Vrijdag in 'Meldpunt': zoon steelt drie miljoen euro van moeder

donderdag 11 januari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Onder de dekmantel van mantelzorg stelen de broer en schoonzus van Gerard* meer dan drie miljoen euro van hun vermogende moeder, die op hoge leeftijd is.

De broer en zijn vrouw besteden het aan vakanties, parfums, sieraden en andere luxe producten. Is diefstal door mantelzorgers te voorkomen?


Gerard vertelt zijn verhaal onherkenbaar in 'Meldpunt'. De familiekwestie ligt uiterst gevoelig. Zijn vermogende ouders hebben een leven lang hard gewerkt in een goedlopende eigen zaak. Nadat vader overlijdt en moeder steeds meer afhankelijk is van hulp, wordt vastgoed verkocht en verdwijnt haar banktegoed als sneeuw voor de zon. Gerard wint een civiele rechtszaak tegen zijn broer. Maar het geld dat de broer moet terugstorten, is er niet meer. Nu wil Gerard dat zijn broer ook strafrechtelijk wordt vervolgd. Het Openbaar Ministerie kiest er echter voor deze zaak niet op te pakken. Elles de Bruin bespreekt deze kwestie met fiscaal jurist en executeur Nickey Smelt.

En verder: jonge vrouw kan de ene lening na de andere afsluiten, ondanks haar beschermingsbewind. Hoe kan dat?

Amber (32), de dochter van Leo en Caroline Lafeber, heeft een verstandelijke beperking. Ze is op eigen verzoek in 2017 door de rechtbank onder beschermingsbewind gesteld, nadat ze ondoordachte uitgaven doet en in de schulden komt te zitten. Haar vader is vanaf dat moment haar bewindvoerder. Voor elke lening die Amber afsluit, is voortaan zijn handtekening nodig. Toch lukt het Amber eenvoudig om buiten haar vader om, enorme geldbedragen te lenen bij verschillende banken. De financiële gevolgen zijn dramatisch. Hoe kon dit zo misgaan en wie is verantwoordelijk? MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt het en doet vrijdag verslag.

'Meldpunt', vrijdag 12 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Felix Heremans in 'De Slimste Mens ter Wereld'

In de grote finale schuift acteur Felix Heremans weer aan. Met liefst tien deelnames en vijf overwinningen ontpopte hij zich dit seizoen als de topfavoriet. Maar wordt hij ook de nieuwe 'Slimste mens ter wereld'? Bart Cannaerts en Soundos El Ahmadi vormen de jury en reiken na het finalespel de oorkonde uit aan de laureaat.

'De Slimste Mens ter Wereld', om 21.15 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: Eindejaar
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    De Warmste Week
  • 09:00
    Tik Tak
    07:00
    Sam & Julia
  • 08:45
    Heidi
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:45
    Parks and Recreation
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 08:20
    Christmas CEO
    06:45
    A Joyous Christmas
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 08:55
    Geen uitzending
    06:35
    New Amsterdam
  • 08:15
    Hawaii Five-0
    06:25
    Blue Bloods
  • 08:50
    A Chance for Christmas
    11:35
    Christmas in My Heart
  • 09:00
    Snapped
    12:30
    CSI: Vegas
  • 09:00
    Z-Extra
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:01
    Hallo Roger
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 08:55
    Bon Appetit
    06:45
    Het feestmenu van ..
  • 08:55
    Midsomer Murders
    07:00
    McDonald and Dodds
  • 08:55
    Below Deck Mediterranean
    12:55
    Storage Wars
  • 09:00
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:15
    Andere Tijden Kort
  • 08:55
    Calimero
    10:20
    Nelli en Nora