Vrijdag in 'Meldpunt': Ziek door geluidsoverlast

donderdag 12 mei 2022

Ongeveer een derde van de Nederlanders heeft structureel overlast van geluid. Naast vlieg- en wegverkeer is ook het continue brommende geluid van een warmtepomp of airconditioning voor velen een bron van ergernis. En soms zelfs in zo'n mate dat ze er ziek van worden.

Wat is hier aan te doen? Daarover gaat 'Meldpunt' op vrijdag 13 mei.


Bert Maas woont in Waalwijk aan een drukke weg. De vrachtwagens denderen de hele dag op vijftig meter afstand langs zijn huis. Hij wordt daar letterlijk ziek van. Alleen met alle ramen potdicht heeft hij rust, maar ontspannen in de tuin zitten, is er niet bij.

Ook Ineke Schoemaker (56) heeft last van lawaai en trillingen in en om haar huis. Door brommende warmtepompen en voorbij razend verkeer kan ze de slaap niet vatten. Het put haar uit, zowel fysiek als mentaal. Oordopjes helpen niet, aangepaste matrassen om trillingen tegen te gaan evenmin. Voor verhuizen heeft ze onvoldoende geld. Wat kan ze verder nog doen? 'Ik loop inmiddels bij een psycholoog. Ik heb een bal in mijn buik van de spanningen', zegt mevrouw Schoemaker. Hoe erg is de situatie bij mevrouw Schoemaker.

Erik Roelofsen van de Nederlandse Stichting Geluidshinder gaat met ons op pad in Amersfoort, en laat zien wat de overheid doet om verkeerslawaai voor omwonenden zo veel mogelijk te beperken.

Elles de Bruin praat over geluidsoverlast met Fred van Woudenberg, hoofd afdeling Leefomgeving van GGD Amsterdam en geluidsdeskundige Ellen Moerman.

Recht op compensatie voor lage pensioenopbouw
Verder in 'Meldpunt' gepensioneerd spoormedewerker Roel van den Bosch (69) uit Heeze keek met zijn vrouw vorige maand naar 'Meldpunt' waarin werd getoond dat stellen die gelijktijdig pensioen opbouwden bij pensioenfonds Rail & OV (een fusie van de pensioenfondsen SPOV en SPF) recht hebben op compensatie voor een te lage pensioenopbouw. Meneer Van den Bosch is hiervan nooit op de hoogte gesteld door het pensioenfonds. MAX Ombudsman Rogier de Haan buigt zich over deze zaak en praat ons bij over de achterstallige pensioencompensaties van Rail & OV.

'Meldpunt', vrijdag 13 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Komen Eten' met de jury van Bake Off Vlaanderen

Deze week kokkerellen 'Bake Off Vlaanderen'-gezichten Regula Ysewijn, Herman Van Dender, Wim Opbrouck en Dominique Persoone voor elkaar. Na afloop van het etentje worden punten uitgedeeld voor de maaltijd en voor sfeer en gezelligheid. Vanavond is het de beurt aan Regula om in de potten te roeren.

'Komen Eten', om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:20
    Chateau Planckaert
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:05
    Ancient Superstructures
    19:00
    Once Upon a Time in Space
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Athleticus Aquatic Games
  • 18:15
    De kotmadam
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:10
    De Planckaerts
    18:55
    Home and Away
  • 18:35
    Superstore
    19:05
    The Simpsons
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Arctic
  • 18:20
    ER
    19:10
    Chicago Fire
  • 18:30
    Bompa
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 18:25
    Blind Gekocht
    19:30
    De Verhulstjes
  • 17:55
    The Rookie
    19:40
    FBI: International
  • 18:15
    3rd Rock From the Sun
    18:45
    Storage Wars
  • 18:20
    Sort Your Life Out
    19:30
    The Block Australia
  • 18:30
    Murdered at First Sight
    19:30
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:24
    Simple diy
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:30
    Comfort Food
    18:50
    Pasta & Risotto
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:05
    Father Brown
  • 17:45
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    NOS De Avondetappe
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:20
    Waku Waku
    18:45
    Het Klokhuis