Vrijdag in 'Meldpunt': welke vitaminepillen zijn aan te bevelen?

donderdag 5 november 2020

Afgelopen week ontstond een run op pillen met vitamine D omdat het zou helpen om minder vatbaar te zijn voor corona. Welke vitaminepillen zijn een nuttige aanvulling op onze voeding? Maakt de prijs nog uit?

En is er een verschil tussen oplos-, kauw- en sliktabletten? Daarover en meer gaat 'Meldpunt' op vrijdag 6 november om 19.20 uur bij MAX op NPO 2.


Baat het of schaadt het?
We weten best wat goed voor ons is. Genoeg slapen en bewegen, niet roken en matig met alcohol zijn. En bovenal: gezond en gevarieerd eten volgens de Schijf van Vijf. Een vitaminepil kan een aanvulling op dit gezonde leefpatroon zijn, vooral als het bovenstaande even niet lukt of als u vanwege leeftijd extra vitamines kan gebruiken. Maar kan het ook kwaad om vitamines bij te slikken?

Elles de Bruin kijkt bij drogisten en online wat er te krijgen is aan vitaminepillen. De prijzen lopen flink uiteen. Ze vraagt zich af of een duurdere vitaminepil ook meer bescherming biedt. Waar moet je op letten? En helpt een vitamine-D-pil nu wel of niet tegen corona? In de studio antwoorden van Wieke van der Vossen van het Voedingscentrum.

Stille ramp
Nu het coronavirus weer oplaait en we midden in de tweede golf zitten wordt de ouderenzorg opnieuw hard geraakt. Ook verpleeghuis De Molenberg in Groenlo in de Achterhoek, waar op vrijwel elke afdeling een uitbraak is of is geweest. Welke maatregelen treffen zij om deze nieuwe 'stille ramp' te beteugelen? Hoe houden de bewoners, familie en zorgpersoneel de moed erin?

In de studio reageert Ronald Schmidt, bestuurder van de koepel van zorgorganisaties ActiZ en van zorgorganisatie Cordaan in Amsterdam.

Code oranje
De vriendinnen Ellen Coppis en Carin van de Warenburg boeken met vier andere personen bij reisbureau de VakantieDiscounter een 8-daagse reis naar Kreta. Maar na de boeking verandert de Nederlandse overheid het reisadvies voor Griekenland in code oranje: alleen noodzakelijke reizen, vakanties vallen hier niet onder. De stellen willen omboeken of annuleren en hun reissom terug ontvangen. Maar het reisbureau zegt dat code oranje slechts een negatief reisadvies is en geen reisverbod. MAX Ombudsman Jeanine Janssen verdiept zich in deze kwestie en probeert het reisbureau op andere gedachten te brengen.

'MAX: Meldpunt', vrijdag 6 november om 19.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pak Alles Wat Je Kan' (VTM/VTM GO)

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?

'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:15
    Goesting
    00:00
    Journaallus
  • 23:05
    Het weer
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:25
    Chicago P.D.
    00:10
    NYPD Blue
  • 22:35
    Black Hawk Down
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:25
    Bros
    00:35
    S.W.A.T.
  • 22:20
    Emmanuelle
    00:05
    All New Traffic Cops
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:30
    Keeping Up Appearances
    00:05
    SOS Piet
  • 23:35
    Oogappels
    00:50
    Lang Leve de Liefde
  • 23:30
    NCIS: Origins
    00:25
    FBI: International
  • 22:10
    The Godfather, Part II
    02:00
    Most Outrageous Crimes
  • 23:00
    Luxe Listings Sydney
    00:00
    Love it or List it Australia
  • 23:15
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:10
    Cold Case
  • 23:51
    Z-Nieuws
    00:00
    Herhalingslus
  • 23:53
    De perfecte vloerbekleding
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:45
    Vanavond bij ons
    00:50
    Toasted on wheels!
  • 23:05
    Wild Cherry
    00:15
    Marie Antoinette
  • 22:25
    The Maze Runner
    00:30
    Burn Notice
  • 23:30
    NOS Journaal Laat
    00:00
    NOS De Avondetappe
  • 23:25
    Crime: Grantchester
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:50
    De slimste mens België
    01:10
    Woeste Grond