Vrijdag in 'Meldpunt': Ziek door geluidsoverlast

donderdag 12 mei 2022

Ongeveer een derde van de Nederlanders heeft structureel overlast van geluid. Naast vlieg- en wegverkeer is ook het continue brommende geluid van een warmtepomp of airconditioning voor velen een bron van ergernis. En soms zelfs in zo'n mate dat ze er ziek van worden.

Wat is hier aan te doen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 13 mei.


Bert Maas woont in Waalwijk aan een drukke weg. De vrachtwagens denderen de hele dag op vijftig meter afstand langs zijn huis. Hij wordt daar letterlijk ziek van. Alleen met alle ramen potdicht heeft hij rust, maar ontspannen in de tuin zitten, is er niet bij.

Ook Ineke Schoemaker (56) heeft last van lawaai en trillingen in en om haar huis. Door brommende warmtepompen en voorbij razend verkeer kan ze de slaap niet vatten. Het put haar uit, zowel fysiek als mentaal. Oordopjes helpen niet, aangepaste matrassen om trillingen tegen te gaan evenmin. Voor verhuizen heeft ze onvoldoende geld. Wat kan ze verder nog doen? 'Ik loop inmiddels bij een psycholoog. Ik heb een bal in mijn buik van de spanningen', zegt mevrouw Schoemaker. Hoe erg is de situatie bij mevrouw Schoemaker.

Erik Roelofsen van de Nederlandse Stichting Geluidshinder gaat met ons op pad in Amersfoort, en laat zien wat de overheid doet om verkeerslawaai voor omwonenden zo veel mogelijk te beperken.

Elles de Bruin praat over geluidsoverlast met Fred van Woudenberg, hoofd afdeling Leefomgeving van GGD Amsterdam en geluidsdeskundige Ellen Moerman.

Recht op compensatie voor lage pensioenopbouw
Verder in 'Meldpunt' gepensioneerd spoormedewerker Roel van den Bosch (69) uit Heeze keek met zijn vrouw vorige maand naar 'Meldpunt' waarin werd getoond dat stellen die gelijktijdig pensioen opbouwden bij pensioenfonds Rail & OV (een fusie van de pensioenfondsen SPOV en SPF) recht hebben op compensatie voor een te lage pensioenopbouw. Meneer Van den Bosch is hiervan nooit op de hoogte gesteld door het pensioenfonds. MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze zaak en praat ons bij over de achterstallige pensioencompensaties van Rail & OV.

'Meldpunt', vrijdag 13 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:20
    Undercover
    18:18
    VRT NWS Update
  • 16:55
    Paul McCartney & Wings: One Hand Clapping
    18:05
    Wild Pyrenees
  • 17:20
    Schijtluizen
    17:30
    United
  • 17:15
    Aspe
    18:20
    De Kotmadam
  • 16:35
    Hell's Kitchen USA
  • 17:15
    The Good Doctor
    18:10
    How I Met Your Mother
  • 16:50
    Stargate SG-1
    17:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:45
    Suits
    17:30
    ER
  • 17:05
    SOS Piet
    17:40
    Chez Bompa Lawijt
  • 17:15
    Het Blok
    18:15
    Blind Gekocht
  • 17:00
    Castle
    17:50
    FBI: Most Wanted
  • 17:10
    Two and a Half Men
    17:40
    The Neighborhood
  • 17:20
    A Place in the Sun
    18:20
    Love it or List it Australia
  • 16:40
    Viewer Discretion Advised: The Story of OnlyFans and Courtney Clenney
    18:05
    Accident, Suicide, or Murder
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:18
    Het appartement
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    De Zomerkeuken
    17:30
    Lekker Messy
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:15
    Op Safari
    17:47
    Politieke Partijen
  • 17:20
    Expeditie Nederland
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:55
    Brugklas marathon
    17:50
    Machtige Mike