Vrijdag pensioenspecial van 'Meldpunt': zorgen om nieuw pensioenstelsel

donderdag 27 oktober 2022

Kijkers van 'Meldpunt' maken zich grote zorgen over het nieuwe pensioenstelsel waarover de Tweede Kamer volgende week vergadert. Zij denken erop achteruit te gaan, en zitten met veel onduidelijkheden.

De Wet Toekomst Pensioenen moet 1 juli 2023 ingaan en is een voortvloeisel uit het in 2019 gesloten Pensioenakkoord. De nieuwe wet moet leiden tot een totaal ander pensioenstelsel met ingang van 1 januari 2027. 'Meldpunt'-kijkers Kees Zaaijer en Koos Voogt staan heel sceptisch tegenover het nieuwe pensioenstelsel. Het huidige stelsel behouden is volgens deze twee zeventigers geen optie. 'Maar er bestaat het grote gevaar dat we het kind met het badwater weggooien', zegt Zaaijer. En Voogt zegt: 'Het nieuwe stelsel is risicovol en bijna niet uitvoerbaar. Dat moet niet zomaar door de Kamer gejast worden.'


Eerlijke verdeling of niet?
De 1500 miljard euro aan pensioengeld moet verdeeld worden over 10 à 15 miljoen persoonlijke pensioenpotjes. Gaat die verdeling wel eerlijk? Als je het er niet mee eens bent, kan je dan nog bezwaar maken bij de rechter? Is deze administratieve monsterklus wel op tijd te klaren? De hoogte van de pensioenen wordt afhankelijk van de beleggingsresultaten. De pensioendeelnemers zijn vooral bang voor lagere pensioenen in dure tijden van hoge inflatie.

Toch zijn veel jongeren enthousiast over het nieuwe stelsel. Nikki Trip (23) en Vinay Gayadien (25) zijn juist blij dat er meer persoonlijke keuzevrijheid komt en dat het pensioen transparanter wordt.

Elles de Bruin peilt de pensioenstemming op straat en bespreekt de reportages met de studiogasten Ger Jaarsma, voorzitter van de Pensioenfederatie (de koepel van 180 pensioenfondsen) en Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt.

'Meldpunt', vrijdag 28 oktober om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Home sweet home: Vlamingen in Amerika' (VRT 1)

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.

'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    WinWin
    20:15
    Het weer
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Sporza: WK Wielrennen
    23:25
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Kotmadam Sergeant
  • 19:25
    Blind Getrouwd UK
    20:40
    De Augurkenkoning
  • 20:05
    The Big Bang Theory
    20:35
    Oblivion
  • 19:35
    Caught on Dashcam
    20:35
    Fallen
  • 18:55
    Must Love Christmas
    20:35
    The Nine Kittens of Christmas
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Jade en de Belgen
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    Doc
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:30
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 20:05
    De perfecte werkplaats
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 20:05
    Wordt aangekondigd
    20:30
    Veggie!
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Murder Before Evensong
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Dit was het nieuws
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    20:25
    Sander en de kloof
  • 20:05
    NOS Voetbal
    20:40
    NOS Voetbal: UEFA Nations League