Vrijdag in 'Meldpunt': wel of niet de griepprik halen?

donderdag 10 oktober 2019

Wat begint als een onschuldig griepje, kost Tobias Schmitz (55) bijna het leven. Hij raakt in coma, maar redt het ternauwernood. Moeten we niet allemaal aan de griepprik?

Of is dat overdreven? Het is te zien in 'Meldpunt' vrijdag 11 oktober om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Herfst 2017. Tobias Schmitz, een fitte vijftiger, loopt griep op. Eerst lijkt het onschuldig, maar de dagen erna gaat hij hard achteruit. De koorts loopt op tot 42 graden. Als zijn longen slechter gaan werken, spoedt een ambulance hem naar het ziekenhuis. Hij belandt op de intensive care en zakt weg in een coma. Tobias hangt aan allerlei ondersteunende apparaten. Alleen zijn hart werkt nog zelfstandig. Pas na twee maanden wordt hij wakker en gaat zijn toestand geleidelijk verder vooruit. Tobias is door het oog van de naald gekropen. Vorig jaar overleefden circa 3000 Nederlanders de griep niet.

De vraag is: moeten alle Nederlanders aan de griepprik? Of is dat overdreven? Zijn die griepprikken wel veilig? En moet er geen verplichting komen voor zorgpersoneel? Griepexpert en huisarts Ted van Essen geeft antwoord.

En verder: wellicht wordt uw oude beeldbuistelevisie toch nog wat geld waard. Consumenten betaalden tussen 1996 tussen 2006 ongeveer 10 procent te veel omdat tv-fabrikanten destijds met verboden afspraken de verkoopprijzen hoog hielden. De Consumentenbond bereidt samen met ConsumentenClaim een rechtszaak voor om consumenten te compenseren voor het teveel betaalde geld. Toelichting komt van Elsbeth Roos van ConsumentenClaim.

En MAX Ombudsman Jeanine Janssen staat verzekerden van Yarden bij, die bang zijn dat hun uitvaartpolis in waarde achteruit holt. Moeten zij zich bijverzekeren voor hun uitvaart?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.00 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Stukken van Mensen' (Play)

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.

'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Winterbeelden
    01:15
    Het weer (middag)
  • 10:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 10:25
    Kleine dingen
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:50
    Geen uitzending
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 09:50
    Geen uitzending
    00:35
    The Big Bang Theory
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:20
    Xena: Warrior Princess
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 10:20
    Het zelfbouwhuis
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 10:05
    Big Sky
    01:45
    Friends
  • 10:05
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 09:35
    The Block Australia
    01:30
    Botched
  • 09:50
    Britain's Hotel Murders
  • 10:09
    Trends Doc
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:14
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:25
    Chris Cooks Cymru
    01:40
    Puur Oosters - Japans
  • 10:25
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    01:30
    A Remarkable Place to Die
  • 10:10
    Scrubs
    01:10
    First Dates Australia
  • 09:30
    Project Dans
    01:20
    EenVandaag
  • 09:45
    Geheimen van het Museum
    07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen met gebarentaal
  • 10:25
    Agent Binky
    01:25
    Vol gas door de modder