Vrijdag in 'Meldpunt': wijkzorg schreeuwt om extra investeringen

donderdag 8 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Met het water aan de lippen en nog veel meer 'water' op komst schreeuwt de wijkzorg om een reddingsboei: meer investeringen en personeel om de groeiende vraag naar zorg te kunnen beantwoorden.

Zonder extra geld en personeel bezwijkt de wijkzorg. Over wat er precies nodig is gaat 'Meldpunt' op vrijdag 9 september.


Anja de Nijs is op leeftijd en heeft de Ziekte van Crohn, een chronische ontstekingsziekte van de darm. Ze ging er bijna aan dood, maar gelukkig is ze er nog. Wijkverpleegkundige Marloes van Dinther verpleegt haar dagelijks: 75 minuten in de ochtend en een uur in de avond. Naast gewone zorg en medicatieverstrekking doet Marloes ook complexe handelingen, zoals het plaatsen van een katheter. Marloes moet hollen en vliegen om behalve mevrouw De Nijs ook haar andere cliënten te kunnen helpen. Het ziekteverzuim onder haar collega’s is hoog en de vergoeding die haar werkgever van mevrouw Nijs’ verzekeraar krijgt is niet genoeg om de kosten te betalen.

Haar baas Jessica Beekman, zorgmanager bij zorgorganisatie Vivent in Noord Brabant, kampt dagelijks met bureaucratie en gebrek aan personeel en geld. 'Wij draaien verlies op de wijkverpleging. Elk ander bedrijf had allang de stekker eruit getrokken', zegt Beekman. Maar liefst 19 zorgorganisaties luidden vorige week de noodklok in een paginagrote advertentie met een roep om extra investeringen.

Deze maand ondertekenen zorgorganisaties, zorgverzekeraars en overheid een zorgakkoord en presenteert de regering de rijksbegroting voor het komende jaar. Elles de Bruin bespreekt met Diny van der Vleuten van zorgorganisatie Vivent en de oprichter van Buurtzorg Nederland; Jos de Blok wat hierin geregeld moet worden om de wijkzorgproblemen het hoofd te bieden.

Verder in 'Meldpunt': conflict over reisboeking
Mary van den Berg informeert bij reisorganisatie Senior Vakantie Plan naar een ouderenreis en wordt gewezen op een trip naar Portugal. Ze laat een brochure opsturen maar boekt nog niet. Toch zegt de reisorganisatie dat ze mondeling akkoord is gegaan en ze de reis moet betalen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen onderzoekt de zaak en vertelt wanneer een reisboeking definitief is en wanneer niet.

'Meldpunt', vrijdag 9 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Kunnen we overeenkomen?
    21:30
    Dag & nacht
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    2050
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Sergio in Italië
  • 20:30
    Tracker
    21:20
    The Rainmaker
  • 20:35
    The Hunger Games: Mockingjay, Part 1
    22:40
    Resident Evil: Retribution
  • 20:35
    Mean Machine
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 20:00
    Alert: Missing Persons Unit
    20:50
    Snowpiercer
  • 20:35
    En Toen Kwam Ons Ma Binnen
    21:30
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Knight and Day
    22:40
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen Eten
  • 20:30
    Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    De CFO podcast
    20:57
    Z-accelerate
  • 20:39
    Tooldokter
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    21:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 20:00
    Hudson & Rex
    21:00
    Beyond Paradise
  • 20:35
    Rivals
    21:40
    Prison Break
  • 20:35
    Project Dans
    21:45
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 20:30
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Van Roosmalen & Groenteman
    21:25
    BRANDMERK - Kind van een Vermoorde Ouder