Vrijdag in 'Meldpunt': Ziek door geluidsoverlast

donderdag 12 mei 2022

Ongeveer een derde van de Nederlanders heeft structureel overlast van geluid. Naast vlieg- en wegverkeer is ook het continue brommende geluid van een warmtepomp of airconditioning voor velen een bron van ergernis. En soms zelfs in zo'n mate dat ze er ziek van worden.

Wat is hier aan te doen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 13 mei.


Bert Maas woont in Waalwijk aan een drukke weg. De vrachtwagens denderen de hele dag op vijftig meter afstand langs zijn huis. Hij wordt daar letterlijk ziek van. Alleen met alle ramen potdicht heeft hij rust, maar ontspannen in de tuin zitten, is er niet bij.

Ook Ineke Schoemaker (56) heeft last van lawaai en trillingen in en om haar huis. Door brommende warmtepompen en voorbij razend verkeer kan ze de slaap niet vatten. Het put haar uit, zowel fysiek als mentaal. Oordopjes helpen niet, aangepaste matrassen om trillingen tegen te gaan evenmin. Voor verhuizen heeft ze onvoldoende geld. Wat kan ze verder nog doen? 'Ik loop inmiddels bij een psycholoog. Ik heb een bal in mijn buik van de spanningen', zegt mevrouw Schoemaker. Hoe erg is de situatie bij mevrouw Schoemaker.

Erik Roelofsen van de Nederlandse Stichting Geluidshinder gaat met ons op pad in Amersfoort, en laat zien wat de overheid doet om verkeerslawaai voor omwonenden zo veel mogelijk te beperken.

Elles de Bruin praat over geluidsoverlast met Fred van Woudenberg, hoofd afdeling Leefomgeving van GGD Amsterdam en geluidsdeskundige Ellen Moerman.

Recht op compensatie voor lage pensioenopbouw
Verder in 'Meldpunt' gepensioneerd spoormedewerker Roel van den Bosch (69) uit Heeze keek met zijn vrouw vorige maand naar 'Meldpunt' waarin werd getoond dat stellen die gelijktijdig pensioen opbouwden bij pensioenfonds Rail & OV (een fusie van de pensioenfondsen SPOV en SPF) recht hebben op compensatie voor een te lage pensioenopbouw. Meneer Van den Bosch is hiervan nooit op de hoogte gesteld door het pensioenfonds. MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze zaak en praat ons bij over de achterstallige pensioencompensaties van Rail & OV.

'Meldpunt', vrijdag 13 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Familie 2026 Peter Bulckaen als Mathias (VTM)

Mathias is in alle staten wanneer de kleine Victor wordt ontvoerd. Ook voor Cédric is de schok enorm. Mathias neemt het heft in eigen handen en vraagt Véronique om te zwijgen tegen Marlies. Het komt tot een heftige confrontatie en een ijzingwekkende race tegen de klok.

'Familie', om 20.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:20
    Sisters
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 06:20
    Sarah zingt
    05:25
    Geen uitzending
  • 06:10
    Heidi
    02:50
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    10:40
    Achter gesloten deuren
  • 06:00
    Qmusic
    01:20
    S.W.A.T.
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:30
    Geen uitzending
    15:15
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:10
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:25
    FBI: Most Wanted
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:50
    Heavy Rescue: 401
  • 06:10
    Property Brothers
    02:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:18
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:00
    Open Vuur
    02:10
    Urban Barbecue
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:40
    Vienna Blood
  • 06:20
    Storage Wars
    02:05
    Below Deck Down Under
  • 06:05
    MAX Geheugentrainer
    02:00
    NOS Journaal
  • 00:27
    Tekst-TV
    02:25
    Nieuwsuur
  • 06:10
    Sesamstraat
    02:40
    Sluipschutters