Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Sporza: WK Hockey Mannen 2026
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:20
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
    22:05
    Cairo Conspiracy
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:25
    How to be alive - Amber en Michiel
    22:05
    Telefacts Zomer
  • 21:20
    Will Trent
    23:05
    9-1-1: Lone Star
  • 20:30
    King Arthur
    22:45
    Pitch Black
  • 20:35
    8 Mile
    22:35
    Caught on Dashcam
  • 21:35
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:15
    Raf en Ronny
    21:50
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Slimste Mens ter Wereld
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    Se7en
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The Jurassic Games
    22:20
    The Wheel of Time
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:36
    Z-Beurs
    21:49
    Z-Food
  • 21:38
    Het perfecte terras
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Meat Timon
    22:20
    Foodies & The City
  • 21:00
    The Good Ship Murder
    21:55
    Grantchester
  • 20:35
    A Murder at the End of the World
    21:40
    Prison Break
  • 21:25
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 21:20
    Keurmeesters
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:20
    Verliefd op Ibiza
    22:20
    3Doc