Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:50
    Switch
    20:25
    Het weer
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    Het Weer
    20:05
    Familie
  • 19:40
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
    20:35
    Venom
  • 19:45
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Hunger Games
  • 19:40
    Police Interceptors
    20:35
    The Whole Nine Yards
  • 19:00
    Magic in Mistletoe
    20:35
    Christmas Sail
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van de Week
    20:35
    De Verhulstjes
  • 19:45
    NCIS: Hawaii
    20:35
    Criminal Minds
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    The Philpott Fire: A Very British Horror Story
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 19:55
    De kunstenaar
    20:55
    Mannenverzorging
  • 19:35
    De Chalet aan zee
    20:15
    Karola's Kitchen
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 19:45
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Scandal
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Flikken Rotterdam
  • 19:55
    Meldpunt Actueel
    20:25
    2 voor 12
  • 20:00
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    22:40
    Promenade presenteert: Promemedia