Vrijdag in 'Meldpunt': wel of niet de griepprik halen?

donderdag 10 oktober 2019

Wat begint als een onschuldig griepje, kost Tobias Schmitz (55) bijna het leven. Hij raakt in coma, maar redt het ternauwernood. Moeten we niet allemaal aan de griepprik?

Of is dat overdreven? Het is te zien in 'Meldpunt' vrijdag 11 oktober om 19.00 uur bij MAX op NPO 2.


Herfst 2017. Tobias Schmitz, een fitte vijftiger, loopt griep op. Eerst lijkt het onschuldig, maar de dagen erna gaat hij hard achteruit. De koorts loopt op tot 42 graden. Als zijn longen slechter gaan werken, spoedt een ambulance hem naar het ziekenhuis. Hij belandt op de intensive care en zakt weg in een coma. Tobias hangt aan allerlei ondersteunende apparaten. Alleen zijn hart werkt nog zelfstandig. Pas na twee maanden wordt hij wakker en gaat zijn toestand geleidelijk verder vooruit. Tobias is door het oog van de naald gekropen. Vorig jaar overleefden circa 3000 Nederlanders de griep niet.

De vraag is: moeten alle Nederlanders aan de griepprik? Of is dat overdreven? Zijn die griepprikken wel veilig? En moet er geen verplichting komen voor zorgpersoneel? Griepexpert en huisarts Ted van Essen geeft antwoord.

En verder: wellicht wordt uw oude beeldbuistelevisie toch nog wat geld waard. Consumenten betaalden tussen 1996 tussen 2006 ongeveer 10 procent te veel omdat tv-fabrikanten destijds met verboden afspraken de verkoopprijzen hoog hielden. De Consumentenbond bereidt samen met ConsumentenClaim een rechtszaak voor om consumenten te compenseren voor het teveel betaalde geld. Toelichting komt van Elsbeth Roos van ConsumentenClaim.

En MAX Ombudsman Jeanine Janssen staat verzekerden van Yarden bij, die bang zijn dat hun uitvaartpolis in waarde achteruit holt. Moeten zij zich bijverzekeren voor hun uitvaart?

'MAX: Meldpunt', vrijdag 11 oktober om 19.00 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Ruben Van Gucht (Play)

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:00
    Witse
    18:02
    VRT NWS Update
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:40
    The Office
  • 17:00
    Meisjes
    17:25
    GameKeepers
  • 17:10
    Huis Gemaakt
    18:20
    Florentina
  • 16:40
    De Pfaffs
    17:25
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:35
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
    17:30
    9-1-1
  • 16:50
    24
    17:45
    Police Interceptors
  • 16:50
    Suits
    17:35
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 16:55
    Huizenjagers
    17:50
    Blind Gekocht
  • 17:05
    Sullivan's Crossing
  • 17:15
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 17:05
    Love Island UK
    18:00
    A Place in the Sun
  • 16:40
    Forensic Factor: A New Era
    18:35
    Fear Thy Roommate
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:11
    De tip
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:56
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: Seven Worlds, One Planet
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:55
    Peperbollen
    17:25
    Silverpoint