Vrijdag in 'Meldpunt': zo bereidt u zich voor op een crisis

donderdag 28 november 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

De koning had het erover in de troonrede en minister Van Weel van Justitie en Veiligheid herhaalde het vorige week in de Tweede Kamer: neem voorzorgsmaatregelen voor als er in Nederland een crisis uitbreekt.

Heeft u voldoende in huis voor als de stroom, watervoorziening of het gas langdurig uitvalt? Hoe reëel is dit en wat heeft u daarvoor nodig?


Paul Moers maakt zich ernstige zorgen over de huidige situatie in de wereld. Niet zozeer om een grootschalige kernoorlog, maar wel om bijvoorbeeld een cyberaanval op ons stroomnetwerk. Mobieltjes en betaalpassen werken dan niet meer, winkels en tankstations sluiten en je kan thuis geen eten meer bereiden. Kortom, het kan de maatschappij flink ontwrichten. Meneer Moers heeft daarom allerlei spullen in huis gehaald, van vers water tot contant geld en van een oplaadbare radio tot noodvoedsel en extra benzine. 'Meldpunt' ondervroeg het MAX Opinie Panel hierover. Van de deelnemers is twee derde niet voorbereid op een crisissituatie, terwijl tachtig procent zich wél zorgen maakt dat er een crisissituatie komt. Elles de Bruin gaat langs bij een winkel in Utrecht die gespecialiseerd is in overleven en zelfredzaamheid. Zij praat hierover in de studio met Annelies van Vark, senior-adviseur van Defensie en Nicole van Batenburg van het Rode Kruis.

En verder in 'Meldpunt': acht weken opgesloten in flat door kapotte lift
Joke de Wit (78) woont op de eerste verdieping van een appartementencomplex, maar is al sinds september niet op straat geweest. Ze is slecht ter been en verplaatst zich buitenshuis in een trippelstoel. Via een plateaulift naast de trap komt ze met haar trippelstoel op de begane grond. Maar sinds september is de lift stuk en wordt maar niet gerepareerd. Mevrouw De Wit kan inmiddels al acht weken de deur niet uit en roept de hulp in van MAX Ombudsman Jeanine Janssen.

'Meldpunt', vrijdag 29 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gala van de Gouden K's 2025' (Ketnet)

De Ketnetters hebben gestemd: welke artiesten, songs, socialmediasterren en programma's waren het afgelopen jaar het populairst en mogen een van de acht Gouden K's mee naar huis nemen? Je ontdekt wie wint tijdens een legendarische show vol muziek, bekende gezichten en verrassingen in een uitverkochte ING Arena. De genomineerde programma's in de categorie 'Ketnet fictie' zijn 'Diede-Skate', 'De regels van Floor', 'Waiko', '#LikeMe' en 'United'.

'Het Gala van de Gouden K's 2025', om 20.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Summerland
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:50
    Justice: Those Who Kill
    00:45
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Een Echte Job
    06:20
    Kabouter Plop
  • 20:00
    Darts
    01:50
    Geen uitzending
  • 22:55
    Wild Things
    00:50
    Yellowjackets
  • 22:35
    Coriolanus
    00:55
    Xena: Warrior Princess
  • 23:00
    ER
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:15
    The Golden Girls
    01:30
    Geen uitzending
  • 23:30
    Scheire en de Schepping
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:15
    Playing Nice
    01:25
    FBI
  • 22:35
    Kong: Skull Island
    02:10
    See
  • 23:35
    A Place in the Sun
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 23:30
    C.S.I. New York
    02:20
    Geen uitzending
  • 00:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:49
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:55
    Winterse Kost
    01:15
    Puur Oosters
  • 00:10
    Silent Witness
    01:00
    Harry Wild
  • 23:20
    The Predator
    01:00
    The Resident
  • 00:10
    Ik vertrek XL
    01:35
    NOS Journaal Laat
  • 23:05
    Crime: Grace
    01:35
    Café Kockelmann
  • 23:35
    Fight the Power: How Hip-Hop Changed the World
    06:30
    Clangers