Vrijdag in 'Meldpunt': wijkzorg schreeuwt om extra investeringen

donderdag 8 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Met het water aan de lippen en nog veel meer 'water' op komst schreeuwt de wijkzorg om een reddingsboei: meer investeringen en personeel om de groeiende vraag naar zorg te kunnen beantwoorden.

Zonder extra geld en personeel bezwijkt de wijkzorg. Over wat er precies nodig is gaat 'Meldpunt' op vrijdag 9 september.


Anja de Nijs is op leeftijd en heeft de Ziekte van Crohn, een chronische ontstekingsziekte van de darm. Ze ging er bijna aan dood, maar gelukkig is ze er nog. Wijkverpleegkundige Marloes van Dinther verpleegt haar dagelijks: 75 minuten in de ochtend en een uur in de avond. Naast gewone zorg en medicatieverstrekking doet Marloes ook complexe handelingen, zoals het plaatsen van een katheter. Marloes moet hollen en vliegen om behalve mevrouw De Nijs ook haar andere cliënten te kunnen helpen. Het ziekteverzuim onder haar collega’s is hoog en de vergoeding die haar werkgever van mevrouw Nijs’ verzekeraar krijgt is niet genoeg om de kosten te betalen.

Haar baas Jessica Beekman, zorgmanager bij zorgorganisatie Vivent in Noord Brabant, kampt dagelijks met bureaucratie en gebrek aan personeel en geld. 'Wij draaien verlies op de wijkverpleging. Elk ander bedrijf had allang de stekker eruit getrokken', zegt Beekman. Maar liefst 19 zorgorganisaties luidden vorige week de noodklok in een paginagrote advertentie met een roep om extra investeringen.

Deze maand ondertekenen zorgorganisaties, zorgverzekeraars en overheid een zorgakkoord en presenteert de regering de rijksbegroting voor het komende jaar. Elles de Bruin bespreekt met Diny van der Vleuten van zorgorganisatie Vivent en de oprichter van Buurtzorg Nederland; Jos de Blok wat hierin geregeld moet worden om de wijkzorgproblemen het hoofd te bieden.

Verder in 'Meldpunt': conflict over reisboeking
Mary van den Berg informeert bij reisorganisatie Senior Vakantie Plan naar een ouderenreis en wordt gewezen op een trip naar Portugal. Ze laat een brochure opsturen maar boekt nog niet. Toch zegt de reisorganisatie dat ze mondeling akkoord is gegaan en ze de reis moet betalen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de zaak en vertelt wanneer een reisboeking definitief is en wanneer niet.

'Meldpunt', vrijdag 9 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    00:35
    Journaallus
  • 09:00
    Winterbeelden
    23:50
    90 minutes
  • 10:50
    Edmond & Lucy
    22:15
    Geen uitzending
  • 09:50
    Geen uitzending
    00:25
    Gooische Vrouwen
  • 10:45
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 09:00
    Geen uitzending
    23:25
    Monster Hunter
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:05
    60 Days In
  • 08:50
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 10:55
    Family Law
    00:45
    New Girl
  • 10:35
    Bar Rescue
    01:20
    Swamp People
  • 10:20
    A Place in the Sun
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 10:15
    Snapped
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:54
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 10:25
    Winterse Kost
    00:05
    Guten Appetit
  • 10:00
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 10:25
    American Pickers
    00:20
    The Resident
  • 10:45
    NOS Journaal
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 10:40
    Radar
    00:50
    Nieuwsuur
  • 10:55
    Tip de Muis
    00:20
    Nog Eén Keer Fit