Vrijdag in 'Meldpunt': wel of niet de griepprik halen?

donderdag 10 oktober 2019

Wat begint als een onschuldig griepje, kost Tobias Schmitz (55) bijna het leven. Hij raakt in coma, maar redt het ternauwernood. Moeten we niet allemaal aan de griepprik?

Of is dat overdreven? Het is te zien in 'Meldpunt' vrijdag 11 oktober om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Herfst 2017. Tobias Schmitz, een fitte vijftiger, loopt griep op. Eerst lijkt het onschuldig, maar de dagen erna gaat hij hard achteruit. De koorts loopt op tot 42 graden. Als zijn longen slechter gaan werken, spoedt een ambulance hem naar het ziekenhuis. Hij belandt op de intensive care en zakt weg in een coma. Tobias hangt aan allerlei ondersteunende apparaten. Alleen zijn hart werkt nog zelfstandig. Pas na twee maanden wordt hij wakker en gaat zijn toestand geleidelijk verder vooruit. Tobias is door het oog van de naald gekropen. Vorig jaar overleefden circa 3000 Nederlanders de griep niet.

De vraag is: moeten alle Nederlanders aan de griepprik? Of is dat overdreven? Zijn die griepprikken wel veilig? En moet er geen verplichting komen voor zorgpersoneel? Griepexpert en huisarts Ted van Essen geeft antwoord.

En verder: wellicht wordt uw oude beeldbuistelevisie toch nog wat geld waard. Consumenten betaalden tussen 1996 tussen 2006 ongeveer 10 procent te veel omdat tv-fabrikanten destijds met verboden afspraken de verkoopprijzen hoog hielden. De Consumentenbond bereidt samen met ConsumentenClaim een rechtszaak voor om consumenten te compenseren voor het teveel betaalde geld. Toelichting komt van Elsbeth Roos van ConsumentenClaim.

En MAX Ombudsman Jeanine Janssen staat verzekerden van Yarden bij, die bang zijn dat hun uitvaartpolis in waarde achteruit holt. Moeten zij zich bijverzekeren voor hun uitvaart?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.00 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    17:00
    Clips
  • 13:35
    Sporza: Veldrijden
    16:25
    Winterbeelden
  • 14:15
    Dimitri
    14:20
    Sarah: Sokpop en de klanken
  • 13:45
    Kan ik het ook?
    14:45
    Florentina
  • 14:10
    My Kidnapped Son
    15:50
    Ik Vertrek
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:35
    Dolittle
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:35
    Achter De Schermen: Masterclasses
    14:35
    Friends
  • 13:55
    C.S.I. New York
    16:40
    Criminal Minds
  • 13:50
    Family Matters
    19:15
    The Summit Nederland
  • 13:40
    Retour Masters
    17:15
    Komen eten
  • 13:25
    Mark of a Serial Killer
    16:00
    Forensic Files II
  • 13:55
    Trends Doc
    14:55
    CEO van mijn leven
  • 14:09
    Tooldokter
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 14:15
    De Garde van Gert
    14:45
    Loďc zot van koken weekmenu
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 14:15
    First Dates Australia
    16:20
    Dodgeball: A True Underdog Story
  • 13:35
    NOS Olympische Winterspelen
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:55
    De kinderen van de jodenboerderij
    14:40
    De Geknipte Gast
  • 14:05
    Party Crew
    14:25
    Winter Break