Vrijdag in 'Meldpunt': wel of niet de griepprik halen?

donderdag 10 oktober 2019

Wat begint als een onschuldig griepje, kost Tobias Schmitz (55) bijna het leven. Hij raakt in coma, maar redt het ternauwernood. Moeten we niet allemaal aan de griepprik?

Of is dat overdreven? Het is te zien in 'Meldpunt' vrijdag 11 oktober om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Herfst 2017. Tobias Schmitz, een fitte vijftiger, loopt griep op. Eerst lijkt het onschuldig, maar de dagen erna gaat hij hard achteruit. De koorts loopt op tot 42 graden. Als zijn longen slechter gaan werken, spoedt een ambulance hem naar het ziekenhuis. Hij belandt op de intensive care en zakt weg in een coma. Tobias hangt aan allerlei ondersteunende apparaten. Alleen zijn hart werkt nog zelfstandig. Pas na twee maanden wordt hij wakker en gaat zijn toestand geleidelijk verder vooruit. Tobias is door het oog van de naald gekropen. Vorig jaar overleefden circa 3000 Nederlanders de griep niet.

De vraag is: moeten alle Nederlanders aan de griepprik? Of is dat overdreven? Zijn die griepprikken wel veilig? En moet er geen verplichting komen voor zorgpersoneel? Griepexpert en huisarts Ted van Essen geeft antwoord.

En verder: wellicht wordt uw oude beeldbuistelevisie toch nog wat geld waard. Consumenten betaalden tussen 1996 tussen 2006 ongeveer 10 procent te veel omdat tv-fabrikanten destijds met verboden afspraken de verkoopprijzen hoog hielden. De Consumentenbond bereidt samen met ConsumentenClaim een rechtszaak voor om consumenten te compenseren voor het teveel betaalde geld. Toelichting komt van Elsbeth Roos van ConsumentenClaim.

En MAX Ombudsman Jeanine Janssen staat verzekerden van Yarden bij, die bang zijn dat hun uitvaartpolis in waarde achteruit holt. Moeten zij zich bijverzekeren voor hun uitvaart?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.00 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.

'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:40
    Ghost Rockers: compilatie
    06:00
    Mr. Magoo
  • 07:00
    Zomerbeelden
    01:45
    Het weer
  • 09:00
    De Piraten van Hiernaast 2: De Ninja's van de Overkant
  • 08:20
    Lego Masters
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    11:10
    Gladiators
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:05
    Het appartement
    04:50
    Geen uitzending
  • 09:00
    FBI: International
    02:40
    Geen uitzending
  • 09:10
    Seal Team
    02:25
    Pawn Stars
  • 08:10
    Crazy Rich Agents
    02:00
    First on Scene
  • 08:40
    Social Media Murders
    02:15
    Geen uitzending
  • 09:00
    Z-Weekoverzicht
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:07
    De perfecte badkamer
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:05
    Open Vuur
    02:10
    Urban Barbecue
  • 08:40
    Death in Paradise
    02:15
    Darby and Joan
  • 08:50
    Below Deck
    02:30
    Below Deck Sailing Yacht
  • 08:30
    Infarct
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:00
    Ik mis je
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:05
    Beestenbrigade missie
    02:45
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal