Vrijdag in 'Meldpunt': zorgkosten extra domper na opname in het buitenland

donderdag 22 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Wie tijdens een verblijf in het buitenland in het ziekenhuis belandt, heeft dubbel pech. Na de tegenslag van de opname, volgt de bittere pil van de gepeperde ziekenhuisrekening.

Zorgkosten hoger dan het behandeltarief in Nederland worden niet altijd vergoed. MAX Ombudsman Jeanine Janssen waarschuwt hiervoor in 'Meldpunt'.


Kerstin Bosman krijgt tijdens haar vakantie in de Dominicaanse Republiek een acute blindedarmontsteking. De operatie kost zo’n 17.500 euro en de arts in het lokale ziekenhuis gaat pas opereren als het geld is overgemaakt. Maar mevrouw Bosman is alleen verzekerd voor het bedrag dat de operatie in Nederland kost: zo’n 5.500 euro. Volgens verzekeraar IZZ/ VGZ en de ANWB Alarmcentrale moet mevrouw het geld zelf bij elkaar zien te sprokkelen. Pas nadat familieleden het geld hebben verzameld en overgemaakt, wordt ze geopereerd.

Ria van Alphen krijgt op vakantie in Frankrijk een ernstige bacteriële ontsteking aan haar been. Na zes dagen ziekenhuis ontvangt ze een rekening van ruim 9.000 euro. Hoewel zij wel goed is verzekerd voor spoedeisende hulp in het buitenland, wordt de declaratie door zorgverzekeraar Menzis afgewezen.

Elles de Bruin bespreekt dit onderwerp met Petra van Holst, directeur van Zorgverzekeraars Nederland en MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

Verder in 'Meldpunt': het nieuwe pensioensysteem
De afgelopen weken is in de Tweede Kamer flink gedebatteerd over het nieuwe pensioensysteem. Hoe wordt de pensioenpot met 1.500 miljard euro verdeeld over zo’n tien miljoen individuele pensioenrekeningen? Gebeurt dat wel eerlijk? Ook wordt het pensioen flexibel. Zijn werkenden en gepensioneerden hierdoor straks overgeleverd aan de grillen van de beurskoersen?

'Meldpunt' ontving na een oproep diverse vragen van kijkers. Pensioendeskundige Theo Gommer en Anneke Sipkens van seniorenorganisatie ANBO beantwoorden die kijkersvragen en reageren op de grootste pensioenherverdelingsoperatie ooit.

'Meldpunt', vrijdag 23 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Peter van de Veire in 'Vlaanderen Feest'

Artiesten als Gert Verhulst & James Cooke, CAMILLE, Bart Peeters, Aaron Blommaert, Flip Kowlier, de cast van '#LikeMe', Liliane Saint-Pierre en Niels Destadsbader brengen een feestelijke mix van nieuwe hits en tijdloze klassiekers. Peter Van de Veire zorgt als gastheer voor een onvergetelijke avond vol ambiance. Vlaanderen feest zorgt ook voor een uniek eerbetoon aan Margriet Hermans. Haar dochter Celien Hermans brengt een nummer, samen met drie andere straffe zangeressen uit de Kempen: Barbara Dex, Leez en Natalia.

'Vlaanderen Feest', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Villa Politica
    12:30
    De week van Bruzz
  • 11:00
    Radio 2 Top 30
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 11:25
    Vos en Haas
    11:40
    Sarah & Zola koken
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Heel Mijn Hart
  • 10:45
    Vrouwen die Varen
    11:45
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 05:15
    Geen uitzending
    13:00
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:25
    Geen uitzending
  • 11:15
    Vlaanderen Kookt
    11:35
    Meesterlijke Klassiekers
  • 11:15
    Fire Country
    13:55
    NCIS
  • 10:45
    Geen uitzending
    11:45
    Storage Wars
  • 10:55
    Property Brothers
    14:35
    The Block Australia
  • 10:50
    Interview With a Killer
    11:50
    Snapped
  • 11:33
    Alle Zaken op een Rijtje
    11:37
    Business Branding
  • 11:26
    Het perfecte terras
    12:53
    Zo doe je het!
  • 10:50
    Het Weekmenu
    11:35
    Op de Rooster
  • 11:30
    Beyond Paradise
    12:30
    Sister Boniface Mysteries
  • 10:50
    Below Deck
    18:05
    White Collar
  • 10:45
    Herinneringen voor het leven - stop dementie
    12:20
    Sterren NL Top 25
  • 10:50
    Krabbé zoekt Chagall
    11:40
    Iedereen Verlicht
  • 11:25
    Pol de Piratenmuis
    11:35
    Grizzy en de Lemmingen