Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.

'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:20
    Mega Maffe Monsterfreaks
    01:00
    Journaallus
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:20
    Sarah: Sokpop en de klanken
    05:40
    Geen uitzending
  • 06:20
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    23:55
    Mijn Restaurant
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:40
    Geen uitzending
    00:40
    The Big Bang Theory
  • 02:25
    Geen uitzending
    00:25
    Police Interceptors
  • 01:20
    Joe
    06:00
    Never Been Chris'd
  • 06:00
    Joe
    01:10
    Geen uitzending
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 06:15
    FBI: Most Wanted
    01:05
    NCIS: Hawaii
  • 05:50
    Heavy Rescue: 401
    01:00
    See No Evil
  • 06:20
    Property Brothers
    01:40
    A Place in the Sun
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    Cold Case
  • 04:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:22
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:05
    Vanavond bij ons
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 06:00
    Ghosts
    01:35
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 06:00
    The Resident
    01:05
    NCIS: Los Angeles
  • 02:55
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 02:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:20
    Pip en Posy
    01:25
    De Narsisters