Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:00
    Geen uitzending
    10:35
    Urk!
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:25
    This Is Us
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:15
    Two and a Half Men
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:45
    911 Crisis Center
  • 01:10
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 01:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:05
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:05
    Beach Barbecue
    02:30
    Vanavond bij ons
  • 02:50
    Father Brown
    02:40
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 02:50
    First Dates Australia
    02:10
    Law & Order: Organized Crime
  • 03:10
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 02:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:35
    Eva
    02:20
    NOS Studio Sport