Vrijdag in 'Meldpunt': zoon steelt drie miljoen euro van moeder

donderdag 11 januari 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Onder de dekmantel van mantelzorg stelen de broer en schoonzus van Gerard* meer dan drie miljoen euro van hun vermogende moeder, die op hoge leeftijd is.

De broer en zijn vrouw besteden het aan vakanties, parfums, sieraden en andere luxe producten. Is diefstal door mantelzorgers te voorkomen?


Gerard vertelt zijn verhaal onherkenbaar in 'Meldpunt'. De familiekwestie ligt uiterst gevoelig. Zijn vermogende ouders hebben een leven lang hard gewerkt in een goedlopende eigen zaak. Nadat vader overlijdt en moeder steeds meer afhankelijk is van hulp, wordt vastgoed verkocht en verdwijnt haar banktegoed als sneeuw voor de zon. Gerard wint een civiele rechtszaak tegen zijn broer. Maar het geld dat de broer moet terugstorten, is er niet meer. Nu wil Gerard dat zijn broer ook strafrechtelijk wordt vervolgd. Het Openbaar Ministerie kiest er echter voor deze zaak niet op te pakken. Elles de Bruin bespreekt deze kwestie met fiscaal jurist en executeur Nickey Smelt.

En verder: jonge vrouw kan de ene lening na de andere afsluiten, ondanks haar beschermingsbewind. Hoe kan dat?

Amber (32), de dochter van Leo en Caroline Lafeber, heeft een verstandelijke beperking. Ze is op eigen verzoek in 2017 door de rechtbank onder beschermingsbewind gesteld, nadat ze ondoordachte uitgaven doet en in de schulden komt te zitten. Haar vader is vanaf dat moment haar bewindvoerder. Voor elke lening die Amber afsluit, is voortaan zijn handtekening nodig. Toch lukt het Amber eenvoudig om buiten haar vader om, enorme geldbedragen te lenen bij verschillende banken. De financiële gevolgen zijn dramatisch. Hoe kon dit zo misgaan en wie is verantwoordelijk? MAX Ombudsman Rogier de Haan onderzoekt het en doet vrijdag verslag.

'Meldpunt', vrijdag 12 januari om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Brieven aan Samson' (Play)

Viktor begint zijn zoektocht met een foto van een meisje op de schoot van Grote Smurf. Ook een echte kerstkaart die jaren geleden werd verzonden, vindt zijn weg terug naar zijn oorspronkelijke eigenaar. En twee zussen krijgen onverwacht bezoek van Viktor.

'Brieven aan Samson', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:20
    Door de bomen
    17:05
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:15
    Parole
  • 16:15
    Robin Hood
    16:25
    De Marsupilami's
  • 16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    Een Eigen Huis
    17:20
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:50
    A Royal Runaway Romance
    17:30
    9-1-1
  • 16:20
    Cheers
    16:50
    Stargate SG-1
  • 16:10
    Baywatch
    16:50
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 16:05
    De Tafel van Gert
    17:10
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:00
    Sullivan's Crossing
  • 15:40
    Doom Patrol
    16:35
    Two and a Half Men
  • 16:15
    Property Brothers
    17:10
    Love Triangle Australia
  • 15:40
    Snapped: Killer Couples
    16:30
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:14
    Alles over je terras
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    Lekker Messy
    16:25
    Open Vuur
  • 16:05
    Call the Midwife
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:00
    The Secret Lives of Mormon Wives
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Met het Mes op Tafel
  • 16:15
    Peter Pan
    16:40
    Jungle Book