Vrijdag in 'Meldpunt': zo bereidt u zich voor op een crisis

De koning had het erover in de troonrede en minister Van Weel van Justitie en Veiligheid herhaalde het vorige week in de Tweede Kamer: neem voorzorgsmaatregelen voor als er in Nederland een crisis uitbreekt.
Heeft u voldoende in huis voor als de stroom, watervoorziening of het gas langdurig uitvalt? Hoe reëel is dit en wat heeft u daarvoor nodig?
Paul Moers maakt zich ernstige zorgen over de huidige situatie in de wereld. Niet zozeer om een grootschalige kernoorlog, maar wel om bijvoorbeeld een cyberaanval op ons stroomnetwerk. Mobieltjes en betaalpassen werken dan niet meer, winkels en tankstations sluiten en je kan thuis geen eten meer bereiden. Kortom, het kan de maatschappij flink ontwrichten. Meneer Moers heeft daarom allerlei spullen in huis gehaald, van vers water tot contant geld en van een oplaadbare radio tot noodvoedsel en extra benzine. 'Meldpunt' ondervroeg het MAX Opinie Panel hierover. Van de deelnemers is twee derde niet voorbereid op een crisissituatie, terwijl tachtig procent zich wél zorgen maakt dat er een crisissituatie komt. Elles de Bruin gaat langs bij een winkel in Utrecht die gespecialiseerd is in overleven en zelfredzaamheid. Zij praat hierover in de studio met Annelies van Vark, senior-adviseur van Defensie en Nicole van Batenburg van het Rode Kruis.
En verder in 'Meldpunt': acht weken opgesloten in flat door kapotte lift
Joke de Wit (78) woont op de eerste verdieping van een appartementencomplex, maar is al sinds september niet op straat geweest. Ze is slecht ter been en verplaatst zich buitenshuis in een trippelstoel. Via een plateaulift naast de trap komt ze met haar trippelstoel op de begane grond. Maar sinds september is de lift stuk en wordt maar niet gerepareerd. Mevrouw De Wit kan inmiddels al acht weken de deur niet uit en roept de hulp in van MAX Ombudsman Jeanine Janssen.
'Meldpunt', vrijdag 29 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief': recordaantal koppels vinden de liefde
- Kijkcijfers: 12, 13 en 14 juni 2026
- Welmoed Sijtsma ruilt WNL voor eigen late night-talkshow bij RTL
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
Kijktip van de dag

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.
'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.



































