Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' (VTM)

De vijf overgebleven maskers van de tweede groep staan klaar voor een nieuwe ronde. Eén van hen moet helaas de show verlaten, maar wie zit er dit keer achter het masker?

'The Masked Singer', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:30
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    11:50
    House
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:30
    Most Daring
  • 00:55
    JOE XMAS
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:25
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    NCIS: Los Angeles
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    The First 48
  • 02:24
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:33
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:30
    Hidden Gems
    01:05
    Guten Appetit
  • 05:15
    Midsomer Murders
    03:30
    Ripper Street
  • 04:55
    Station 19
    03:05
    Nancy Drew
  • 03:10
    NOS Journaal
    01:18
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 02:00
    Nieuwsuur
    01:00
    Dit is de Week
  • 05:30
    Nijntje & Vriendjes
    01:45
    Onderweg naar liefde