'Vroege Vogels' reikt Frater Willibrordus Prijs 2020 uit

zaterdag 22 februari 2020

Achttien jaar lang was hij de vaste, herkenbare stem op de Fenolijn, een wekelijks en populair onderdeel van het radioprogramma 'Vroege Vogels': Frater Willibrordus uit De Bilt. Hij overleed in september 2019 op 91-jarige leeftijd.

Om de fenologie te vieren, gaat 'Vroege Vogels' komende zondag de mooiste, meest inspirerende, bijzondere waarneming op de Fenolijn belonen met de Frater Willibrordus Prijs. Aanstaande zondag reikt 'Vroege Vogels' deze nieuwe prijs voor het eerst uit, live tijdens het BNNVARA-programma van 7.00 tot 10.00 uur op NPO Radio 1. Zoals iedere week wordt 'Vroege Vogels' gepresenteerd door Menno Bentveld.


Vanaf het begin van de Fenolijn, in 2001, is de Frater één van de vaste, trouwe bellers geweest. Hij was altijd betrokken en vond het ook zijn taak om bij te houden wat er in de natuur onder invloed van het klimaat veranderde. Een gemis voor de makers van 'Vroege Vogels', maar nog meer een gemis voor alle vaste luisteraars naar de Fenolijn, waar iedereen z'n waarneming van eerstelingen en andere fenomenen uit de natuur kan inspreken.

Uit de toon van zijn meldingen was duidelijk op te maken dat Frater Willibrordus onderwijzer was geweest. Al vanaf het moment dat hij het klooster inging, was hij gefascineerd door de natuur en speciaal de fenologie: de leer van de eerstelingen in de natuur. Hij wilde de luisteraar met zijn waarnemingen altijd iets bijbrengen en meegeven. Dat vooral maakte de Frater geliefd bij de luisteraar.

De jury, bestaande uit mr. Natuurkalender Arnold van Vliet van Wageningen Universiteit, schrijver Bibi Dumon Tak en Vroege Vogels-samensteller Daniel Gulpers, heeft de afgelopen tijd duizenden Fenolijn-meldingen afgeluisterd en is tot een shortlist gekomen. Het gaat om berichten die zijn ingesproken tussen 20 februari 2019 en 20 februari 2020.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    VRT NWS laat
    23:05
    Winst joker+ / lotto
  • 21:50
    The Zone of Interest
    23:32
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:40
    Sergio Over De Grens
    23:55
    Huis Gemaakt
  • 22:50
    The Boogeyman
    00:35
    Mee met de Flikken
  • 22:30
    Long Shot
    00:35
    American Horror Story: NYC
  • 22:30
    Act of Valor
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:10
    Allegiance
    00:25
    Suits
  • 22:20
    De Planckaerts
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:40
    Achter de schermen
  • 22:00
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 20:35
    Noah
    23:10
    10,000 B.C.
  • 22:05
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    Naked Attraction
  • 22:35
    Stolen Baby: The Murder of Heidi Broussard
    00:10
    CSI: Miami
  • 22:42
    Alle Zaken op een Rijtje
    23:00
    City Reports
  • 22:37
    Red de meubelen
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 22:25
    De Smaaktoerist
    22:55
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:05
    The Doctor Blake Mysteries
    00:15
    Murdoch Mysteries
  • 22:35
    Bob's Burgers
  • 22:35
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:30
    NOS Studio Sport
  • 22:40
    Dit is de Week
    23:30
    A Woman of Substance
  • 22:15
    Bankier van het verzet
    00:15
    First Dates