Vrijdag in 'Meldpunt': zo bereidt u zich voor op een crisis

donderdag 28 november 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De koning had het erover in de troonrede en minister Van Weel van Justitie en Veiligheid herhaalde het vorige week in de Tweede Kamer: neem voorzorgsmaatregelen voor als er in Nederland een crisis uitbreekt.

Heeft u voldoende in huis voor als de stroom, watervoorziening of het gas langdurig uitvalt? Hoe reëel is dit en wat heeft u daarvoor nodig?


Paul Moers maakt zich ernstige zorgen over de huidige situatie in de wereld. Niet zozeer om een grootschalige kernoorlog, maar wel om bijvoorbeeld een cyberaanval op ons stroomnetwerk. Mobieltjes en betaalpassen werken dan niet meer, winkels en tankstations sluiten en je kan thuis geen eten meer bereiden. Kortom, het kan de maatschappij flink ontwrichten. Meneer Moers heeft daarom allerlei spullen in huis gehaald, van vers water tot contant geld en van een oplaadbare radio tot noodvoedsel en extra benzine. 'Meldpunt' ondervroeg het MAX Opinie Panel hierover. Van de deelnemers is twee derde niet voorbereid op een crisissituatie, terwijl tachtig procent zich wél zorgen maakt dat er een crisissituatie komt. Elles de Bruin gaat langs bij een winkel in Utrecht die gespecialiseerd is in overleven en zelfredzaamheid. Zij praat hierover in de studio met Annelies van Vark, senior-adviseur van Defensie en Nicole van Batenburg van het Rode Kruis.

En verder in 'Meldpunt': acht weken opgesloten in flat door kapotte lift
Joke de Wit (78) woont op de eerste verdieping van een appartementencomplex, maar is al sinds september niet op straat geweest. Ze is slecht ter been en verplaatst zich buitenshuis in een trippelstoel. Via een plateaulift naast de trap komt ze met haar trippelstoel op de begane grond. Maar sinds september is de lift stuk en wordt maar niet gerepareerd. Mevrouw De Wit kan inmiddels al acht weken de deur niet uit en roept de hulp in van MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

'Meldpunt', vrijdag 29 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


Meldpunt Actueel op tv
Vrijdag 1 mei 2026 om 19u50  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.
Zaterdag 2 mei 2026 om 13u55  »
NPO 2
Elles de Bruin behandelt kleine en grote consumentenzaken en duikt onder andere in onderwerpen als oplichting bij (internet)aankopen, gesteggel bij digitalisering en schimmigheden binnen pensioenfondsen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:50
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van de Week
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:40
    This Is Us
  • 02:15
    Geen uitzending
    07:05
    Two and a Half Men
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 01:35
    Geen uitzending
    02:10
    CSI: Miami
  • 02:11
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:27
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:35
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:05
    Tot op de Graat
  • 03:30
    Midsomer Murders
    02:00
    Ghosts
  • 03:40
    Grey's Anatomy
  • 03:05
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 00:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:05
    Eva
    01:25
    NOS Studio Voetbal