Vrijdag in 'Meldpunt': zoon steelt drie miljoen euro van moeder

Onder de dekmantel van mantelzorg stelen de broer en schoonzus van Gerard* meer dan drie miljoen euro van hun vermogende moeder, die op hoge leeftijd is.
De broer en zijn vrouw besteden het aan vakanties, parfums, sieraden en andere luxe producten. Is diefstal door mantelzorgers te voorkomen?
Gerard vertelt zijn verhaal onherkenbaar in 'Meldpunt'. De familiekwestie ligt uiterst gevoelig. Zijn vermogende ouders hebben een leven lang hard gewerkt in een goedlopende eigen zaak. Nadat vader overlijdt en moeder steeds meer afhankelijk is van hulp, wordt vastgoed verkocht en verdwijnt haar banktegoed als sneeuw voor de zon. Gerard wint een civiele rechtszaak tegen zijn broer. Maar het geld dat de broer moet terugstorten, is er niet meer. Nu wil Gerard dat zijn broer ook strafrechtelijk wordt vervolgd. Het Openbaar Ministerie kiest er echter voor deze zaak niet op te pakken. Elles de Bruin bespreekt deze kwestie met fiscaal jurist en executeur Nickey Smelt.
En verder: jonge vrouw kan de ene lening na de andere afsluiten, ondanks haar beschermingsbewind. Hoe kan dat?
Amber (32), de dochter van Leo en Caroline Lafeber, heeft een verstandelijke beperking. Ze is op eigen verzoek in 2017 door de rechtbank onder beschermingsbewind gesteld, nadat ze ondoordachte uitgaven doet en in de schulden komt te zitten. Haar vader is vanaf dat moment haar bewindvoerder. Voor elke lening die Amber afsluit, is voortaan zijn handtekening nodig. Toch lukt het Amber eenvoudig om buiten haar vader om, enorme geldbedragen te lenen bij verschillende banken. De financiële gevolgen zijn dramatisch. Hoe kon dit zo misgaan en wie is verantwoordelijk? MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt het en doet vrijdag verslag.
'Meldpunt', vrijdag 12 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit koppel levert de beste woonkamer af in 'Huis Gemaakt'
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- Ankers los! Tom Waes is vertrokken voor opnames 'Zeilen Waes'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Donderdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal'
Kijktip van de dag

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.
'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.


































