Vrijdag in 'Meldpunt': wijkzorg schreeuwt om extra investeringen

Met het water aan de lippen en nog veel meer 'water' op komst schreeuwt de wijkzorg om een reddingsboei: meer investeringen en personeel om de groeiende vraag naar zorg te kunnen beantwoorden.
Zonder extra geld en personeel bezwijkt de wijkzorg. Over wat er precies nodig is gaat 'Meldpunt' op vrijdag 9 september.
Anja de Nijs is op leeftijd en heeft de Ziekte van Crohn, een chronische ontstekingsziekte van de darm. Ze ging er bijna aan dood, maar gelukkig is ze er nog. Wijkverpleegkundige Marloes van Dinther verpleegt haar dagelijks: 75 minuten in de ochtend en een uur in de avond. Naast gewone zorg en medicatieverstrekking doet Marloes ook complexe handelingen, zoals het plaatsen van een katheter. Marloes moet hollen en vliegen om behalve mevrouw De Nijs ook haar andere cliënten te kunnen helpen. Het ziekteverzuim onder haar collega’s is hoog en de vergoeding die haar werkgever van mevrouw Nijs’ verzekeraar krijgt is niet genoeg om de kosten te betalen.
Haar baas Jessica Beekman, zorgmanager bij zorgorganisatie Vivent in Noord Brabant, kampt dagelijks met bureaucratie en gebrek aan personeel en geld. 'Wij draaien verlies op de wijkverpleging. Elk ander bedrijf had allang de stekker eruit getrokken', zegt Beekman. Maar liefst 19 zorgorganisaties luidden vorige week de noodklok in een paginagrote advertentie met een roep om extra investeringen.
Deze maand ondertekenen zorgorganisaties, zorgverzekeraars en overheid een zorgakkoord en presenteert de regering de rijksbegroting voor het komende jaar. Elles de Bruin bespreekt met Diny van der Vleuten van zorgorganisatie Vivent en de oprichter van Buurtzorg Nederland; Jos de Blok wat hierin geregeld moet worden om de wijkzorgproblemen het hoofd te bieden.
Verder in 'Meldpunt': conflict over reisboeking
Mary van den Berg informeert bij reisorganisatie Senior Vakantie Plan naar een ouderenreis en wordt gewezen op een trip naar Portugal. Ze laat een brochure opsturen maar boekt nog niet. Toch zegt de reisorganisatie dat ze mondeling akkoord is gegaan en ze de reis moet betalen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de zaak en vertelt wanneer een reisboeking definitief is en wanneer niet.
'Meldpunt', vrijdag 9 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
- Chaos bij Qmusic: verboden woord 'beetje' zorgt direct voor ongekende reeks versprekingen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Maarssen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug -
Eindelijk ontmaskerd! King Krab, wie ben je echt?
Kijktip van de dag

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.
'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.

































