Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:38
    Het weer
  • 18:25
    The Brokenwood Mysteries
    19:59
    Het weer
  • 19:00
    De Raad van Soekie
    19:15
    Helden
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:05
    Only Joling
    19:20
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
  • 18:50
    Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
    20:25
    The Gentlemen
  • 18:20
    Police Interceptors
    22:30
    Twins
  • 19:00
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 19:00
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 18:35
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 19:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Contagion
  • 18:55
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 18:45
    World's Most Evil Killers
  • 19:05
    De CFO podcast
    19:39
    CEO van mijn leven
  • 18:47
    Het appartement
    19:11
    Mijn tuin
  • 18:50
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:40
    Guillaume's Paris
  • 18:50
    Call the Midwife
    19:55
    Silent Witness
  • 19:05
    Law & Order: Organized Crime
    20:00
    Wild
  • 19:05
    Het echte leven in de dierentuin
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:00
    Woonkoorts
    19:55
    Rail Away
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Bommetje!