'Vroege Vogels' reikt Frater Willibrordus Prijs 2020 uit

zaterdag 22 februari 2020

Achttien jaar lang was hij de vaste, herkenbare stem op de Fenolijn, een wekelijks en populair onderdeel van het radioprogramma 'Vroege Vogels': Frater Willibrordus uit De Bilt. Hij overleed in september 2019 op 91-jarige leeftijd.

Om de fenologie te vieren, gaat 'Vroege Vogels' komende zondag de mooiste, meest inspirerende, bijzondere waarneming op de Fenolijn belonen met de Frater Willibrordus Prijs. Aanstaande zondag reikt 'Vroege Vogels' deze nieuwe prijs voor het eerst uit, live tijdens het BNNVARA-programma van 7.00 tot 10.00 uur op NPO Radio 1. Zoals iedere week wordt 'Vroege Vogels' gepresenteerd door Menno Bentveld.


Vanaf het begin van de Fenolijn, in 2001, is de Frater één van de vaste, trouwe bellers geweest. Hij was altijd betrokken en vond het ook zijn taak om bij te houden wat er in de natuur onder invloed van het klimaat veranderde. Een gemis voor de makers van 'Vroege Vogels', maar nog meer een gemis voor alle vaste luisteraars naar de Fenolijn, waar iedereen z'n waarneming van eerstelingen en andere fenomenen uit de natuur kan inspreken.

Uit de toon van zijn meldingen was duidelijk op te maken dat Frater Willibrordus onderwijzer was geweest. Al vanaf het moment dat hij het klooster inging, was hij gefascineerd door de natuur en speciaal de fenologie: de leer van de eerstelingen in de natuur. Hij wilde de luisteraar met zijn waarnemingen altijd iets bijbrengen en meegeven. Dat vooral maakte de Frater geliefd bij de luisteraar.

De jury, bestaande uit mr. Natuurkalender Arnold van Vliet van Wageningen Universiteit, schrijver Bibi Dumon Tak en Vroege Vogels-samensteller Daniel Gulpers, heeft de afgelopen tijd duizenden Fenolijn-meldingen afgeluisterd en is tot een shortlist gekomen. Het gaat om berichten die zijn ingesproken tussen 20 februari 2019 en 20 februari 2020.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    Amelie Albrecht: 'Goe genoeg'
  • 21:30
    Je verrai toujours vos visages
    23:25
    The Tourist
  • 21:50
    VRT NWS journaal met VGT
    22:25
    Geen uitzending
  • 22:05
    Geldwolven
    23:05
    Gevangenisdirecteurs
  • 22:20
    Milk Inc. Forever - Live In Concert
    00:40
    Police Interceptors
  • 22:20
    Mr. Bean's Holiday
  • 21:30
    Police Interceptors
    22:30
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 22:10
    A Christmas Love Story
    23:40
    Christmas Bedtime Stories
  • 22:05
    Slisse & Cesar
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    Harry Potter and the Order of the Phoenix
    22:25
    Daan & Jani
  • 22:10
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:30
    Empire of the Sun
    23:30
    Blade Runner
  • 21:35
    Personal trainers
    22:35
    Naked Attraction
  • 21:25
    Killer Grannies
    22:25
    Her Son's Secret
  • 22:13
    Z-Defensie
    22:28
    CEO van mijn leven
  • 22:18
    Publireportage
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 22:10
    De Smaaktoerist
    22:45
    Indian Summer
  • 22:05
    Ms. X
    23:05
    Blue Lights
  • 21:50
    The Resident
    05:00
    First Dates Australia
  • 21:30
    Even tot hier
    22:30
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Leven tot het laatst: de wandeling
  • 21:30
    Vigil
    22:35
    Herinneringen Top 50 concert