond, volgens haar kunnen Nederlandse vrouwen best wat opsteken van de Françaises. Liesbeth was ooit au-pair bij een Frans gezin, ze spreekt met een aantal jonge meiden die nu au-pair zijn. Met verbazing kijken ze naar de Franse vrouwen, die geen moeite lijken te hebben om voor zichzelf te kiezen.

In Finland krijgen jonge ouders een babybox met gender neutrale kleding. Want gelijkheid tussen man en vrouw, daar kan je niet vroeg mee beginnen. Daarover spreekt Liesbeth met de Finse 34-jarige minister van Binnenlandse Zaken, een van de vier jonge vrouwen van het Finse kabinet.

'Waarom Werken Vrouwen Niet?', donderdag 26 november om 21.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.

'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:10
    De playlist
    15:40
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    15:35
    Aap, Poot, Pies
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:30
    Achter gesloten deuren
    16:20
    My Kitchen Rules
  • 15:15
    The Goldbergs
    15:40
    The Blue Lagoon
  • 15:05
    Most Daring
    16:40
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:45
    Joe
  • 15:00
    De Container Cup
    15:35
    Komen Eten
  • 15:15
    CIA
    16:40
    This Is Us
  • 15:30
    Seal Team
    16:20
    Leverage: Redemption
  • 15:10
    De Smaaktoerist
    15:40
    First on Scene
  • 15:10
    Snapped
    15:50
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:19
    Kan ik het ook?
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:05
    Streetfood
    15:50
    Open Vuur
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:15
    Scrubs
    16:05
    American Housewife
  • 15:20
    NOS Journaal
    15:50
    The Great British Bake Off
  • 14:55
    Het Uur van de Wolf
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:30
    Masha en de Beer
    15:38
    Bernard