Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Vlaanderen Vakantieland
    15:00
    Sporza: Baloise Belgium Tour
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:30
    Diana and Dodi: The Princess and The Playboy
  • 14:45
    Yetili vertelt
    14:54
    Rintje
  • 14:20
    Florentina
    16:35
    Wie zoekt die wint
  • 13:35
    Mamma Mia!
    15:40
    De slechtste chauffeur van Nederland
  • 14:25
    The Bourne Legacy
    16:50
    How I Met Your Mother
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:05
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:35
    Friends
    15:50
    Stukken van mensen
  • 14:15
    CSI: Crime Scene Investigation
    17:20
    Criminal Minds
  • 14:05
    Highway Thru Hell
    15:40
    3rd Rock From the Sun
  • 14:35
    Next Level Chef
    17:45
    Komen Eten
  • 14:30
    Snapped: Killer Couples
    16:10
    Killer at the Crime Scene
  • 14:16
    Z-Weekoverzicht
    14:50
    Trends Talk
  • 14:40
    Kan ik het ook?
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:40
    Open Vuur
    15:20
    Becoming Meewis
  • 14:10
    Midsomer Murders
    15:10
    The Good Ship Murder
  • 14:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 13:10
    NOS 75 jaar Molukkers in Nederland: komen er excuses?
    14:50
    NOS Studio Sport Live
  • 14:35
    Kloostergasten
    15:15
    De Joodse wereld: De Stam
  • 14:40
    Home Sweet Rome!
    15:30
    Koning van de zwervers