Vrijdag in 'Meldpunt': Ziek door geluidsoverlast

donderdag 12 mei 2022

Ongeveer een derde van de Nederlanders heeft structureel overlast van geluid. Naast vlieg- en wegverkeer is ook het continue brommende geluid van een warmtepomp of airconditioning voor velen een bron van ergernis. En soms zelfs in zo'n mate dat ze er ziek van worden.

Wat is hier aan te doen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 13 mei.


Bert Maas woont in Waalwijk aan een drukke weg. De vrachtwagens denderen de hele dag op vijftig meter afstand langs zijn huis. Hij wordt daar letterlijk ziek van. Alleen met alle ramen potdicht heeft hij rust, maar ontspannen in de tuin zitten, is er niet bij.

Ook Ineke Schoemaker (56) heeft last van lawaai en trillingen in en om haar huis. Door brommende warmtepompen en voorbij razend verkeer kan ze de slaap niet vatten. Het put haar uit, zowel fysiek als mentaal. Oordopjes helpen niet, aangepaste matrassen om trillingen tegen te gaan evenmin. Voor verhuizen heeft ze onvoldoende geld. Wat kan ze verder nog doen? 'Ik loop inmiddels bij een psycholoog. Ik heb een bal in mijn buik van de spanningen', zegt mevrouw Schoemaker. Hoe erg is de situatie bij mevrouw Schoemaker.

Erik Roelofsen van de Nederlandse Stichting Geluidshinder gaat met ons op pad in Amersfoort, en laat zien wat de overheid doet om verkeerslawaai voor omwonenden zo veel mogelijk te beperken.

Elles de Bruin praat over geluidsoverlast met Fred van Woudenberg, hoofd afdeling Leefomgeving van GGD Amsterdam en geluidsdeskundige Ellen Moerman.

Recht op compensatie voor lage pensioenopbouw
Verder in 'Meldpunt' gepensioneerd spoormedewerker Roel van den Bosch (69) uit Heeze keek met zijn vrouw vorige maand naar 'Meldpunt' waarin werd getoond dat stellen die gelijktijdig pensioen opbouwden bij pensioenfonds Rail & OV (een fusie van de pensioenfondsen SPOV en SPF) recht hebben op compensatie voor een te lage pensioenopbouw. Meneer Van den Bosch is hiervan nooit op de hoogte gesteld door het pensioenfonds. MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze zaak en praat ons bij over de achterstallige pensioencompensaties van Rail & OV.

'Meldpunt', vrijdag 13 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Naomi Melaer was 25 toen ze in april 2020 in haar huis in Zonhoven vermoord werd door haar partner, die ze een jaar eerder had leren kennen en die er alles aan deed om haar te controleren en haar te isoleren van haar hechte familie. De dader pleegde maanden later zelfmoord in zijn cel.

'En nu is ze dood.', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:15
    Welkom Aan Boord
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:50
    Xena: Warrior Princess
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    Big Sky
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:10
    Diy on wheels
    00:00
    Oh What A Night
  • 05:15
    De Gezonde Goesting
    01:05
    Winterse Kost
  • 04:40
    Rosemary and Thyme
    01:00
    Devil's Peak
  • 05:15
    American Pickers
    01:10
    First Dates Australia
  • 05:20
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben