'Vroege Vogels' brengt Wilde Dieren Special op 9 april

donderdag 8 april 2021

Wolven, goudjakhalzen, wilde katten en misschien zelfs ooit de lynx… Deze grote roofdieren (her)ontdekken Nederland! De aflevering van 'Vroege Vogels' op 9 april staat dan ook helemaal in het teken van deze roofdieren.

Het aantal wolven in Nederland blijft maar stijgen, maar ook de onbekendere roofdieren voelen zich hier steeds meer thuis. Zo is de wilde kat op zoek naar nieuw leefgebied binnen de grenzen en lijkt het nog maar een kwestie van tijd of de goudjakhals vestigt zich ook hier. Wat voor invloed hebben deze dieren op onze natuur? Hoe voorkomen we dat ze schapen doden? En wat betekent de dood van een aangereden wolvin voor de populatie in Nederland? 


Willemijn Veenhoven: ''Vroege Vogels' is een fantastisch programma, ik ben dol op de natuur. In de tweede aflevering van het nieuwe seizoen gaan we op zoek naar roofdieren in Nederland. Onlangs is er een wolvin doodgereden en Vroege Vogels werd als enige programma gevraagd haar te komen filmen, dat wilden we zeker. Het was de eerste keer dat ik er één zag, wel een dode, helaas. Maar het belooft een spannende aflevering te worden.'

De lente is begonnen en 'Vroege Vogels' is terug. Willemijn Veenhoven en Menno Bentveld trekken weer de natuur in voor de mooiste beelden en reportages. Naast de zoektocht naar zeldzame diersoorten binnen ons land zoomen zij ook in op het 'allerkleinste' leven in het nieuwe seizoen. De winter staat centraal in de eerste aflevering, omdat de natuur juist dan volop in beweging is. Bomen vormen knoppen en zaden, rupsen werken aan hun toekomst als vlinder, vogels zoeken geschikte nestplaatsen. Welke invloed heeft de opwarming van het klimaat hier op? Het nieuwe seizoen van 'Vroege Vogels' start vanavond en is daarna elke vrijdag om 19.55 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.

De Wilde-Dieren-special van 'Vroege Vogels', gepresenteerd door Menno Bentveld en Willemijn Veenhoven, is op 9 april te zien om 19.55 uur bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pano' (VRT NWS)

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.

'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:45
    Geen uitzending
    02:35
    De Tafel van de Week
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:15
    This Is Us
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:15
    Brooklyn Nine-Nine
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 01:20
    Geen uitzending
    02:10
    CSI: Miami
  • 00:17
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:34
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:15
    Becoming Meewis
    02:15
    Tot op de Graat
  • 03:10
    Midsomer Murders
    02:05
    Douglas is Cancelled
  • 03:15
    First Dates Australia
    02:35
    Blowing LA
  • 03:05
    NOS Journaal
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:55
    Nieuwsuur
    02:05
    Buitenhof
  • 03:10
    Eva
    02:40
    NOS Studio Sport